Ventspils pusmaratonā startēs trases rekordisti Žolnerovičs un Prokopčuka

Latvijas labākie garo distanču skrējēji Valērijs Žolenrovičs un Jeļena Prokopčuka 21.jūnijā startēs Ventspils pusmaratonā, liecina organizatoru informācija.

Sesto reizi pēc kārtas, tuvojoties Līgo svētkiem, Ventspilī pulcēsies skrējēji Piedzīvojumu parka pusmaratonam, kas risināsies 20. un 21.jūnijā. Sacensību rīkotāji "Ventspils maratona klubs", Ventspils pilsētas pašvaldība un Olimpiskais centrs "Ventspils" prognozē, ka dalībnieku skaits četrās distancēs sasniegs divus tūkstošus.

Bērnu skrējiens 300-1000 metru distancēs risināsies sestdien, 20.jūnijā. Vakarā pēc tā mazākie skrējēji tiks cienāti ar makaroniem un izklaidēti ar vokālo ansambli "Jūras akmentiņi". Savukārt svētdien starts tiks dots 21,0975 kilometru garajam pusmaratonam, 10,55 kilometru garajam "Nike" skrējienam un 5,3 kilometru tautas skrējienam, kā arī nūjošanas distancei.

Īpašā sadraudzības skrējienā dosies arī bērni un pieaugušie ar kustību traucējumiem. Tiesa, nav zināms, vai arī viņi savā startā sadzirdēs Livonijas pils lielgabala dārdus, kā tas paredzēts trim kuplākajām distancēm.

Sacensību organizatori palielinājuši balvu fondu labākajiem skrējējiem, papildus piesolot atlīdzību par trases rekorda labošanu, kā arī Latvijas rekorda pārspēšanu. Tādējādi nav brīnums, ka dalībnieku vidū ir pašreizējie trases rekorda īpašnieki - Valērijs Žolnerovičs (1:05:28 - Ventspils pusmaratona trases rekords) un viena no labākajām pasaules maratonistēm Jeļena Prokopčuka (1:13:31).

Noskrienot pusmaratonu, katrā no četriem apļiem tā dalībniekus uzmundrinās septiņi izklaides punkti ar dažādu žanru kultūras programmu. Katram divdesmitajam finišētājam organizatori sola dāvanā somu ar pusmaratona logo. Savukārt aukstā zupa un tītara gaļas ēdieni no Ventspils saimniecēm tiks visiem, kas sasniegs finišu savā distancē. 

Apbalvošanas pasākumā plānota ne tikai ātrāko godināšana un Andra ērgļa koncerts, bet arī izloze starp uzņēmumu un skolēnu komandām. Vakarā Ventspils akvaparkā skrējējus izklaidēs ballīte ar dzīvo mūziku un pusnaktī pasniegtu 100 kilogramīgu torti.

Tā kā Ventspils pusmaratons ir "Skrien Latvija" trešais posms, tad dalībniekiem būs iespēja papildināt savu kopvērtējuma punktu krājumu pirms sezonas atlikušajām sacensībām Jelgavā (11.jūlijs), Kuldīgā (15.augusts), Valmierā (20.septembris) un Siguldā (10.oktobris). Šobrīd pusmaratona kopvērtējuma līderi ir Jānis Girgensons un Ilona Marhele, viņu tuvākie sekotāji ir Krisitaps Bērziņš un Laura Čakle. Komandu vērtējumā "Sportland/Nike" ir līderi visās trijās distancēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti