VIDEO: Barselonā kenijiete labo pasaules rekordu pusmaratonā

Kenijiete Florence Kiplagata 15.februārī Barselonas pusmaratonā finišēja pēc stundas, piecām minūtēm un deviņām sekundēm, pārspēja sev piederošo pasaules rekordu par trim sekundēm.

Atšķirībā no Spānijas lielākās daļas, kur lija un pūta vējš, Barselonā svētdien bija gandrīz ideāli laika apstākļi pusmaratona rekordam - apmācies un temperatūra ap 10 grādiem virs nulles. Starp aptuveni 15 tūkstošiem dalībnieku ceturtā daļa bija sievietes un viņu vidū arī 27 gadus vecā Florence Kiplagata, kura tieši pirms gada turpat Barselonā bija labojusi trīs gadus senu rekordu (1:05:50) par 38 sekundēm.

Šveicietis Tadess Abrahams 01:00:42 triumfēja 21,0975 kilometru distancē, taču 4,5 minūtes vēlāk pie Triumfa arkas finišējusī kenijiete Florence Kiplagata (1:05:09) kļuva par skrējiena lielāko zvaigzni, jo laboja sev piedrošo pasaules rekordu. Uzreiz pēc finiša līnijas šķērsošanas viņa sabruka uz zemes, kas liecina, ar kādām grūtībām šī uzvara pār sevi tika sasniegta. Jaunais pasaules rekords ir kā dāvana 28.dzimšanas dienā, kas tiks svinēta 27.februārī. Jāpiebilst, ka skrējējai bez pusmaratona pieder vēl divi pasaules rekordi - 15 kilometros (46:14) un 20km (1:01:54).

Labojot sev piederošo pasaules rekordu pusmaratonā, Florence Kiplagata pirmos piecus kilometrus veica 15 minūtēs un 39 sekundēs, 10 kilometru atzīmi viņa sasniedza 31 minūtē un divās sekundēs, savukārt 15 kilometri tika noskrieti 46 un 14 sekundēs. Tas liecina, ka kenijiete distances vidusdaļu veica ātrāk kā sākumposmu un pacēlās arī kopvērtējumā no 18.vietas uz 12.vietu, apdzenot vairākus vīriešus.

Pēc skrējiena sportiste atzina, ka sākusi domāt par rekordu ap 11 kilometru, taču pie 20 kilometru atzīmes viņa bijusi pārsteigta, ka spēj skriet pasaules rekorda tempā: "Jo īpaši tādēļ, ka es šobrīd gatavojos Londonas maratonam." Dažus simtus metrus pirms finiša viņu uzmundrinājis arī treneris, un pašai piederošais pasaules rekords par trim sekundēm tika labots. Otrās vietas ieguvēja Elizabete Lī no Īrijas finišu sasniedza pēc piecām minūtēm (1:14:06).

Londonas maratons notiks 26.aprīlī, savukārt Barselonas maratons ar latviešu skrējēju līdzdalību - 15.martā.

Latvijas rekords pusmaratonā sievietēm pieder Jeļenai Prokopčukai (1:08:07), kas tika sasniegts 2012.gada 16.septembrī, kad Latvijas labākā garo distanču skrējēja Lielbritānijā pārspēja pašai sev piederošo septiņus gadus veco rekordu.

2015.gadā Latvijā pusmaratonu sezona sāksies Otrajās Lieldienās - 6.aprīlī, Rēzeknē, kur notiks seriāla "Skrien Latvija" pirmais posms. Tikmēr vairāki skrējēji jau paspējuši ar labiem rezultātiem startēt ārzemēs. Jau pieminētajā Spānijā, Santa Polas pusmaratonu ātrāk par stundu un 20 minūtēm pieveica liepājnieks Kaspars Tūbelis (1:18:26) un Andris Ronimoiss (1:18:42). Savukārt nule aizvadītajā Barselonas pusmaratonā no septiņiem Latvijas skrējējiem labāko rezultātu (1:17:37) uzrādīja orientierists Mārtiņš Skujenieks, sasniedzot savu personisko rekordu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti