Rīta Panorāma

LNSO mākslinieciskais vadītājs Andris Poga bez sava deviņdesmit mūziķu instrumenta

Rīta Panorāma

Skype saruna ar mūziķi Kārli Auzānu

Londonā uz ielas organizē vingrošanu

Trenere Londonā kaimiņiem uz ielas organizē vingrošanu

Kad vīrusa uzliesmojuma dēļ Londonā nācās slēgt sporta klubus un līdz ar to atcelt arī virkni nodarbību, trenere Hanna Verdēra nolēma, ka sāks rīkot tās uz ielas saviem kaimiņiem, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Rīta Panorāma.”


“Es ieguvu personiskā trenera kvalifikāciju aptuveni divas nedēļas pirms ierobežojumu ieviešanas. Manam uzņēmumam bija labs sākums, ieguvu pirmos klientus, bet tad visas klātienes tikšanās bija jāpārtrauc,” stāstīja Verdēra.

Sākotnēji londoniete zaudējusi motivāciju turpināt darbu, bet tad viņu uzrunājusi kaimiņiene, sakot, ka sporta aktivitātes iespējams organizēt arī uz ielas, ieturot pietiekamu distanci citam no cita.

“Domāju, ka šīs krīzes laikā daudzi sapratīs, ka, lai arī doties uz sporta zāli ir noderīgi, arī mājās iespējams trenēties. Esmu novērojusi, ka daudzi, kuri iepriekš arī nenodarbojās ar sportu, tagad sākuši mājās trenēties kopā ar bērniem. Arī tie, kuri līdz šim nav apmeklējuši sporta zāli, piemēram, pašvērtējuma trūkuma dēļ, tagad vingro attālināti,” savos novērojumos dalījās trenere.

Tagad Verdēras organizētajos treniņos ik dienu piedalās teju visi ielas iedzīvotāji un novērtē iespēju sportot un socializēties, neesot pārāk tuvu cits citam.

Londonas trenere ir pārliecināta, ka sportošana ne tikai palīdz uzturēt labu veselību, bet arī uzlabo garastāvokli, un līdz ar to viņa iesaka vingrot arī citiem – pie mājas, uz ielas vai viesistabā pie televizora.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss, kas izraisa "Covid-19", sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Martā Pasaules Veselības organizācija pasludināja, ka Covid-19 sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzviet pasaulē atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti