Jaunā pētniece, vaicāta par egļu pumpuru īpašībām, skaidroja, ka tajos ir daudz C vitamīna, E vitamīns, kā arī dažādi minerāli. Ir arī vairākas īpašības, ko tiem piedēvē, taču tās būtu jāpēta padziļināti. Kārkliņas ideja ir par egļu pumpuru izmantošanu pārtikā – dzēriena izstrādē.
Viņa skaidroja, ka sākotnēji bijusi doma par vienkāršāku produktu, piemēram, pumpuru, ko pats var apliet ar karstu ūdeni, iemaisīt un uzdzert, taču tad nonāca līdz domai izspiest no pumpuriem sulu, ko izmantot dzēriena pagatavošanā. Viņas ideja par dzērienu ir šāda: "Sajaucu nedaudz egļu [pumpuru] sulas, kas būtu vitamīns, nedaudz parasto sulu, kas būtu vairāk dabiskais saldinātājs, plus krāsa nedaudz uzlabojas. Ja es vēl pievienotu kafiju, būtu kofeīns un enerģijas lādiņš," atklāj Klinta Kārkliņa.
Lai arī dzērienā nav cukura, tomēr cilvēki, kas ikdienā lieto enerģijas dzērienu un pamēģināja Kārkliņas izstrādāto dzērienu, atzina to par labu esam. Turklāt egles garša mazliet palīdzot tikt pie Ziemassvētku noskaņas karstā vasaras dienā.
Kā tad garšo šis dzēriens? Jaunā pētniece skaidroja, ka egļu pumpuram ir nedaudz citrusa atspirdzinošā garša, gluži kā sajūta, ka ēstu citrona šķēli. Dzēriena garša ir līdzīga, vienīgi varbūt nedaudz maigāka.
Egļu pumpurus, ko izmanto sulas izspiešanā, pagatavo maija sākumā. Vienīgi drošības nolūkos tie būtu ievācami vismaz 100 metru attālumā no ceļa, kā arī no viena koka nevar nolasīt vairāk par sešiem procentiem, lai netraucētu tā augšanu. Sulu var spiest uzreiz vai pumpurus uzglabāt saldētavā. Arī izspiesto sulu var uzglabāt ledusskapī.
Dzēriens tiek pagatavots šādi: "Sākumā tiek sajaukta kafija ar parasto sulu. Enerģijas dzērieniem tika izmantota auksti pagatavota kafija, tajā salīdzinoši ir vairāk kofeīna nekā karsti pagatavotā kafijā, plus tā arī nav tik skāba. Tad tiek pievienota augļu sula, kas manā gadījumā bija apelsīnu sula un ābolu un aroniju sula, kas gan krāsas ziņā, gan garšas ziņā diezgan labi sagāja kopā ar kafiju. Tad tika iemērīti trīs grami no kopējā daudzuma egļu pumpuru sulas. Tad viņš tiek atšķīdināts, uzkarsēts, sapildīts, un viss."
Lai arī patlaban nav zināms, kad dzēriens varētu nonākt ražošanā, tomēr studente jūt iedrošinājumu un apņēmību turpināt egļu pumpuru pētījumus.
Grūti pateikt, kad šāds enerģijas dzēriens parādīsies ražošanā, bet jau tagad Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģijas fakultātes studente Klinta Kārkliņa ir apņēmības pilna turpināt egļu pumpuru pētījumus.