Dienas ziņas

Mudina pagastos veidot iedzīvotāju padomes

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Izgudro kravas elektroskūteri; to varētu izmantot pastnieki

Uzņēmējs no Ikšķiles izgudro kravas elektroskūteri; ieinteresēts arī Parīzes pasts

Jauns uzņēmējs no Ikšķiles radījis kravas elektroskūteri, kas, iespējams, varētu turpmāk atvieglot pastnieku ikdienu. Lai arī idejai ir tikai gads, tā guvusi jau atzinību un labu novērtējumu vairākos konkursos, kā arī izpelnījusies uzmanību ārvalstīs.

Kravas elektroskūteri izgudrojis Raimonds Jurģelis. Ideja radās brīdī, kad viņš ar skeitbordu devās uz pastu.

"Devos uz pastu pēc pakas un nevarēju neko īsti līdzi paņemt, izņemot paciņu. Ar to tad ir vajadzīga mugursoma, bet tu esi ierobežots," pastāstīja Raimonds. Tālāk sekojušas skices, vienkāršoti maketi un mini modelīši, kas tapuši ikšķilnieka garāžā.

Raimonds norādīja, ka kravas elektroskūteris ir krietni stabilāks nekā velosipēds, īpaši slidenā laikā. "Pilsētā piegādes, ja mēs salīdzinām busiņu un šo, var veikt par 15 procentiem ātrāk. Protams, var paņemt vairāk līdzi kā velkamajā somā, stumjamajos ratos vai uz velosipēda," izgudrojuma priekšrocības aprakstīja Raimonds.

Raimonda jaunais rīks ir pamanīts – ļoti iespējams, ka tādus izmantos "Latvijas pasta" pastnieki.

VAS "Latvijas pasts" pārstāve Gundega Vārpa pastāstīja, ka šis transporta līdzeklis uzņēmumam šķiet ļoti interesants. Tas varētu atvieglot pasta darbinieku ikdienu un padarīt efektīvākus piegādes maršrutus.

Kravas skūtera ideja pamanīta ne tikai Latvijā – bijušas sarunas arī ar Parīzes pastu.

Liels izaicinājums gan ir detaļu izgatavošana, jo testa ierīcēm vietējie uzņēmēji nelabprāt piekrīt izgatavot pa vienai divām detaļām augsto izmaksu dēļ.

Elektroskūteris aprīkots ar kravas nodalījumu, gaismām, skaņām, pagrieziena rādītājiem, pat telefona uzlādes staciju un visu pārējo, lai šo rīku varētu reģistrēt kā nopietnu transporta līdzekli. Ar vienu uzlādi var nobraukt pagaidām 50 kilometru, tā ātrums ir aptuveni 20–25 kilometri stundā. "Latvijas pasts" testus vēl tikai veic un tikai tad lems par to iegādi pastnieku vajadzībām. 

Kamēr "Latvijas pasts" vēl testē šo transporta līdzekli, jaunais uzņēmējs Raimonds Jurģelis jau plāno, kā vēl varētu uzlabot un attīstīt esošā kravas elektroskūtera funkcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti