Dienas ziņas

Garajās brīvdienās policija dežūrē pastiprinātā režīmā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valsts svētkus svin ar skrējienu

Valsts svētkus svin ar skrējienu «Rembates aplis»

Rembates pagasts ar nepilniem 500 vietējo iedzīvotāju valsts svētkos kļūst par populāru galamērķi vairākiem desmitiem skriešanas entuziastu, to vidū arī olimpieši. Un arī šis gads nav izņēmums. Jau 35. gadu šeit izskriets tradicionālais "Rembates aplis".

Jau 35 gadus Rembates pagastā rudens izskaņā norisinās skriešanas sacensības "Rembates aplis". Kopš 1991. gada skrējiens gan vietējiem, gan viesiem no Ogres, Rīgas, Jelgavas un citam pilsētām, kļuvis par neatņemamu valsts svētku tradīciju. 

"Neatkarīgi, vai saule spīd vai lietus līst, vai snieg sniegs. Nemaz reklāma nav vajadzīga. Dalībnieki paši zina. Sākām ar kādiem 60, 70 dalībniekiem," stāstīja viena no skrējiena dibinātājām Mirdza Aizsilniece.

Nemainīgas ir skrējiena distances -  3 un 10 kilometri. Pēdējos divus gadus Covid-19 ietekmē sportisti startē individuāli, bet savulaik uz starta stājušies pat teju 300 skrējēju. 

"Mums pietrūka numuru, zinu, ir tādi gadījumi bijuši, kad bija jāskrien, domājam, ko darīt, nav numuru, nav tik daudz vienkārši vairs," atzina sacensību tiesnesis Edgars Siliņš. 

Arī šogad, tāpat kā visus 35 gadus, jubilejas skrējiena dalībnieku vidū vietējais rembatietis Vaclavs Griņevičs.

"Jā, ikdienā es arī trenējos, pamatā soļošana, skriešana. Nu, mans mīļākais hobijs ir dambrete. Spēlēju dambreti interneta turnīros. Tā man sirds lieta, skriešana, lai uzturētu fizisko formu," atzina Griņevičs.

Skrējiena dalībniece no Rembates Velta atzīmēja: "Nu, man patīk tā gaisotne, te tādi visi draudzīgi, te tādi viens par otru. Tagad es arī gaidu savus desmitniekus. Te man skrējuši gan bērni, gan mazbērni un drīz jau arī mazmazbērni skries." 

Savulaik, lai veicinātu dalībnieku skaitu, tika organizēta izloze ar galveno balvu televizoru

"Rembates aplis" pārdzīvojis gan varas maiņas un arī tagad Covid-19 laikā turpinās. Un tas pateicoties aktīviem vietējiem sporta entuziastiem. 

"Rembatē ievieš tādas labas tradīcijas, viņi aktīvi paši un līdz to viņi kaut kā arī pārējos māk iesaistīt," teica skrējiena dalībniece Agita no Ķeguma.

Skrējiena dalībnieks Ilmārs no Tomes sacīja: "Te ir labākā dāvana, ko mēs varam dot Latvijai dzimšanas dienā. No rīta kārtīgi, veselīgi pasportot un vakarā nelielu kūku."
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti