Dienas ziņas

Vēža pacientus aicina uz nometnēm

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Viļakas novadā attīstīs skriešanas sportu

Viļakieši trenēsies kopīgi un attīstīs skriešanas sportu

Skriešana pēdējos gados kļuvusi par iecienītu nodarbi dažādu paaudžu cilvēkiem. Un lai šim demokrātiskajam sporta veidam piesaistītu arī lauku iedzīvotāju interesi, sporta kluba “Skriešanas akadēmija” veidotāji šogad dažādos novados organizēs kopīgus treniņus. Tikko pirmā skrējēju grupa izveidota Latgales pierobežā – Viļakas novadā.

„Vies pārmaiņas savā sporta dzīvē!” – ar šādu moto Viļakā šomēnes uzsākts skrietgribētāju un skrietlietpratēju kopīgo treniņu cikls. Tā iniciators ir pērnajā gadā izveidotā sporta kluba “Skriešanas akadēmija” vadītājs un treneris Salvis Gruševs, kurš arī pats nāk no šīs puses. Viļakas novads ir pirmais, kura iedzīvotājiem akadēmija devusi iespēju apgūt skriešanu profesionālā līmenī. Treneris uzsver: skriet var jebkurš un jebkurā gadalaikā, galvenais, lai skrējējiem ir spēcīgs gribasspēks un šim sporta veidam piemērots apģērbs un apavi. „Jo kārtīgi apavi ir jūsu veselība. Apavi. Otrais -  ieteiktu sekot līdzi savam pulsiņam. Jo katram fiziskā sagatavotība savādāka. Un sekojam līdzi savai sirsniņai. Obligāti laižam ārā skriet! Ārā, tikai ārā, es par āra skriešanu!” uzsver Salvis Gruševs.

Arī pirmajā atvērtajā koptreniņā Viļakā puse nodarbības pavadīta āra apstākļos, otrā daļa – telpās. Te gūts plašāks ieskats iesildīšanās vingrinājumos. Nodarbībās var piedalīties katrs: neatkarīgi no fiziskās sagatavotības, vecuma vai citiem ierobežojumiem.

„Visu laiku trenējos vienatnē, gribējās jaunas idejas, kā ātrāk skriet. Skrienu piecas sešas reizes nedēļā. Braucu arī “Skrien Latvija” posmos skriet pusmaratonus,” stāsta Jānis Circens, Viļakas novada Medņevas pagasta iedzīvotājs

Bet Viļakas novada iedzīvotājs Artis Martinsons atnācis ar dēlu Armandu: „Man ļoti gribējās atnākt, paņemt līdzi dēlu. Tas bija man tāds pirmais mērķis. Atnākt kopā ar savu bērnu, arī citiem ieteiktu iet kopā ar saviem vecākiem.”

Žīguru pamatskolas 8. klases skolēns Armands Martinsons saka: „Man vienkārši patīk skriet. Un visu kaut ko tādu darīt aktīvu. Tā hobija līmenī, pats priekš sevis. Nezaudēt formu, lai būtu tonusā visu laiku.”

Pirmajā treniņā piedalījās vien aptuveni 15 Viļakas un tās apkārtnes iedzīvotāji. Viņi cer, ka ar savu piemēru sportiskām aktivitātēm pievērsties mudinās arvien vairāk līdzcilvēkus tieši lauku reģionos.

„Balvu, Viļakas novadā īpaši aktivitāti es neredzu vispār. Tāpēc ceru, ka ar šīm aktivitātēm atdzīvināsim skriešanu šajos novados,” piebilst  Gruševs.

„Mani tas arī ļoti pārsteidza, ka beidzot var atnākt paskatīties, kas notiek arī laukos. Un tas mani ļoti priecē, ka visur notiek, cilvēki paliek aktīvi. Vairāk šitādu cilvēku, kas apņemas un tādus pasākumus organizē,” organizatorus slavē  Artis Martinsons.

Nākamās skrējēju grupas Latgalē iecerēts veidot Balvu un Rēzeknes novados. Kopīgus atvērtos treniņus bez maksas organizējot vienu reizi nedēļā ar mērķi rosināt ikvienu skriet regulāri, pareizi un savai veselībai atbilstoši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti