Trīs piedzīvojumu sacensības nedēļas laikā

Ceturtdien, 9.oktobrī, Rīgā notiks urbānās velo orientēšanās sacensības pilsētvidē "Bike Messenger Appreciation Day Alley Cat Riga". Nedēļas nogalē 24 stundu garumā Kandavas pusē norisināsies nopietnākās piedzīvojumu sacensības riteņbraukšanas cienītājiem "Bike Adventure RAID". Savukārt 4.oktobrī tika aizvadīts četru stundu velo rogainings "xVelo" Jūrmalā.

9.oktobrī Andrejostas ielā pie rampām no plkst. 18 pulcēsies riteņbraucēji, lai plkst. 19 dotos meklēt pilsētvidē izliktus kontrolpunktus. Organizatori 48 kilometru distancē izvietojuši 20 kontrolpunktus, kuri būs jānofotografē ar līdzpaņemto mobilo tālruni vai fotokameru. Līdzi vēlams paņemt Rīgas karti vai kādu navigācijas ierīci, jo paredzēta braukšana uz tādām vietām, kurās, iespējams, iepriekš nav būts.

Noslēguma un apbalvošanas vieta dalībniekiem tiks paziņota startā. Pēc pasākuma ballītē būs pieejama sauna, tāpēc gribētājiem līdzi jāpaņem dvielīši, jo uz vietas būšot tikai rudens lapas.

Savukārt nedēļas nogalē, 11. un 12.oktobrī, Cērē Kandavas novadā risināsies rudens klasika jeb diennakts piedzīvojumu sacensības komandām, kuru sastāvā obligāti jābūt daiļā dzimuma pārstāvei. 24 stundu laikā tiks nobraukti ap 200 kilometri bezceļos, naktī un vietās, kuras neapmeklē pat vietējie iedzīvotāji. Tumsā būs jāizpilda speciālie virvju uzdevumi tādā augstumā, ka komandas spēs tikai priecāties, ka neredz paveikto dienas gaismā. 

Iepriekšējos gados apmeklētas gan pamestas rūpnīcas, raķešu bāzes, lauksaimniecības torņi, bākas jūras krastā, angāri un daudzas citas industriālas ēkas. Mednieku torņi un augstas egles ir šo sacensību pašsaprotama sastāvdaļa. Visās vietās ir jānogādā ne tikai komandas meitene, bet arī velosipēds, lai atzīmētos kontrolpunktā un varētu turpināt sacensības. Reizēm gadās, ka velosipēdi drēgnā rudenī ir jātransportē ar laivu vai jādabū cauri purvam vai pāri grāvju sistēmai.

Ir gadījies, ka naktī temperatūra noslīd zem nulles atzīmes un velosipēdu pārslēdzējos sasalst dubļi un tālāk jākustas nemainīgi nožēlojamā ātrumā. Šogad sinoptiķi sola šīm sacensībām netipiski siltus laikapstākļus.

Starp 22 pieteiktajām komandām ir arī viesi no Igaunijas, kuri mēģinās atgūt pēdējos gados zaudēto čempionu titulu. Brāļi Ēnsāri ir bijuši pasaules un Eiropas čempioni rogainingā, kas liecina, ka Latvijas labākajām komandām būs papildu konkurents par uzvaru prestižajās piedzīvojumu sacensībās.

Latvijas komandām pirms gaidāmās sezonas kulminācijas Cērē aizvadītajā nedēļas nogalē bija iespēja pārbaudīt savus spēkus arī velorogainingā "xVelo", kas norisinājās Jūrmalā. Starp 73 komandām visvairāk punktus četru stundu kontrollaikā savāca vīru komanda "Isostar enerģija". Sieviešu komandu konkurencē uzvarēja "Meitenes no Cēsīm", savukārt jauktajās komandās triumfēja "Gandrs Elita", kuras pārstāvji mēģinās apliecināt savu statusu arī "Bike Adventure Raid" jeb "BAR 2014".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti