Programmēšanas hakatonā «HackCodeX» Rīgā uzvar risinājums skolu izvēlei bērniem

Otrajā starptautiskajā programmēšanas festivālā "HackCodeX", kas aizvadītajā nedēļā norisinājās Rīgā, par labākā risinājuma autoriem žūrijas un dalībnieku balsojuma kopvērtējumā tika atzīta komanda "SkolaGuru", kas izstrādāja rīku, lai palīdzētu vecākiem izvēlēties labāko skolu savam bērnam, balstoties uz tā interesēm, kā arī citiem faktoriem.

Rīkotāji informēja, ka izaicinājumu izveidot rīku, kas palīdzētu nonākt pie labākās izvēles par skolām, izvirzīja Izglītības un zinātnes ministrija kopā ar "EPAM Systems". Šajā izaicinājumā, ņemot vērā tikai žūrijas balsis, uzvarēja komanda "WhereToStudyNext.com", kas piedāvāja lemt par skolas izvēli, izmantojot datus par skolu sniegumu, novērtējumu mācību metodoloģijai un pieejamajām iespējām, kā arī individuālus vērtējumus.

Savukārt starptautiskā IT uzņēmuma "Emergn" izaicinājumā izmantot mākslīgā intelekta modeļus, lai palīdzētu veidot iekļaujošu vidi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, uzņēmums izvēlējās divus uzvarētājus. Komanda "T3mplate" izstrādāja fizioterapijas lietotni, kas izmanto mākslīgo intelektu, savukārt komanda "Eye Get It" palīdz runu pārvērst attēlos. "Eye Get It" komanda saņēma arī Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūras īpašo balvu kā ideja ar lielāko start-up jeb jaunuzņēmuma potenciālu.

Izaicinājumu izveidot rīku, kas, izmantojot mākslīgo intelektu, ļautu strādāt efektīvāk, izvirzīja uzņēmums "Atea Global Services". Šajā kategorijā uzvarēja komanda "DigiTex", kas iemācīja mākslīgajam intelektam atpazīt svarīgu informāciju no dažādiem drukātiem dokumentiem, čekiem vai attēliem, lai veicinātu dokumentu digitalizāciju.

Savukārt iesācējiem draudzīgajā "Ubiquiti" un "Riga TechGirls" izaicinājumā kā labākā ideja tika atzīts "ConsiderUsed" risinājums, kas palīdz atrast lietotas alternatīvas jūsu meklētajām precēm, veicinot apdomīgu preču patēriņu un lietu atkārtotu apriti.

"GameChanger Audio" izvirzītajā mūzikas izaicinājumā uzvarēja komanda "GPR", kas strādāja pie risinājuma, kas, reāllaikā atskaņojot mūziku, spētu noteikt atbilstošās toņkārtas.

Kā minēja rīkotāji, šogad vairākas komandas pēc pasākuma vēlējās turpināt sadarbību ar izaicinājumu veidotājiem, lai apzinātu iespējas attīstīt savas idejas.

Hakatonā 43 komandas sacentās par labākā risinājuma izveidi, izstrādājot risinājumus vienam no pieciem programmēšanas izaicinājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti