160 sievietēm iespēja bez maksas apgūt IT prasmes karjeras sākšanai

Lai 160 sievietēm Latvijā un Lietuvā palīdzētu apgūt pamatzināšanas, kas nepieciešamas turpmākām mācībām informācijas tehnoloģiju (IT) jomā, un vēlāk uzsākt darba gaitas, nevalstiskā organizācija "Riga TechGirls" kopā ar "Accenture" atklāj "She Goes Tech" ziemas mācību sezonu.

Mācības ir piemērotas sievietēm, kurām nav pamatzināšanu datorzinātnē, bet ir vēlme un interese sākt karjeru IT jomā, piemīt analītiskā domāšana un ir labas angļu valodas zināšanas.

Mācības notiks attālināti, darba dienu vakaros, lai tās var apvienot ar darba pienākumiem vai citiem kursiem, pienākumiem. Plašāk par mācībām varēs uzzināt "Riga TechGirls" organizētajā tiešsaistes sanāksmē 8. decembrī (pieteikšanās Riga TechGirls Facebook kontā).

160 sievietēm būs iespēja apgūt nozarē augsti pieprasītas programmēšanas valodas tādas kā Java, JavaScript, .Net, Scala, kā arī atsevišķā kursā varēs uzzināt plašāk par DevOps principiem un mākoņtehnoloģijām.

Iepriekšējo sezonu pieredze liecina, ka, pārnākot no citām nozarēm, vieglāk apgūt IT prasmes ir cilvēkiem, kuriem bijusi darba pieredze kādā no STEM virzieniem, finanšu pakalpojumu jomā vai iegūta STEM izglītība vai grāds ekonomikā. 

Lai aizvien vairāk sieviešu apsvērtu un sāktu karjeru IT nozarē, "Riga TechGirls" kopā ar partneriem 2019. gadā izveidoja apmācību programmu "She Goes Tech". Iepriekšējo sezonu dalībnieču pieredze liecina, ka programmā iegūtās zināšanas ir bijusi laba bāze, lai iegūtu pamata iemaņas darbam IT jomā un turpinātu pilnveidot savas prasmes.

Turklāt daļa no dalībniecēm šobrīd jau strādā IT nozarē dažādos uzņēmumos – gan lokāla mēroga, gan starptautiskos uzņēmumos, kā "Accenture". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti