Rīta Panorāma

Intervija ar valsts prezidentu Andri Bērziņu

Rīta Panorāma

Alise Mediņa glezno mīlestību

Ikšķiles novads rīko Zaļo nedēļu

Zaļajā nedēļā Ikšķile kļūst par veselīgu un sportisku novadu

Kopīgas rīta rosmes, orientēšanās sacensības, nūjošana, lekcijas par veselīgu uzturu. Visās šajās aktivitātes šonedēļ aicināti piedalīties Ikšķiles novada iedzīvotāji, tādējādi uz nedēļu ļaujot Ikšķilei kļūt par zaļāko un sportiskāko Latvijas novadu.

Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta Panorāma" turpina apceļot Latvijas novadus. Šoreiz kārta pienākusi Ikšķilei, kur visas šīs nedēļas garumā iedzīvotāji ar īpašu pasākumu palīdzību tiek aicināti dzīvot zaļi un veselīgi. Akcijas nosaukums ir “Zaļā nedēļa”, un tās moto ir “Esi vesels – dzīvo gari.” Kā stāsta pasākuma organizatori, iedzīvotājiem būs iespējas gan nūjot, gan vingrot, gan iegūt zināšanas par veselīgu uzturu, gan piedalīties orientēšanās sacensībās.

"Pirmdienā mēs dosimies uz Tīnūžu pamatskolu, kur viesosies pavārs no Peru, kurš pastāstīs un parādīs tradicionālos viņu ēdienus. Otrdien Ikšķiles vidusskolā viesosies ielu vingrotāji un Jānis Lācis no velotriāla un parādīs, ka nemaz nevajag neko daudz, lai ietu ārā, vingrotu un dzīvotu veselīgi," stāsta Ikšķiles novada jaunatnes lietu speciāliste Agnese Jankuna.

Visi novada iedzīvotāji tiek aicināti katru rītu sākt ar rīta rosmi. To var veikt gan mājās, gan doties uz novada skolām. "Jebkurš mums noteikti varēs pievienoties, arī vecāki, kuriem būs brīvs laiks. Jebkurš, kurš ir ieinteresēts piedalīties, sportot, vingrot un ēst veselīgi, var nākt kopā darboties ar mums," sacīja Ikšķiles vidusskolas skolnieces Laura un Ilze.

Savukārt tiem, kuri nevēlas piedalīties rīta rosmēs, paredzētas arī citas akcijas, piemēram, slēpņošanas spēle vai orientēšanās pa pilsētu. "Aicinām iedzīvotājus uz fotoorientēšanos, tas nozīmē, ka interesantā un aktīvā veidā mēs centīsimies parādīt dažādus pilsētas objektus. Cilvēkiem viņi būs jānofotografē interesantā veidā," pastāstīja Ikšķiles novada tūrisma darba organizatore Laura Šīrante.

Cerams, ka pasākuma organizatoriem izdosies Zaļās nedēļas aktivitātēs iesaistīt mājās sēdošos novada iedzīvotājos. Jaunā paaudze tiem jau ir gatava. "Noteikti daudz jāsporto, jāēd veselīgi un jācenšas sevi padarīt veselīgāku. Jādzīvo harmonijā ar sevi un jādomā labas domas. Ja ir labas domas, tad ir arī veselīgs dzīvesveids," pārliecinātas ir Ikšķiles novada iedzīvotājas Sabīne un Santa.

Pārējie Latvijas novadi var ņemt piemēru no veselīgajiem Ikšķiles iedzīvotājiem un līdzīgus pasākums rīkot arī pie sevis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt