Uldis Kļaviņš uzvar Latvijas-Igaunijas pārrobežu maratonā

Tikai nedēļu pēc uzvaras Vosu maratonā Uldis Kļaviņš atkal triumfēja Igaunijas maratonā. Mulgi maratona starts 18.jūlijā tika dots Latvijas pilsētā Rūjienā, taču par tā finišu sacensību rīkotāji bija izvēlējušies Igaunijas Karksi-Nuia. Labāko trijniekā iekļuva arī maratontūrists Jānis Actiņš.

Rūjienā gandrīz nav skriešanas sacensību - tā vēl pavasarī Uldis Kļaviņš sprieda ar vietējo skrējēju Ilgvaru Āboltiņu, taču tikai nedēļu pirms starta negaidīti uzzinājis, ka 18.jūlijā tur notiks maratonskrējiens, kas Latvijā ir samērā reta distance. Uz savu bērnības pilsētu šajā dienā Uldis bija plānojis doties, lai muzicētu kopā ar Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestri "Tālavas taurētājs". Sanākusi iespēja arī apciemot radus. Bijušas vairākas sakritības, kas liecinājušas, ka jāpiedalās šajā skrējienā.

Vietējiem iedzīvotājiem puisis asociējas tieši ar orķestri, jo laikā, kad Uldis tur vēl dzīvojis, ar skriešanu nav nodarbojies. Tāpēc arī siguldieša komandas nosaukumā norādīts "PO Tālavas taurētājs".

"Pats maratons bija pavisam atšķirīgs no nedēļu iepriekš skrietā, jo trase bija izveidota vienā līnijā nevis pa apli un reljefs bija salīdzinoši paugurains," stāsta Uldis Kļaviņš pēc divās stundās, 41 minūtē un 12 sekundēs sasniegtā finiša.

Ja nedēļu iepriekš skrietajā maratonā izdevies jau distances sākumā iekrāt komfortablu pārsvaru pār citiem skrējējiem, tad šoreiz bijis Igaunijas skrējējs, kas ilgu laiku elpoja pakausī, stāsta Uldis: "Likās, ka viņš gaida brīdi, kad mani apsteigt, tādēļ distances pirmā daļa man bija diezgan saspringta."

Maratona starts Rūjienas centrā tika dots septiņos rītā, un Uldim pirmo reizi bija iespēja startēt miglas apstākļos, kas padarīja apkārtējos dabasskatus baudāmākus kā citkārt. "Skriet bija patīkami līdz brīdim, kad no izklīstošās miglas izlīda saule un ap deviņiem sāka karsēt. Par laimi uz to brīdi vairs nebija jāsatraucas par igauni, jo viņš aptuveni pēc 24 kilometriem bija sācis iepalikt," atceras Latvijas skrējējs Uldis.

Kurioza situācija izveidojusies distances beigu daļā - "kad sāka trūkt spēka, uzjautrināja un domas novērsa kvadracikla vadītājs, kuram bija uzdevums pavadīt līderus, jo viņam 35.kilometrā beidzās benzīns. Ieteicu nākamreiz izmantot velosipēdu, jo tas ir veselīgāk un nav vajadzīgs benzīns," stāsta Uldis.

No trešās līdz piektajai vietai ierindojās trīs Latvijas skrējēji - Jānis Actiņš (2:55:19), Ritvars Lērme (3:01:28), Dmitrijs Ničipors (3:26:46), tādējādi igauņu rīkotajā skrējienā tikai viens Igaunijas pārstāvis spēja iespraukties piecu ātrāko maratonistu vidū. Arī labāko sieviešu rezultātu uzrādīja Gunda Plūmane (4:34:02) no tuvējās Mazsalacas. Tikmēr Ilgvars Āboltiņš izcīnīja otro vietu pusmaratona distancē. 

Salīdzinoši nelielais maratons bijis labi noorganizēts ar uzmundrinošiem uzrakstiem gan latviski, gan angliski, stāsta skrējiena uzvarētājs Uldis Kļaviņš. Krustojumos bija norīkoti cilvēki ar norādēm par skriešanas virzienu un 500 metrus pirms katra dzirdināšanas punkta savlaicīgi izvietoti plakātiņi. Pastāv iespēja, ka nākamgad Mulgi maratonam skriešanas virziens tiks samainīts uz pretējo un tā finišs varētu atrasties Rūjienā. Tikai nav zināms, vai tādā gadījumā maratonistus 25.kilometrā pie lauku mājām sagaidīs akordeonists igauņu tautiskā mētelī. Ne katrā maratonā iespējams redzēt šādus eksotiskus skatus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti