Dienas ziņas

Smiltenes tehnikumā darbojas simulatoru klase

Dienas ziņas

Ventspils tehnikums sāk darbu jaunās telpās

Inženierzinātnes popularizēs «TehnoBuss Latvija»

15 skolās šogad inženierzinātnes popularizēs īpašs autobuss - mobilā laboratorija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Metālapstrādes nozarē pašlaik trūkst gan inženieru, gan kvalificētu strādnieku. Lai mudinātu jauniešus apgūt šīs jomas profesijas, sadarbībā ar Vāciju atklāts Latvijā pirmais "TehnoBuss", kas aprīkots ar modernām ražošanas iekārtām - tās varēs ne vien aplūkot, bet arī izmēģināt. Plānots, ka līdz gada beigām ''TehnoBuss'' paviesosies 15 skolās.

Ar metālapstrādes rūpniecības specialitātēm Vācijas skolēnus "TehnoBuss'' iepazīstina jau kopš 1998.gada. Tagad svinīgā procesijā pārgriezta atklāšanas lenta arī pirmajam ''TehnoBuss'' autobusam Latvijā, kura iegādē atbalstu sniegusi Vācijas vēstniecība un Ārlietu ministrija.

"Tiekoties pirmoreiz ar Jūsu valsts augstākajiem pārstāvjiem, es dzirdēju, ka tieši duālās profesionālās izglītības ieviešana pēc Vācijas sistēmas ir viena no svarīgākajām Vācijas un Latvijas divpusējo attiecību tēmām," teica Vācijas vēstnieks Rolfs Šuts.

Latvijas ieguldījums mobilās mācību laboratorijas izveidē ir metodika un tehnoloģiskais aprīkojums. Autobuss aprīkots ar 3D printeri, modernu frēzi, virpu un citiem agregātiem.

"Šobrīd agregātu nav daudz. Viens ir automatizācijas mezgls, kur var saprast, kas ir automatizācija. Tā ir tāda mini rūpnīcas simulācija," sacīja projekta vadītājs Jānis Nagla.

Mašinbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas prezidents Vilnis Rantiņš norāda, ka ''TehnoBuss'' domāts, lai ieinteresētu jauniešus apgūt inženierzinātnes un tās profesijas, kas vajadzīgas inženierzinātnēm.

Savu ceļu autobuss sāks ar Jelgavas skolu apciemojumu un līdz gada beigām paviesosies 15 mācību iestādēs dažādos novados, bet atklāšanas dienā jaunieguvumu novērtēja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņi.

"Šeit ir jaunas lietas, kas vēl nav redzētas. Piemēram, šis ir vēl nesaprotams, bet tur tālāk ir robotu detaļas, kas mums ir jau arī skolā," atzina Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas audzēkne Ksenija Furmanova.

Kopējās ''TehnoBuss Latvija'' izmaksas vēl netiek atklātas, jo mobilā laboratorija vēl tikšot papildināta ar citām iekārtām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti