12 Latvijas uzņēmumi sacentīsies «TechChill» starptautiskajā jaunuzņēmumu konkursā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

12 Latvijas jaunuzņēmumi iekļuvuši "TechChill" starptautiskā jaunuzņēmumu konkursa pusfinālā un cīnīsies par 10 tūkstošu eiro naudas balvu. Kopumā konkursam bija pieteikušies vairāk nekā 200 jaunuzņēmumi no visas pasaules, un žūrija izvēlējusies 50 labākos. Latvijas Radio aptaujātie eksperti atzina – tik kupla Latvijas uzņēmumu pārstāvniecība pusfinālā ir vērā ņemams sasniegums.

12 Latvijas uzņēmumi sacentīsies «TechChill» starptautiskajā jaunuzņēmumu konkursā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"TechChill" konkursam var pieteikties visi agrīnas stadijas jaunuzņēmumi, kas iepriekš investīcijās nav saņēmuši vairāk par 250 tūkstošiem eiro neatkarīgi no nozares, kurā tie darbojas. Uz starptautiskās konferences "TechChill" skatuves kāps 50 labākie. To vidū 12 jaunuzņēmumi no Latvijas.

''TechChill'' vadītāja Annija Mežgaile vērtēja, ka tas ir teicams sasniegums, jo konkurence ir liela.

Viņa teica: "Tiem 50 jaunuzņēmumiem, kas ir tikuši pusfinālā, mēs viņiem organizējam speciālas piča jeb prezentēšanas apmācības, jo katram jaunuzņēmumam uz skatuves ir dotas trīs minūtes un ne vairāk. Tas nozīmē, ka šajās trijās minūtēs ir jāpasaka viss svarīgais, lai žūrija, investori noticētu, ka biznesa ideja ir dzīvotspējīga un tajā ir jēga investēt."

Latviju konkursā pārstāvēs tehnoloģijās balstīti uzņēmumi un piedāvā inovatīvus produktus, pakalpojumus, risinājumus.

"Varbūt pat tik inovatīvi, ka sākumā var būt grūti saprast biznesa idejas būtību. Piemēram, ir uzņēmums "Hack Motion" – valkājams sensors, kas palīdz apgūt dažādus sporta veidus. Man pašai par šo risinājumi bija interesanti uzzināt, jo es par neko tādu iepriekš nebiju dzirdējusi. Tad vēl ir uzņēmums, kas pat nedaudz ironiski Latvijā šķiet, kurš piedāvā savvaļas ugunsgrēku noteikšanas sistēmu. Vēl ir uzņēmums, kas piedāvā autisma pacientiem virtuālās realitātes terapiju. Arī elektroenerģijas vadības sistēma nekustamiem īpašumiem un rūpnīcām. Tendence ir tāda, ka uzņēmumi radījuši tādas biznesa idejas, kas reāli risina problēmas," pastāstīja Mežgaile.

Virtuālās realitātes terapiju autisma pacientiem izveidojis Latvijā radīts uzņēmums.

Tā līdzdibinātāja Marina Petrakova atklāja: "Tā ir ļoti laba iespēja parādīt, ka Latvijā ir risinājumi, ka Latvija spēj ātri reaģēt uz dažādiem izaicinājumiem un risināt tos ar tehnoloģiju palīdzību. Šajā konkursā varam arī novērot, ka ir sievietes, kuras līdzdibinājušas jaunuzņēmumus, kas Latvijā diemžēl nav daudz. Manuprāt, tas ir svarīgs punkts, jo tehnoloģijām ir jābūt dažādām un daudzveidīgām. Es domāju, ka vienmēr ir vērts konkurēt, un tas ir liels gods. Domāju, ka katrs uzņēmums izvirza savus mērķus un tas ir ļoti liels notikums jebkura jaunuzņēmēja dzīvē."

Nodibinājuma "TechHub Riga" izveidotājs un jaunuzņēmumu asociācijas "Startin.lv" valdes loceklis Andris K. Bērziņš uzsvēra, ka līdzās konkursa naudas balvai jaunuzņēmumiem lielākais ieguvums ir sevi parādīt potenciāliem investoriem, jo konferences "TechChill" auditorija ir plaša. Tā pulcē 2000 uzņēmējus, tehnoloģiju ekspertus, investorus un starptautiskos medijus.

Bērziņš skaidroja: "Galvenais ir iespēja paspīdēt, iespēja parādīties kā publiski atzītam jaunuzņēmumiem, kas ir atzītāks nekā citi. Tad, protams, arī citi investori skatās uz šo uzņēmumu un vērtē, vai tajā vēlētos ieguldīt naudu. Tas ir atpazīstamības jautājums. Tā ir arī iespēja vingrināties, kā tas ir uz skatuves, auditorijas priekšā prezentēt savu ideju un pastāstīt, kādēļ iekarosiet pasauli."

Viņš vērtēja, ka Latvijas jaunuzņēmumi pasaules konkurencē izskatās labi.

"Vispār Baltija kopumā izceļas, un šī reģiona jaunuzņēmumi kotējas pasaulē labāk, nekā par šīm mazajām trīs valstīm varētu domāt pēc iedzīvotāju skaita. Starp šiem konkurentiem ir jaudīgas idejas un komandas," viņš teica.

Kopumā jaunuzņēmumu joma pandēmijas laikā piedzīvoja nevis lejupslīdi, bet izaugsmi, un Andris K. Bērziņš 2021. gadu vērtēja kā lielisku.

Bērziņš sacīja: "Pērn bija daudz veiksmes un uzņēmumi, kas ir attīstījušies lielāki un spēcīgāki. Viena mēraukla ir tā, cik investīcijas tie ir piesaistījuši un par kādu novērtējumu. Protams, ir stāsts par "Printful", kas ir pirmais Latvijas vienradzis. Arī citi uzņēmumi, kas ir piesaistījuši vērā ņemamas investīcijas, kas mērāmās vairāku desmitu miljonu apmērā no pasaules labākajiem investoriem. Šī investoru nauda nav gala punkts vai gala mērķis, bet tas ir apliecinājums tam, ka investoriem, kuriem ir iespēja jebkur pasaulē atrast uzņēmumu, kur viņi vēlētos ieguldīt savu kapitālu, viņi vēlas ieguldīt arī uzņēmumos, kas ir no Latvijas."

Un tas ir spēcīgs apliecinājums, ka Latvijā jaunuzņēmumu saimē ir talanti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti