VIDEOINTERVIJA: Jeļena Prokopčuka par stratēģiju Ņujorkas maratonā

Latvijas rekordiste maratona, pusmaratona, kā arī vēl trijās vieglatlētikas disciplīnās portālam lsm.lv pastāstīja par šī gada skriešanas plāniem. Pasaules elites skrējēja dalījās arī iespaidos par planētas lielākajiem maratoniem.

Jeļena Prokopčuka 2014. gadā Latvijā skries trīs pusmartonus. Pirmais Rīgā jau pavisam drīz maijā, otrs jūnijā Ventspilī, kur norisināsies Latvijas čempionāts, savukārt trešais Kuldīgas pusmaratonā, kur Prokopčuka ir skrējiena patronese. Visticamāk, Prokopčuka skries arī savas pilsētas Jūrmalas pusmaratonā, kura plānoto datumu organizatori pagaidām nav atklājuši.

Ievērojamā skrējēja atzina, ka pusmaratona distancē viņai Rīgā ir grūti, jo pagājušajā gadā skrējusi bez konkurentēm. Tiesa, nav zināms, kā šajā ziņā būs šogad "Nordea Rīgas maratonā".

Prokopčuka stāsta arī par savu mīļāko maratona trasi, kura atrodas Ņujorkā.

Skrējējas pārākums pār citām sievietēm slēpjas tieši grūtajā trase, kurā ir daudz tiltu un bieži pieminētā jūdze pret kalnu septiņus kilometrus pirms finiša.

Jūrmalnieces priekšrocība pret konkurentēm ir spēja kāpināt skriešanas tempu maratona otrajā pusē, kā arī skriešana slīpumā pret kalnu.

Ņujorkas maratons notiek novembrī, kad laikapstākļi ir labvēlīgi Latvijas skrējējai, kuras organisms nav piemērots sacensībām karstumā.

Dienu pēc Starptautiskā sieviešu dienas Prokopčuka izcīnīja otro vietu Nagojas maratonā, ar kuru skrējēja joprojām ir apmierināta. Šobrīd viņa atrodas pēcmaratona ciklā un trenējas mazāk, bet par to intervijas otrajā daļā, kura tiks publicēta tuvākajā laikā.

Zināms, ka Prokopčuka drīzumā centīsies kvalificēties Eiropas čempionātam, kas augusta vidū notiks Šveices pilsētā Cīrihē, kur skrējēja vēlas skriet 10 000m disciplīnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti