10 neatklātas, bet noderīgas lietotnes ērtākai dzīvei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Gandrīz visiem no mums šobrīd kabatā vai uz galda stāv viedtālrunis. Viena no šādu tālruņu iespējām ir tajā lejupielādēt dažādas lietotnes, kas noder gan izklaidei, gan produktivitātei, mūzikas klausīšanai un citām nodarbēm. Lūk, 10 mazāk zināmas bezmaksas lietotnes, ko novērtē un iesaka dažādu jomu profesionāļi.

Dolby On – iesaka dzejniece Inga Pizāne

Arvien biežāk cilvēki izmanto savus telefonus, lai veidotu saturu, ko vēlāk izplatīt internetā. Šī lietotne ļauj ierakstīt video un audio failus augstā kvalitātē, noderēs arī, piemēram, veidojot materiālus, ko translēt tiešraidē. Lietotnē iespējams uzlabot arī ierakstīta faila kvalitāti, samazinot fona trokšņus, optimizējot skaļuma līmeni. “Dolby On” ir lietotne pieejama gan “Android”, gan “iOS” ierīcēm. Dzejniece norāda, ka lieto šo aplikāciju gan ikdienas vajadzībām, gan lielākiem dzejas projektiem, piemēram, ierakstot audio dzejoli.

Radio Garden – iesaka Ilze Bergmane, Latvijas Jaunatnes padomes prezidente

Lietotnē iespējams klausīties dažādas radiostacijas no visas pasaules. Ceļo pa globusu, atrod punktu kartē, kurš tevi interesē, un izvēlies, kuru radio staciju vēlies klausīties. Lietotnē iespējams saglabāt savas mīļākās radio stacijas, lai varētu pēc tam tās vieglāk atrast. Noderēs tiem, kas ilgojas pēc tāliem ceļojumiem, vēlas papildināt savu klausāmās mūzikas sarakstu, mācās kādu svešvalodu vai interesējas par citu valstu kultūru un aktualitātēm.

Slack – iesaka raidījuma “Balss maskā” vadītājs Mārtiņš Spuris

Tā ir saziņas lietotne, līdzīgi kā “Skype” vai “Facebook Messenger”, bet uzsvars likts uz darba un projektu komunikāciju. Liels pluss šai lietotnei ir tāds, ka var pārsūtīt failus, nesamazinot to kvalitāti, kas īpaši būtiski, piemēram, pārsūtot foto. Dažādiem projektiem var izveidot savu kanālu ērtākai saziņai. “Slack” pieejams gan pārlūkprogrammas versijā, gan “iOs” un “Android” ierīču lietotājiem.

Breathwrk – iesaka pavārgrāmatu un bloga “našķoties.com” autore Zane Grēviņa

“Breathwrk” ir elpošanas vingrinājumu lietotne. Tajā apkopoti dažādi elpas vingrinājumi, kas var palīdzēt atgūt mieru stresa, uztraukumu, bezmiega un citu raižu gadījumā. Sekot līdzi norādītajām instrukcijām un informācijai par dažādām elpošanas tehnikām ir viegli, jo tās parādās gan vizuāli uz ekrāna, gan dzirdamas. “Breathwrk” pieejams arī elpošanas vingrinājumu komplekss, kurš piemērots pirms došanās pie miera, lai palīdzētu atslābināties un nomierināt prātu. Lietotne ir bezmaksas un pieejama “iPhone” un “iPad” lietotājiem.

The Tapping Solution App – iesaka psiholoģe Vita Kalniņa

Lietotne liekama “pašpalīdzības” kategorijā. Izmantojot pieskārienus un refleksterapiju kā stresa mazināšanas tehniku, lietotnē iespējams sekot līdzi instrukcijām, kas var palīdzēt trauksmes, miega vai produktivitātes problēmu gadījumos. Pieskārienu metode, kas balstīta spiešanā uz ķermeņa bioloģiski aktīvajiem punktiem ar pirkstiem, ir balstīta uz modernās psiholoģijas un ķīniešu akupresūras principiem. Protams, lietotne neaizstāj ārsta vai cita profesionāļa konsultāciju, bet to var izmantot kā papildu rīku, lai vairotu mieru un relaksācijas mirkļus savā ikdienā.

Trello – iesaka Ieva Ilvess, Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos

“Trello” ļauj ērtā veidā sekot līdzi projektu attīstības gaitai un organizēt darba plūsmu un veicamos uzdevumus starp kolēģiem. Pat bezmaksas versijā lietotne palīdz organizēt tādus darbus, kur nepieciešami vairāki soļi un iesaistītās personas. Šo lietotni iespējams savienot arī ar citām programmām, vēl ērtākai lietošanai, piemēram, “Dropbox” vai “Google Drive”. “Trello” ir pieejams gan lietotnes, gan pārlūkprogrammas versijā, tāpēc noderēs arī tad, ja esi ceļā.

Deliciously Ella – iesaka Laura Arnicāne, bloga “SeekTheSimple.com” autore

Lietotnē ir pieejamas gan dažādas viegli pagatavojamas augu valsts produktu receptes, gan arī dažādas meditācijas un vingrojumu video. Patiks tiem, kuri interesējas par veselīgu dzīvesveidu, jogu, ēst gatavošanu un savu labsajūtu. Laura pati šo lietotni lielākoties izmanto savām fiziskajām aktivitātēm, bet nereti arī gūst iedvesmu kādai receptei.

I Am Sober – iesaka bērnu un pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs

Lietotnē viegli un ērti uzskatāmā veidā palīdz un motivē ievērot kādus paradumus, piemēram, uzskaitīt, cik ilgi nav lietots alkohols, smēķēts vai nav veikts paškaitējums. Sasniedzot konkrētu dienu, mēnešu un gadu skaitu, lietotājs tiek pie īpašām digitālām nozīmītēm, atzīmējot un svinot jau sasniegto. Lietotnē ir arī atbalsta grupas un iespēja dalīties savos novērojumos un pieredzē, uzzināt vērtīgu informāciju un nejusties vienam ar savu problēmu. Lietotne pieejama gan “iPhone”, gan “Android” telefoniem.

LVM GEO – iesaka LSM.lv galvenā redaktore Marta Cerava

Ar šo lietotni, šķiet, vairs nekad neaptrūksies maršrutu Latvijā, ko iziet brīvdienu pārgājienos. ''Latvijas Valsts mežu'' lietotne “LVM Geo” var atrast takas, kas ļaus apiet mazos ezerus, iziet cauri ciematiem, apiet lielos ceļus vai vienkārši atrast ierastos tūrisma maršrutus. Jārēķinās gan, ka lietotnē nav iezīmēti privātīpašumi, un reizēm var nākties maršrutu pamainīt, ja takai priekšā žogs vai nepiesiets suns. Tomēr lietotne ved tuvāk dabai nekā citas orientēšanās lietotnes. Ir iespējams nomainīt arī dažādus kartes datu slāņus un izvēlēties kalnainākus apvidus ar pilskalniem vai purvainākus, kur var būt cerība atrast vēl kādu dzērveni. Ja pārgājienā ierauga, kādu nezināmu augu, tad tos var nofotografēt “National Geographic” lietotnē “Seek“, kas, cerams, dos vismaz aptuvenu priekšstatu, kas tas ir un no kurienes pie mums uzradies.

Any.do – iesaka “Radio Naba” raidījumu un podkāsta “#DigitālāsBrokastis” vadītājs Artis Ozoliņš

Any.do ir izcila bezmaksas darbu plānošanas lietotne ar papildus premium iespējām. Tai ir gan “iOS”, gan “Android”, gan pārlūkprogrammas versija. Lietotne izceļas ar vienkāršu saskarni, spēju to lietot, esot jebkurā vietā gan telefonā, gan datorā. Darbus var kārtot un skatīt gan pēc sarakstiem, gan izpildes termiņiem. To var izmantot arī komandas, lai deleģētu darbus citiem Any.do esošiem komandas biedriem. Cilvēkiem, kuri plāno ikdienu arī savā kalendārā, noderēs Any.do kalendāra lietotne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti