Ultratriatlonists Miezers sāk debiju pieckārtīgajā «Ironman»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vienīgais Latvijas ultratriatlonists Jānis Miezers piektdien, 12. jūlijā, Austrijā sāks nepilnu nedēļu ilgo pārbaudījumu “Quintuple Ultra-Triathlon”, kas garuma ziņā ir ekvivalents pieckāršai triatlona garajai distancei. Latvijas sportistam būs jāveic 19 kilometri peldus, 900 kilometri ar velosipēdu un 211 kilometri skriešus kājām.

Austrijas pilsētā Bad Blumau, kas atrodas starp Vīni un Grācu, latvietis ieradās otrdienas vakarā. Trešdien tika aizvadīta pasākuma atklāšanas ceremonija, jo no 35 dalībniekiem pirmie 20 startēja ceturtdien, plkst.14 pēc vietējā, savukārt 15 spēcīgākie atlēti sacensības sāks piektdienas rītā plkst.8 pēc Latvijas laika. Otrajā startā atlikušās vietas ieņems arī trīskārtīgā ultratriatlona pirmie dalībnieki, savukārt pēcpusdienas startā savu peldējumu sāks “Triple” elites dalībnieki, kā arī stafešu komandas. Piektdienas vakarā kā noslēdzošie ultratriatlonu baseinā startēs “Double” dalībnieki, kopējam dalībnieku skaitam tuvojoties simtam. Paralēli risinās 10 dienu maratons, kas paredz katru rītu plkst.8 sākt 42,195 kilometru skrējienu, un šis pārbaudījums jau tuvojas noslēgumam.

Atšķirībā no pagājušā gada, kad latvietis startēja trīskārtīgajā “Ironman”, baseina garums bija 50 metri un vienā celiņā bija astoņi dalībnieki, šoreiz āra baseina garums ir 25 metri, kur kopā vienā peldēšanas celiņā būs četri ultratriatlonisti katrs savas krāsas cepurē, lai tiesneši var saskaitīt 380 peldējumus turp un atpakaļ. Jānis Miezers šo apstākli uztver kā ieguvumu, jo divreiz biežāk atradīsies baseina galā un varēs slīdējumam izmantot atspērienu ar kājām.

"4. Ultratriathlon Rogner Bad Blumau" tiešsaistes rezultāti "Quintuple" distancē

Neatlaidīgais zemgalietis sagatavošanās periodā regulāri apmeklēja tieši šāda garuma baseinu Bauskā un divu trīs stundu treniņos peldēja 6-7 kilometrus. Piesakoties pieckāršajam izaicinājumam, vajadzēja norādīt cerēto peldēšanas ilgumu un kopējo trasē pavadāmo laiku. Iespējams, tas deva startu kopā ar elites sportistiem un izlikto 12. numuru rangā. Latvietis par to priecājas, jo varēs startēt no rīta plkst.7 pēc vietējā laika uzreiz pēc izgulēšanās, nevis pēcpusdienā, kad daļa enerģijas iztērēta.

Jānis Miezers lsm.lv lasītājiem atklāj, ka plāno baseinā pavadīt 8 stundas, kas būtu puse no pieļaujamā, un velosegmentu uzsākt pēcpusdienā. Riteņbraukšanai un skriešanai atvēlētas 48 stundas katrā triatlona disciplīnā, tādējādi kopējais laiks plānots līdz 110 stundām, lai paspētu finišēt līdz otrdienas vakaram plkst.19.30 pēc Latvijas laika, kad notiks iecavnieku motivējošais svinīgais bankets. Sacensību 156 stundu kontrollaiks noslēgsies ceturtdien, kas nozīmē, ka izturīgākie dalībnieki trasē atradīsies nedēļu, kamēr latvietis cer finišēt par divām dienām īsākā laikā. Vairākkārtējai īslaicīgai gulēšanai Jānis Miezers plāno atvēlēt 8 stundas piecu dienu laikā.

Sacensību galvenais favorīts ar Nr.101 būs sezonas kopvērtējuma līderis igaunis Raits Rataseps, kurš pirms nepilnām četrām nedēļām laboja Pasaules rekordu divkāršajā triatlona distancē “Double Ultra Triathlon” (19:42:57 – 7,6 km peldus 02:14:45, 360 km uz velo 10:47:15 un 84,4 km skriešus 06:40:58). Igaunim ceļu negriezīs vācietis Ričards Jungs, kuram organizatori piešķīra Nr.102 un uzvarai Latvijas pārstāvis prognozē 30 procentus, kamēr kaimiņzemes sportista uzvarai dod 70 procentus. Ekstrēmajā pārbaudījumā sevi pārbaudīs arī četras dāmas no Vācijas, Slovākijas, Ungārijas un Francijas. Vairāk nekā 10 valstu pārstāvju vidū ir dalībnieks pat no Brazīlijas.

900 kilometru riteņbraukšanai atvēlēts 2,7 kilometru garš aplis, pa kuru būs jāriņķo 333 reizes. 211 kilometru skriešanas segments risināsies 2,94 kilometru 72 apļos, kas būs garāki par riteņbraukšanas apli. Jānis Miezers plāno velobraucienu uzsākt ar ātrumu ap 25 km/h, taču iepazīstot trasi, sapratis, ka būs apgrūtinošs kāpums un nobrauciens, kurā izmēģinājuma laikā ripojis ar ātrumu 40 km/h. Tas nozīmē, ka ātrums naktī neapgaismotajā trasē būs mainīgs un nemitīgi vajadzēs pārslēgt ātrumus, kas nebūs vieglākais uzdevums, jo Miezera divriteni pārslēdzēji neatrodas uz guļstūres. Velosegments jāpabeidz līdz pusnaktij no svētdienas uz pirmdienu.

Latvijas pārstāvis ziemā divas trīs stundas dienā pavadīja uz velotrenažiera, savukārt vasarā pāris reizes nedēļā ar divriteni brauca uz darbu Rīgā. Gari veloizbraucieni šosezon izpalikuši, taču latvietis ir apmierināts ar ieguldījumu riteņbraukšanas treniņos, kas nepārsniedza 120 kilometrus un no kopējā gatavošanās laika aizņēma aptuveni pusi. Vērtējot peldēšanas un skriešanas ieguldījumu, iecavnieks katrai disciplīnai šoreiz atvēlējis pa ceturtdaļai no kopējā laika apjoma.

Tā kā šoreiz svarīgāk saglabāt nemitīgu kustību un ātrumam nebūs izšķirošas nozīmes, ultratriatlonists uzskatīja, ka uzsvars šoreiz bija jāliek uz peldēšanu un riteņbraukšanu, nevis uz skriešanu, kaut Rīgas maratonā Jānis Miezers bija starp tempa turētājiem un finišēja precīzi pēc 3 stundām un 15 minūtēm.

Salīdzinot ar pērno gatavošanos, kad Iecavas gada sportists trenējās vismaz 20 stundas nedēļā un pīķi sasniedza ar 30 un vairāk stundām, šogad Jānim Miezeram izdevās treniņiem atvēlēt divreiz mazāk - līdz 20 stundām, reizēm 10 stundas nedēļā, kas bija vidēji stundu vai divas dienā.

Šonedēļ un nākamnedēļ Austrijā notiekošais pasākums ir trešais Pasaules kausa (PK) posms pēc martā un jūnijā aizvadītajiem “Double” ASV Floridas štatā un Vācijā. Jūlija beigās un augustā pieckārtīgs (“Quintuple”) un desmitkārtīgs (“Deca”) triatlons risināsies Lielbritānijā. Vēl šomēnes Vācijā notiks trīskāršais (“Triple”) ultratriatlons, kur pērn vienīgais Latvijas ultratriatlonists Jānis Miezers pirmo reizi startēja trīskāršajā pārbaudījumā un PČ izcīnīja 9. vietu, 43 stundās (43:16:47) nopeldot 11,4 kilometrus, nobraucot ar divriteni 540 kilometrus un noskrienot 126,6 kilometrus jeb trīs maratonus. Šādu distanci neviens Latvijas pārstāvis nebija veicis kopš 2000. gada, savukārt pieckārtīgajā pilnajā triatlona distancē mūsu sportists piedalīsies pirmo reizi.

Pateicoties Ziemassvētku vecīša izvēlei, sportista bērni šajā nedēļas nogalē dosies uz Eda Šīrana koncertu Lucavsalā, tāpēc Jāni Miezeru sacensībās klātienē atbalstīs tikai dzīvesbiedre Ilze, piecas dienas uzturoties teltī un padodot dzērienus un ēdienus.

Lielāka atbalsta komanda būs augusta un septembra mijā Paņevēžā, kur Jānis Miezers ceturto gadu pēc kārtas plāno startēt divkāršajā ultratriatlonā, kam šogad Starptautiskā asociācija (IUTA) piešķīra Pasaules čempionāta (PČ) statusu. Iepriekšējos gados latvietis sīvā konkurencē Lietuvā izcīnīja sekojoši ceturto, trešo un otro vietu. Lai tiktu pie panākumiem īsākajā ultratriatlona distancē, nepieciešams nepārtraukts komandas darbs, lai sportistam nav jāapstājas uz velosipēda un skriešanas segmenta.

Paralēli PČ Lietuvā PK posms gandrīz visu augustu risināsies arī Šveicē, kur “Double Deca” pārbaudījumā 20 dienas pēc kārtas katru rītu tiks dots starts garai triatlona distancei (3,8 km peldus, 180 km ar velo un maratons skriešus).

Šādā formātā neoficiāls Pasaules rekords pieder Igaunijas ultratriatlonistam Raitam Ratasepam, kurš to patstāvīgi ārpus sacensību režīma paveica Kanāriju salās ar nepilnu 240 stundu (238:52:34) summāro ilgumu, kas vidēji ņemot ir “Ironman” ekvivalents ātrāk par 12 stundām nepilnu trīs nedēļu garumā.

Septembra beigās un oktobra sākumā ASV Virdžīnijas štatā būs līdzīgas sacensības šobrīd notiekošajām Austrijā, savukārt sezona noslēgsies Meksikā ar festivāla cienīgu PK posmu teju visa oktobra garumā, iesniedzoties pat novembrī. Dalībniekiem tiks piedāvātas visas ultratriatlona distances, ieskaitot 20 kārtīgu nepārtauktu triatlonu ar 76 kilometru peldējumu 50 metru baseinā, 3600 kilometriem uz velo un 844 kilometriem uz kājām.

Šobrīd igaunis gatavojas divreiz garākam izaicinājumam – pilnā distance turpat Kanāriju salās 40 dienas pēc kārtas, ar ko vēlas iekļūt Ginesa rekordu grāmatā.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Aeropex #imeuchamps

A post shared by Helena Kvepa ???? (@hell_140.6) on Jul 5, 2019 at 2:20pm PDT

Atgriežoties pie Latvijas sportistu startiem, pieminams ir Lielbritānijā dzīvojošās otrais Helēnas Kvēpas starts 30. jūnijā Vācijas pilsētā Frankfurtē notiekošajā zīmola “Ironman” Eiropas čempionātā (EČ), kur izcīnīta 140. vieta starp 241 sievietēm (13:31:12). Pēc nepilniem četriem kilometriem peldus (1:23:59), 180 kilometriem uz velo (6:26:03) ar vidējo ātrumu 28,83 km/h latviete noskrēja maratona 42,195 kilometrus (5:22:00) ar vidējo tempu 7:38 min/km. Triatlona kluba trenere uzrādīja līdzīgu rezultātu savam aizpērnajam pirmrezultātam (13:25:52).

Aizvadītajā nedēļā Vācijas pilsētā Rotā risinājās vienas no lielākājām garā triatlona sacenībām pasaulē, un starp vairāk nekā trim tūkstošiem dalībnieku Mārtiņam Marnauzam (9:36:50) izdevās finišēt 207. vietā (1:01:25 peldus, 5:14:32 velo un 3:14:48 maratons) un ielikt pamatus startam “Ironman Tallinn” augusta sākumā.

Pēdējos gados Latvijas triatlonisti iecienījuši sacensības skarbos apvidos un laikapstākļos. Šogad vienlaikus ar 107 kilometru skrējienu Rīga-Valmiera 22. jūnijā Šveices Alpos risinājās “Swissman”, kur garās distances laikā jāpieveic 5750 augstummetri, finišu vienlaikus 21 stundā un 6 minūtēs sasniedza Juris Perunovs un Deniss Prisčepovs, savukārt Deniss Lobans trasē pavadīja nepilnu diennakti (23h un 49 min). Pirms diviem gadiem šo distanci pieveica Oskars Cimermanis (19h un 52 min), bet pērn ar to galā tika Jevgēņijs Bīrins (22h un 09 min), kurš savulaik izplenījās atzinību Latvijas gada balvā sportā.

Ar vienu kalnu triatlonu Denisam Prisčepovam bija par maz, tāpēc līdzīgās triatlona sacensībās viņš startēs 30. augustā kopā ar Natāliju Andrejevu Itālijas kalnu kūrortā Livinjo.

Tikmēr Latvijā aizvadītajā nedēļas nogalē Aigars Kalējs sarīkoja neoficiālu triatlona pusdistances “Ironman Half” ekvivalentu Cēsu apkārtnē, kur 7. jūlijā dalību ņēma 24 triatlonisti, lietainos un vēsos laikapstākļos 11 paveicot visu distanci (1,9 km peldus, 90 km ar velo un pusmaratons skriešus). Piebilstams, ka aprīlī Grieķijā sīvā konkurencē šādās oficiālās sacensībās “Ironman 70.3” Edgars Cimermanis izcīnīja augsto ceturto vietu (4:22:28), satrenējoties Latvijas apstākļos. Smiltenietim jūnija vidū izdevās uzlabot savu sniegumu Igaunijas “Ironman 70.3 Otepää”, izcīnot 4. vietu (4:18:39), piekāpjoties arī absolūtajam uzvarētājam rekordistam Rinaldam Sluckim (4:11:39), kurš atgriezies sacensību apritē. Dāmu konkurencē 13. vieta Lāsmai Ozolai (5:09:29), 68. vieta Antrai Rogai (6:03:35) un 72. vieta Janai Gutkinai (6:07:03).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Šajā nedēļas nogalē pie Būšenieku ezera Ventspils pievārtē risināsies Latvijas čempionāts (LČ) olimpiskajā distancē (1,5 km peldus, 40 km ar velo un 10 km skriešus). Pašmāju īsajā triatlona sezonā sacensības seko viena otrai, tāpēc nākamnedēļ Smiltenē notiks LČ divreiz īsākajā sprinta distancē (750 m peldus, 20 km ar velo un 5 km skriešus). Vēl divreiz īsākajā supersprintā (375 metri peldus, 10 km ar velo un 2,5 km skriešus) par valsts čempioniem jūnija vidū Daugavpilī kļuva Danila Proščinko (0:30:09,15) un Latvijas labākā triatloniste Daniela Leitāne (0:33:26,06).

Tradicionālajā Vaidavas triatlonā jūnija beigās garākajā distancē tika piedāvāta olimpiskā distance ar individuālu velobraukšanu, kur uzvaras laurus plūca Artjoms Gajevskis (2:03:17), kamēr Ieva Pūce (2:36:12) bija vienīgā sieviešu konkurencē. Vērienīgākais šī sporta veida pasākums risināsies tieši pēc mēneša, 11. augustā, kad Pārdaugavā notiks starptautiskais “Rīgas triatlons”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti