VIDEO: Par pirmajiem Latvijas čempioniem taku skriešanā kļūst Ničipors un Čakle

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Dmitrijs Ničipors no Kocēnu novada un Laura Čakle no Ventspils novada sestdien, 5.augustā, izcīnīja pirmos valsts čempionu titulus taku skriešanā, Cēsu apkārtnē pieveicot 111 kilometrus Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Pirmajiem Latvijas čempioniem līdz jaunajiem tituliem ceļš nebija viegls un nācās sevi pierādīt līdz distances pēdējiem metriem, jo tuvākie konkurenti ne mirkli neļāva “Cēsis ECO Trail” (CET) pamatdistancē par sevi aizmirst.

72 skrējēji pusnaktī uz 5.augustu iesaistījās cīņā par Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) medaļām, startējot Cēsu pilsētas Rožu laukumā un dodoties Niniera ezera virzienā. Pieres lukturīšu starmešu izgaismotajās meža taciņās skrējēji tālāk virzījās gar Ērgļu klintīm Gaujas kreisajā krastā. Jau no pirmajiem kilometriem vadībā izvirzījās Dmitrijs Ničipors, kuram uz papēžiem mina Pēteris Grīviņš no netālās Raunas. Pēc 30 kilometriem skrējēji pietuvojās Cēsīm, lai šķērsotu Gauju, un Grīviņš apsteidza Ničiporu un pie Raiskuma ezera jau bija sasniedzis piecu minūšu pārsvaru pār savu sīvāko konkurentu, kuram jūnija sākumā bija spiests piekāpties 53 kilometru nakts taku skrējienā “Zilonis Babītē”. Abiem līderiem sekoja valmierietis Ritvars Kalniņš, ultramaratonos strauji progresējušais Konstantīns Biktimirovs, baspēdošanas cienītājs Ainārs Kumpiņš, seniors Aigars Lūsis no Talsiem, 24 stundu rekordists Jānis Actiņš, Kaspars Adijāns, kā arī galvenais skrējiena favorīts Artūrs Vadzis no Drustiem, kurš pie Raiskuma ezera pēc 45 kilometriem lsm.lv pavēstīja, ka nedaudz apmaldījies un zaudējis laiku, lieki noskrienot 20 minūtes.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tikmēr sieviešu konkurencē vadību uzņēmās Laura Čakle, naktī skrienot kopā ar vairākiem puišiem. Viņai sekoja Ieva Zirne, Ieva Upmace-Grīviņa un džungļu cienītāja Alma Vītola. Kādu brīdi kopā skrēja nesenā pasaules čempionāta diennakts skrējiena dalībnieces Sigita Vāce, Dace Veipa un Aija Linē. Pie Raiskuma ezera Laura Čakle bija iekrājusi vairāk nekā 10-15 minūšu pārsvaru pār Ievu Zirni un šķita, ka ticamāka ir abu Ievu rokāde, ko cerēja realizēt trešajā pozīcijā esošā Upmace-Grīviņa, taču 64.kilometrā pie Cīrulīšu dabas takām, kur marķētā trase atgriezās Gaujas kreisajā krastā, Zirne panāca līderi Čakli.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tikmēr ātrākie vīri pa tūristu iecienītajām kāpnēm un taciņām bija sasnieguši sacensību dalībnieku lielāko biedu – Amatas labā krasta aizaugušās pļavas, kur ne viens vien zaudēja skriešanas tempu un motivāciju. Krāšņais Zvārtas iezis pavasaros iepriecina neprātīgākos ūdentūristus un cauru gadu pie sevis vilina dabasskatu fotogrāfus. Augusta pirmajā nedēļas nogalē gar to pa aizaugušām taciņām skrien un motivāciju meklē CET dalībnieki.

12 kilometru Amatas krasta posms bija izšķirošs arī šogad, kad pēc tā veikšanas pie Kārļiem pēc 86 kilometriem līderi Pēteri Grīviņu panāca Dmitrijs Ničipors.

30 kilometrus pirms finiša Pēteris Grīviņš bija līderis arī sezonas sākuma 107 kilometru skrējienā Rīga-Valmiera, kad sacensību noslēdzošajā posmā nācās samierināties ar otro vietu. Ja uz šosejas tuvākie konkurenti ir labāk pamanāmi, tad meža takās saprast situāciju ir grūtāk, tomēr Pēteris Grīviņš pēdējos 25 kilometros nepadevās un no nākamā uzvarētāja atpalika mazāk par divām minūtēm.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Aptuveni 110 kilometrus garo distanci ar nepilniem 2000 augstummetriem visātrāk veica Dmitrijs Ničipors (10:16:20), 101 sekundi vēlāk Cēsīs uz sarkanā paklāja nostājās Pēteris Grīviņš (10:18:01). Trešo vietu izcīnīja Artūrs Vadzis (10:41:42), distances otrajā posmā apdzenot vairākos konkurentus, taču no abiem līderiem saglabājot vairāk nekā 20 minūšu deficītu. Visi trīs medaļnieki bija vienīgie, kas jauno distanci veica ātrāk par 11 stundām.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Lai arī finiša protokols par to neliecina, izšķirošie notikumi daiļā dzimuma cīņā par Latvijas čempionāta (LČ) medaļām risinājās vēl spraigāk un tuvāk Cēsu pils stāvajām kāpnēm. Ieva Upmace-Grīviņa apdzina savu vārda māsu Ievu Zirni, kuru trasē bija pametusi līdere un 99.kilometrā Rakšos pie kamieļu ganāmpulka nostājās blakus Čaklei. Pēdējā dzeršanas un ēšanas punktā 12 kilometrus līdz finišam sacensības sākās no jauna, gluži tāpat kā vīriem tas notika 25 kilometrus pirms finiša paklājiem. Čakle apņēmīgi uzsāka sacensību pēdējo nogriezni, tikmēr Ieva Upmace-Grīviņa atjaunoja ūdens rezerves dzeršanas sistēmā un vēroja savu upuri, kas attālinājās.

Sacensību pirmspēdējā stundā sākās bezkompromisa pakaļdzīšanās, kuru paspilgtināja īslaicīga lietusgāze.

CET rīkotāji stāvākos kāpumus bija atstājuši pēdējiem kilometriem, un Ozolkalna virsotnē taku skriešanas Latvijas izlases pārstāve Laura Čakle uzrāpās sešas minūtes pirms savas sekotājas un gar Žagarkalnu aizsteidzās Cēsu virzienā, ceļā apdzenot un motivējot vairākus puišus.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pēdējos kilometros seriāla "Stirnu buks" sezonas līdere palielināja savu handikapu pār tuvāko sāncensi līdz 16 minūtēm, un Čakle (13:16:23) kļuva par pirmo Latvijas čempioni taku skriešanā, netieši norādot uz sava vārda un uzvārda veidoto abriveatūru LČ. Valsts čempionāta sudraba un bronzas medaļas sadalīja vārda māsas Ieva Upmace-Grīviņa (13:32:46) no Raunas un Ieva Zirne (13:58:25) no Rīgas, aiz kuras palika trīs ceturtdaļas vīriešu. Visas trīs medaļnieces bija vienīgās, kuras spēja distanci paveikt ātrāk par 14 stundām.

No 72 skrējējiem visu distanci pieveica 60 dalībnieki. Sākotnēji organizatori solīja 114 kilometrus, taču tie tika pirmajam ap Balatona ezeru apskrējušajam latvietim Pēterim Cābulim un vēl dažiem, kuri sacensību gaitā pazaudēja trases marķējumu. Tikmēr lielākā daļa veica 107-111 kilometrus, liecina ieraksti interneta sociālajā tīklā “Endomondo”.

10 komandas piedalījās stafešu skrējienā, un vislabāk veicās vīru komandai no Polijas. No Latvijas komandām vislabāk veicās abu dzimumu pārstāvētai komandai “Kur caunīte nakti guļ”, kuras nosaukums vedināja uz tautasdziesmas rindām, kas nākamajos gados varētu veidot pilnu vairāku pantiņu četrrindes.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Nepilnu 42 kilometru taku maratona skrējienā triumfēja orientierists Jānis Kūms (3:12:16), kurš Ozolkalnā pameta savu sīvāko konkurentu Kristapu Jaudzemu (3:15:50). Pirms pāris mēnešiem mainītās pozīcijās abi finišēja “Zilonis Babītē” 26 kilometru distancē, kur dāmu konkurencē triumfēja Jolanta Krastiņa. Arī šoreiz Vecpiebalgas skrējējai (3:49:00) nebija konkurences CET 42 kilometru taku maratonā, kur otro un trešo vietu sadalīja Dace Banga (3:53:32) un Viviana Veronika Kirilova (3:55:40).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

23 kilometru distancē pirmās vietas sadalīja cēsinieki. Iepriekšējo divu gadu 80 kilometru pamatdistances uzvarētājs Andris Ronimoiss (1:28:45) neatstāja nekādas cerības orientieristam Kārlim Vīksnem (1:36:34), aiz kura palika Juris Gudēvics-Liepiņš (1:39:28). Sieviešu konkurencē pie īpašajām CET medaļām tika Liene Allere (2:05:13) no Kocēniem, Lita Dzelme (2:05:36) no Čiekurkalna un Elena Vaara (2:05:59) no Sankpēterburgas. Visām trim taku skrējējām izdevās finišēt nepilnas minūtes laikā, kas vēlreiz apliecina sīvo cīņu visās distancēs.

12 kilometru trasē Beāte Vecvagare (00:57:45) no Liepājas bija vienīgā daiļā dzimuma pārstāve, kura finišēja ātrāk par stundu, savukārt vīriešu konkurencē uzvaras laurus plūca polis Tomas Vrodels (0:44:44), kurš izcēlās ne tikai ar interesanto rezultātu, bet arī faktu, ka bija ātrākās stafešu komandas dalībnieks un 111 kilometru distancē naktī noskrēja vienu no posmiem.

6 kilometru tautas skrējienā uzvarēja vietējais cēsinieks Rihards Serģis (0:25:09) un Arta Martinsone (0:31:23) no netālās Straupes. 2,5 kilometru veselības skrējienā uzvaras laurus plūca Eduards un Gundega Pāķi. Bērnu skrējienā sacentās paši mazākie CET dalībnieki, savukārt nūjotāji par sevi atgādināja dažāda garuma distancēs. Piedzīvojumiem un emocijām bagātajās sacensībās startēja vairāk nekā 600 dalībnieku.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Nākamās taku skriešanas sacīkstes “Āžu kalna Stirnu buks” risināsies 19.augustā Tukuma pusē, kur populārais seriāls aizsākās pirms trim gadiem. Nedēļu vēlāk, 26.augustā Ziemeļkurzemē risināsies nākamais posms Latvijas kausa ultragarajās distancēs – 5.Baltijas baso pēdu ultramaratons, kurā skrējēji turpinās cīņu par sezonas kopvērtējumu. Vēl pēc nedēļas, 3.septembrī pie Stropu ezera Daugavpilī LVS medaļas dalīs 100 un 50 kilometru skrējēji. 30.septembrī Siguldas kalnu maratonā,kur valsts simtgadē varētu tikt noskaidroti Latvijas čempionu taku skriešanā, iezīmēsies šī gada medaļu pretendenti Latvijas kausā ultra garajās distancēs.

Fotogalerija "Cēsis ECO Trail 2017"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti