VIDEO: Svētku skrējiens «Patriots» uzņem pustūkstoti dalībnieku Ložmetējkalnā

Simtgades svētku kulminācijā neiztika bez tautas sporta aktivitātēm – Brīvības rogainings Kandavā pulcēja 400 dalībniekus, nedaudz vairāk taku skrējēju tikās latviešu strēlnieku vēsturiskajās cīņu vietās Ložmetējkalnā, lai piedalītos svētku skrējienā “Patriots”, savukārt šosejas skrējēji turpināja Rembates apļa 18. novembra tradīcijas Ķeguma novadā, bet citi tajā pašā dienā Līvānos startēja Līvenhofas skrējienā. Valsts svētkos risinājās arī 100 kilometru velobrauciens un neskaitāmi Latvijas kontūras skrējieni vairākās pilsētās. Tikmēr Klusajā okeānā vienatnē svētki pagāja Kārlim Bardelim, bet ASV latviešu izcelsmes maratonists Juris Silenieks skrien olimpiskā līmenī.

Ziemassvētku kauju norises vietā Ložmetējkalnā piekto reizi valsts svētku laikā ieradās simtiem taku skrējēju, lai mērotu 23 un 8 kilometru distances cauri vēsturiskajām strēlnieku cīņu vietām. Garajā distancē starp 164 dalībniekiem ātrākie bija vietējais novadnieks Endijs Titomers (1:32:05) no Jelgavas, Artūrs Blūmiņš (1:35:34) un Guntars Akmans (1:39:56), kuri pa ne visai gludajām taciņām skrēja teju trīs stundu maratona tempā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Starp dāmām ātrākā bija šī gada orientēšanās Pasaules čempionāta dalībniece Irita Puķīte (1:44:14), turpinot gatavoties šīsnedēļas startam rogaininga sacensībām Katalonijā. Otrajā vietā finišēja iepriekšējo divu gadu uzvarētāja Inga Zālīte (1:50:53) no Ikšķiles, bet trešajā vietā ierindojās Arnita Sorokina (1:59:31), kurai izdevās distanci veikt divās stundās.

Svētku skrējiena īsajā astoņu kilometru distancē devās 299 dalībnieki, un ātrākie bija kuldīdznieks Valdis Devjatņikovs (0:35:21) un Iveta Pūpola (0:36:07), kurzemniecei finišējot trešajā vietā absolūtajā kopvērtējumā starp abiem dzimumiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tikmēr Kandavā risinājās Brīvības rogainings, kas iepriekšējos gados aizvadīts Tukuma un Kolkas apkārtnē. 180 komandas devās sešu un četru stundu kontrolpunktu meklējumos, kā arī atsevišķās ģimeņu trīs stundu sacensībās.

222 punktus savāca Uldis Upītis un Guntis Māliņš komandā “Ātrie vilki”, pārspējot favorītus Pēteri Grīviņu un Zigmundu Bīberu (201 punkti) un spāņu komandu “Aligots Tierra Trágame” ar 200 punktiem. Ātrākās dāmas ar 154 punktiem bija Dace Linde un Anita Liepiņa, bet jaukto komandu ieskaitē veiksmīgākie bija Jānis un Linda Krūmiņi ar 184 punktiem.

Četru stundu rogainingā ar 19 punktiem uzvarēja Rolands Rudītis un Edgars Kokorevičs, tikai par punktu apsteidzot jaukto komandu ar Kristapu Bruneru un Guntu Blūmiņu. Sieviešu konkurencē spēcīgākās bija veterānes Zaiga Ozoliņa un Anita Saulīte ar 96 punktiem.

Atsevišķajā ģimeņu trīs stundu sacīkstē ar 63 punktiem uzvarēja jaunās paaudzes pārstāvis Ģirts Čunka ar tēvu Valdi Čunku, kurš atlikušajās svētku brīvdienās paspēja izskriet Latvijas kontūru gan Saldū, gan Rīgā.

Pašvaldību kausa ieskaitē triumfēja Kocēnu novads. Nākamgad Brīvības rogainings valsts svētkos notiks Jaunpiebalgā. Gada pēdējās sacensības “Ziemassvētku izvēle” un “Skarbais putenis 2K18” risināsies 25. decembrī Dobeles novada Aucē un 31. decembrī Kocēnos, bet nākamais gads šī sporta veida cienītājiem sāksies ar Embūtes rogainingu 2. martā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ar aptuveni 30 gadu vēsturi var lepoties ik gadu 18. novembrī notiekošais skrējiens “Rembates aplis”, kas šoreiz pulcēja ap 200 dalībniekus.

10,8 kilometru skrējienā uzvaru izcīnīja garo distanču skrējējs Kristaps Bērziņš (0:36:45) no Kuldīgas, apsteidzot šīsnedēļas gaviļnieku Kārli Vīksni (0:37:16) no Cēsīm un ikgadējo Rembates apļa dalībnieku Renāru Rozi (0:37:55) no Ogres.

Labāko desmitniekā, katru kilometru skrienot ātrāk par četrām minūtēm, finišēja Pasaulē slavenākā taku skrējiena UTMB (170 km apkārt Monblānam) 6. vietas ieguvējs Romāns Evarts (0:41:06), kurš nule atgriezies Latvijā no iepriekšējās dzīvesvietas Šveicē.

Olimpiete Agnese Pastare (0:43:43) no Ogres bija ātrākā sieviešu kārtas pārstāve, viņas novadniece Gundega Heidingere (0:44:49) ierindojās otrajā vietā, trešo atstājot Emīliju Upmali (0:48:24). Trīs kilometru skrējienā starp 122 dalībniekiem ātrākie bija ogrēnieši Krišs Jānis Mežiels (0:09:53) un Elīza Lemberga (0:11:39).

Vienlaikus Līvānos risinājās 3.Līvenhofas skrējiens, kas ir līdzšinējā “Skrējiena gar ubaga līci” turpinātājs. Vairākās distancēs 18. novembrī startēja ap 300 skrējēju, un 10 kilometru pamatdistancē ātrākais bija Dmitrijs Serjogins (0:30:40) no Mārupes, kurš pirms nedēļas uzvarēja pusmaratonā Tenerifes salā. Otro un trešo vietu sadalīja vienaudži un komandas biedri Jānis Razgals (0:31:35) un Jevgēnijs Turkins (0:32:19).

Visas trīs spēcīgākās dāmas Kitija Valtere (0:38:53), Jekaterina Sokunova (0:39:31) un Ginta Valtere (0:40:44) pārstāvēja vietējo Līvānu skriešanas klubu, nedemonstrējot viesmīlību pret citu novadu skrējējām.

5,6 kilometru tautas skrējienā ātrākie bija vietējais Daniels Buko (0:19:00) un Siguldas pārstāve Līna Gaile (0:24:34). Savukārt nosacīti īsajā pusotra kilometra jauniešu skrējienā uzvaras laurus plūca Roberts Aleksis Glazers (0:04:16) un jēkabpiliete Elīza Paveļjeva (0:05:04).

Valsts simtgades kulminācijā arī citviet pasaulē risinājās sacensības ar Latvijas pārstāvju līdzdalību. Taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” veidotāji Rimants Liepiņš, Signis Vāvere un Anda Sproģe-Vāvere startēja Mansalu skrējienā Nepālā, savukārt Evija Reine maratonu skrēja ne mazāk eksotiskajā Kubā.

Bet 25 gadus vecais Juris Silenieks 18. novembrī ASV Filadelfijas maratonu noskrēja olimpiskās kvalifikācijas līmenī (2:17:36), finišējot 42,195 kilometru distancē ceturtajā vietā. Pirms diviem gadiem latviešu izcelsmes vieglatlēts laboja Ginesa rekordu, pusmaratonu veicot uzvalka kurpēs (1:17:05).

Gadsimta 100 kilometru velobraucienā valsts svētkos Velomena vadībā devās vairāki duči riteņbraucēju, kuri šķēršļotā apvidū izmeta loku cauri Kangariem un 18. novembra pēcpusdienā atgriezās pie Brīvības pieminekļa. Savukārt daži skrējēji meta 100 kilometru loku no Mangaļsalas cauri Kalngalei, Baltezeram, Silakrogam un Ikšķilei, lai pārgājienam tuvināto pasākumu noslēgtu Zaķusalā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Svētku nedēļas nogalē skrējēji tikās arī koptreniņos, lai izskrietu valsts kontūru dažādās pilsētās, tostarp Siguldā, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Tukumā, Saldū un Rīgā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Bet pilnīgā vienatnē Latvijas simtgadi atzīmēja pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis, atrodoties Klusajā okeānā simtiem kilometru no tuvākās salas Franču Polinēzijā. Četru mēnešu laikā kopš Dienvidamerikas atstāšanas piedzīvojumu meklētājs airu laivā “Linda” veicis vairāk nekā 5000 kilometrus, lai nākamgad sasniegtu Austrālijas krastus. Tuvākajā laikā LSM.lv ziņos par dēkaiņa piedzīvoto Klusajā okeānā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti