3D drukātu raķeti aizvien neizdodas nogādāt Zemes orbītā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Startu piedzīvojusi ar 3D printeriem drukāta raķete. Kaut arī sākotnējā pacelšanās fāze bija veiksmīga, trīs minūšu laikā raķetes lidojums bija beidzies un orbītu tā nesasniedza.

Tas bija ASV štata Kalifornijas uzņēmuma "Relativity Space" trešais mēģinājums orbītā nogādāt ar 3D drukāšanas iekārtām izgatavotu raķeti.

Raķete veidota no aptuveni 1000 izdrukātiem gabaliem. Viss raķetes izveides process aizņēmis vien 60 dienas – parasti raķetes uzbūvēšana aizņem līdz diviem gadiem. 85% no raķetes detaļām ir drukātas, izmantojot pasaulē lielākos 3D metāla printerus, tāpēc par pilnīgi izdrukātu to nosaukt nevar. Plāns nākotnē tās izgatavot no 90% drukātām detaļām.

Šādas raķetes pirmais ceļojums bija paredzēts, lai apkopotu datus un parādītu, ka 3D drukāta raķete spēj izturēt pacelšanos un kosmosa lidojumu.

Arī iepriekš martā uzņēmums "Relativity Space" plānoja veikt visai ambiciozu, bet vienlaikus vēsturisku misiju – orbitālo lidojumu ar pasaulē pirmo 3D drukāto raķeti "Terran 1". Diemžēl raķete pat pēc diviem mēģinājumiem nespēja pacelties no zemes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti