Montānas štats ASV aizliedzis «TikTok» lietotni

Montānas štats kļuvis par pirmo Amerikas Savienoto Valstu (ASV) štatu, kas aizliedzis jauniešu vidū populāro lietotni "TikTok". Likums stāsies spēkā nākamgad.

Debates par populārās video lietotnes ietekmi un drošību saasinās, un aizliegums nosaka, ka par pārkāpumu uzskatāma katra reize, kad "lietotājs piekļūst "TikTok", viņam tiek piedāvāta iespēja piekļūt "TikTok" vai tiek piedāvāta iespēja lejupielādēt "TikTok".

Katrs šāds pārkāpums tiks sodīts ar 10 000 ASV dolāru lielu naudas sodu. Saskaņā ar likumu "Apple" un "Google" būs jāizņem "TikTok" no saviem aplikāciju veikaliem.

Paredzams, ka Montānas štata lēmumu noteikti apstrīdēs tiesā.

Ķīnas uzņēmumam "ByteDance" piederošā lietotne arvien plašāk tiek ierobežota ne tikai ASV, bet arī citviet pasaulē.

Ierobežojumi tiek pamatoti ar atkarību, ko tā rada jauniešiem, un negatīvo ietekmi uz garīgo veselību. Tāpat tiek piesaukta datu drošība, proti, ka "TikTok" lietotāju dati var nonākt Ķīnas valdības rokās.

KONTEKSTS:

Bažās par drošību ASV, Kanāda, Eiropas Komisija aizliedz valdības iestāžu darbiniekiem savās darba viedierīcēs izmantot populāro sociālo tīklu "TikTok". Arī Latvijas Ārlietu ministrija aizliegusi "TikTok" darba telefonos.

Ķīnas uzņēmumam "ByteDance" piederošais "TikTok" kļuvis par ātri augošu konkurentu tādiem ASV bāzētiem sociālajiem tīkliem kā "Facebook", "Instagram", "Snapchat" un "YouTube".

Rietumvalstīs arvien vairāk pieaug aizdomas par to, ka Ķīnas valdība varētu izmantot "TikTok" savu interešu īstenošanai un iegūt lietotāju datus no lietotnes.

Ķīna šo rīcību sauc par pārmērīgu. "TikTok" sola, ka nekad nepildītu Ķīnas valdības rīkojumu atklāt lietotāju datus. Taču daudzi apšauba šo apgalvojumu, ņemot vērā Ķīnas autoritārā režīma dabu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti