Triatlonistam Raimondam Garenčikam septītā vieta Eiropas čempionātā

Raimonds Garenčiks svētdien, 12.jūlijā, Šveices pilsētā Ženēvā notiekošajā Eiropas čempionātā (EČ) 50 vīru konkurencē izcīnīja septīto vietu vecumgrupā no 60 līdz 64 gadiem. Olimpiskajā distancē carnikavietis finišu sasniedza divās stundās, 22 minūtēs un 34 sekundēs. Latviju pārstāvēja arī daugavpilietis Aivars Uzols, Kaspars Stivriņš, Artūrs Sprukts, kā arī triatlona leģenda Anatolijs Ļevša.

1,5 kilometru peldēšanas posmu Ženēvas ezerā Garenčiks veica ar trešo labāko rezultātu (24:07). Divos apļos 40 kilometru veloposmu (1:07:18) Latvijas pārstāvis individuālajā braucienā veica pa labas kvalitātes asfaltu ar vidējo ātrumu 35,7 km/h, ņemot vērā, ka trase nebija gluda un nācās pat vairākkārt braukt kalnā ar ātrumu 10-11 km/h. 10 kilometru skriešanas posms 30 grādu karstumā trijos apļos tika veikts 46 minūtēs un 30 sekundēs pa parka celiņiem, finišu sasniedzot septītajā pozīcijā, no uzvarētāja, grieķa Kristos Garefis (2:14:28) atpaliekot par astoņām minūtēm. Līdz EČ medaļai pietrūka vien četras minūtes, kuras var norakstīt uz nelielo saaukstēšanos, kas Latvijas pārstāvi mocīja pēdējās trīs nedēļas.

"Peldēšanas segmentā zaudēju, pāris minūtes klepojot, kamēr uzsākt vienmērīgu peldēšanu," portālam lsm.lv pastāstīja Garenčiks. Cerams, ka veselība tiks atgūta, jo priekšā ir atbildīgi starti - augustā pirmajā pusē plānotas "Tri Star" sacensības Igaunijā, "Rīgas triatlons" un "Ironman" distance Zviedrijā.

Otrs Latvijas pārstāvis olimpiskajā distancē - Aivars Uzols (2:14:51) vecumgrupā no 50 līdz 54 gadiem izcīnīja 11.vietu 80 dalībnieku konkurence. Daugavpilietim nepaveicās ar divu minūšu sodu, jo tiesneši uzskatīja, ka veloposmā kādu mirkli daugavpilietis braucis cita sacensību dalībnieka aizvējā. Tādējādi tika zaudēta vismaz ceturtā vieta Eiropas čempionātā.

Junioru ieskaitē, startējot divreiz īsākajā sprinta distancē, Artūrs Sprukts (1:06:16) starp 72 dalībniekiem spēja nepalikt pēdējais un ierindojās 67.vietā. Savukārt Kaspars Stivriņš (1:10:14) vecuma grupā līdz 19 gadiem izcīnīja 17.vietu 37 dalībnieku konkurencē.

Leģendārais Anatolijs Ļevša šoreiz bija izvēlējies sprinta distanci un finišēja augstajā astotajā vietā. Viņš distanci pieveica vienā stundā, 15 minūtēs un 47 sekundēs.