Velosacensību sezona sākusies ar pirmajiem startiem Ogrē, Baložos un Tomē

Aprīlī sacensību sezonu uzsāk riteņbraukšanas piekritēji. Pirmajām divām sacensībām bija velokrosa formāts, nākamās jau maratona tipa. Aizvadītajā nedēļas nogalē notika pat divas sacensības divās dienās - Baložu velokross un "Mysport kauss" trešais posms - Tomes MTB maratons.

Riteņbraukšanas sacensību sezona Latvijā nav gara, tāpēc reizēm gadās, ka vienā nedēļas nogalē ir vairāki pasākumi, starp kuriem dalībniekiem jāizvēlas savas prioritātes un jāaizpilda sacensību kalendārs.

Sestdien, 11.aprīlī, Baložos notika velokrosa sacensības septiņu kilometru aplī. Katrs dalībnieks varēja izvēlēties no viena līdz pieciem apļiem, kuros sacensties ar sev līdzīgiem. Starp 246 dalībniekiem pirmajā posmā vispopulārākā bija 28 kilometru distance, kurā startēja 70 dalībnieki un uzvarēja Arnis Kalniņš. Tikmēr garākajā distancē visātrāk finišēja Uldis Ālītis. Baložu velokrosa nākamie posmi notiks 25.aprīlī, 23. maijā, 19.septembrī un 3.oktobrī.

12.aprīlī Ķeguma novada Tomē notikušajā "Mysport Tomes MTB" maratona 46 kilometru distancē starp 90 dalībniekiem uzvarēja Arnis Pētersons (1:50,06) no komandas "ZZK", finišējot vairāk nekā trīs minūtes pirms sava komandas biedra Mārtiņa Blūma (1:53,33) un Dmitirija Sorokina (1:53,34) no "Rietumu-Delfin", kuram tā bija otrā sacensību diena pēc kārtas. Starp dāmām ātrākā bija Lelde Ardava (2:13,08) no "Rietumu-Delfin", kura tuvāko sekotāju Madaru Fūrmani (2:37,33) pārspēja par 20 minūtēm.

Viena apļa 23 kilometru distancē, kur startēja 181 dalībnieks, uzvarēja Raivis Jansons (59,43) un Ieva Strēle (1:08:02). Tikmēr sezonas pirmajās velokrosa sacensībās Ogres Zilajos kalnos piedalījās 150 riteņbraucēji.