Rīta Panorāma

Armēnija un Azerbaidžāna Briselē meklē konflikta risinājumu

Rīta Panorāma

Intervija ar politoloģi, domnīcas "Providus" direktori Ivetu Kažoku

Skotijā sāk izmēģināt pašbraucošus autobusus

Skotijā sāk izmēģināt pašbraucošus autobusus

Lielbritānijas daļas Skotijas galvaspilsētā Edinburgā no šodienas, 15. maija, reālajā dzīvē sāks izmēģināt pašbraucošus autobusus. Projekta autori ir pārliecināti, ka jau patlaban jaunās tehnoloģijas spēj nodrošināt lielāku drošību uz ceļa nekā cilvēks. 

"Fusion Processing" vadītājs Džims Hatčinsons norādīja, ka tehnoloģijas reaģē ātrāk nekā cilvēks: "Tehnoloģijas var reaģēt ļoti ātri, daudz ātrāk nekā cilvēks. Un maņas – ir acīmredzami, ka tās redz daudz plašāk nekā cilvēks. Tām nav jāpagriež galva, lai paskatītos, un tās redz visu. Tā ir ļoti droša tehnoloģija."

Autobusus izmantos apmēram 22 kilometru garā maršrutā, kas savieno pilsētu ar apdzīvotām vietām līča pretējā krastā.

Nedēļā plānots pārvadāt līdz 10 tūkstošiem pasažieru ar ātrumu līdz 80 kilometriem stundā, un par viņu drošību rūpēsies arī rezerves vadītājs.

Tomēr cilvēka galvenais uzdevums būs pārliecināties, vai transportlīdzeklis visu dara saskaņā ar programmu. Būs arī darbinieks, kas rūpēsies par klientiem un pārdos tiem biļetes.

Izmēģinājumi ilgs līdz 2025. gadam, un šajā periodā jādomā arī par cilvēku attieksmes maiņu. Kāds aptaujātais iedzīvotājs atzina, ka šāds brauciens rada bailes, tāpēc ideja neesot pārāk laba. Tomēr vairāki citi atzina, ka modernajam transportam ir arī priekšrocības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti