Rīta Panorāma

Telefonintervija ar "Zemnieku saeimas" valdes priekšsēdētāja vietnieci Mairu Dzelzkalēju-Burmistri

Rīta Panorāma

Klimata izmaiņas maina Austrijas vīnkopju darbu

EP konceptuāli atbalsta likumu par mākslīgo intelektu

Eiropas Parlaments konceptuāli atbalsta pasaulē pirmo likumu par mākslīgo intelektu

Eiropas Parlaments ar pārliecinošu balsu vairākumu konceptuāli atbalstījis pasaulē pirmo mākslīgā intelekta likumu. Tas paredz garantēt cilvēku drošību, privātumu un informācijas atklātību. 

Ziņotāji pirms balsojuma preses konferencē norādīja, ka ar šo tiesību aktu tiek pavērts ceļš dialogam par mākslīgā intelekta attīstību un pārvaldību visā pasaulē. Tas nodrošinās, ka tehnoloģija un tās sniegtās milzu priekšrocības varēs radikāli mainīt sabiedrību, attīstīties un tikt izmantotas saskaņā ar Eiropas demokrātijas, pamattiesību un tiesiskuma vērtībām.

Eiropa uzņemas iniciatīvu un ierosina konkrētu atbildi uz mākslīgā intelekta radītiem riskiem. Vienlaikus nepieciešams, lai tiktu izmantots tā pozitīvais radošuma un produktivitātes potenciāls.  

Šis gan ir tikai ceļa sākums, jo jau tuvākajā laikā sāksies diskusijas ar Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvjiem par Mākslīgā intelekta akta galīgo tekstu. Tomēr eksperti atturas prognozēt, kad likums varētu stāties spēkā, jo problēma ir jauna, sarežģīta un diskusijas varētu ieilgt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti