Vairāki tūkstoši skrējēju vienlaikus skries Rīgā, Tallinā un Viļņā

Septembra otrā nedēļas nogale tautas sportā būs bagāta ar skriešanas notikumiem gan Rīgā, gan ārpus tās, gan arī abās pārējās Baltijas valstu galvaspilsētās. Tūkstošiem skrējēju pulcēsies Mežaparkā Rīgā, Viļņā un Tallinā. Sacensības notiks arī Priekuļos, Ozolniekos un pat Lucavsalā.

Šogad skrējiens notiek vienā dienā - svētdien, 13.septembrī. Nedaudz pārveidotajā 10 kilometru distancē savu dalību apstiprinājis trīskārtējais "Nike Riga Run" uzvarētājs Dmitrijs Jurkevičs, kā arī citi favorīti - Reinis Hartmanis, Alberts Blajs un Jevgēnijs Turkins. Sieviešu konkurencē sacentīsies bijusī soļotāja Anita Kažemāka un Latvijas čempione 10 kilometros Karīna Helmane. Taču ceļu negriezīs arī pieredzējusī Ināra Lūse.

Allaž interesanta cīņa bijusi vērojama stafetes disciplīnā, kur šogad spēcīgas komandas izveidojuši individuālo distanču līderi, apvienojoties ar citiem Latvijas izlases vieglatlētiem. Organizatori piedāvā arī tradicionālo piecu kilometru veselības skrējienu un iecienītos bērnu startus dienas pirmajā pusē.

Piektdien, 11.septembrī, pasākums "Expo" simboliski darbojas Rīgas Sporta nakts laikā līdz pusnaktij pašā pilsētas centrā iepretim Brīvības piemineklim. "Nike Riga Run" jau sesto gadu ir daļa no globālās "We Run City" kustības, kas apvieno 18 pilsētas visā pasaulē. Tāpēc, šķērsojot starta līniju Rīgā, skrējēji simboliski dod starta gatavību Parīzes, Romas un Dubajas skrējējiem, kuri būs nākošie oktobrī, novembrī un decembrī, kad šajās pilsētās iedzīvotāji skries savus labākos un ātrākos kilometrus.

Savukārt dienu pirms tam rīdzinieki aicināti uz Lucavsalu, kur notiks bezmaksas skriešanas seriāla "Izskrien Rīgu!" noslēdzošais posms. Šis pašvaldības rīkotais skrējiens piesaista interesentus ar mazāku dalībnieku skaitu un norises vietām dažādos Rīgas parkos. 

Vienlaikus sestdien, 12.septembrī, būs iespēja izbraukt no Rīgas un doties uz Cēsīm tuvējo "Priekuļi Trail", kur biatlona takās būs iespēja noskriet kalnaino 24 km distanci un cīnīties par reitinga punktiem Latvijas Kalnu karaļa un karalienes reitingā. Dienu vēlāk Ozolniekos notiks novada atklātais čempionāts skriešanā, kur dalībnieki sacentīsies piecu un 2,2 kilometru distancēs.

Tikmēr maratonskrējēji un pusmaratonu cienītāji svētdien, 13.septembrī, dosies uz Tallinu un Viļņu. Igaunijas galvaspilsētā notiks lielākais maratonskrējiens Baltijā, savukārt Lietuvas galvaspilsētas maratona rīkotāji izmantos Latvijas kluba "VSK Noskrien" tempa turētāju brigādes, lai sacensību dalībniekiem nodrošinātu vienmērīgu skrējienu. Vienlaikus arī "Nike Riga Run" tempa turēšanu nodrošinās tieši "VSK Noskrien". 

Dainis Žuburs šajā nedēļas nogalē turpinās kolekcionēt noskrietos pusmaratonus un Tallinā aizvadīs 94.skrējienu šajā 21,0975 kilometru garajā distancē.

Ziņots, ka Latvijas izlase devusies uz PČ 100 kilometru skriešanā un sacentīsies ar planētas ātrākajiem ultramaratonistiem.

Nākamnedēļ Valmierā tiks noskaidroti Latvijas čempioni maratonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti