Tautas sports Vasarsvētkos ar nakts skrējienu Dobelē un EČ rogainingā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Vasarsvētkos daudzi dosies ārā no pilsētām, lai satiktos tautas sacensībās savstarpēji un ar putekļiem. Šajā nedēļā cieņā velosacensības Vidzemē un Ķekavā. Skrējējiem mazāka mēroga sacensības Gaujas krastos Siguldā un Carnikavā. Tikmēr meža dīvainīši klejos pa Igaunijas ārēm, meklējot Eiropas čempionāta kontrolpunktus.

Nedēļa sākās interneta sociālajos tīklos sākās ar atmiņām no Rīgas velomaratona, kurš pulcēja vairāk nekā divus tūkstošus riteņbraucējus.

Kopības sajūta šādā pūlī neaprakstāma, vien rezultātam jābūt mazsvarīgam vismaz tiem, kuri astes galā. Citādi var sanervozēties par sava labākā sezonas veikuma neparādīšanu.

Tomēr video redzams, ka vadošajiem tautas klases braucējiem sacensības uzskatāmas par veiksmīgām

Vienlaikus ar Rīgas velomaratonu 1.jūnijā Latvijai netālajā Tartu norisinājās Austrumeiropā lielākais šosejas tautas velobrauciens, kurā labu sniegumu demonstrēja Latvijas labākā riteņbraucēja Dana Rožlapa. Tikmēr citi riteņbraucēji, kuri spēj uz velosipēdiem orientēties, Saldū sacentās "xRace" piedzīvojumu sacensībās.

Triatlonisti paspēja atklāt vasaras sezonu Dobelē stindzinošajā Bērzes upes ūdenī un labi sevi parādīt Polijā. Monika Lemese Sierakovas olimpiskajā distancē bija trešā savā vecumgrupā un šonedēļ turpinās Polijas tūri, piedaloties sacensībās Elkā. Nedaudz tuvāk, Lietuvas pulsētā Kupišķos, šonedēļ notiks Eiropas kauss junioriem, kur piedalīsies arī Latvijas vadošie jaunie triatlonisti.

Skrējējiem lieli notikumi nākamnedēļ, tad Ventspilī notiks Latvijas čempionāts pusmaratona distancē, kā arī būs viena no pēdējām iespējām Kauņā sevi parādīt kādā no pavasara sesijas maratoniem.

Šonedēļ ēdienkartē bija seriāla "Baložu bizons" pēdējā kārta pirms vasaras brīvlaika un lokālie veselības skrējieni Ogrē, Rīgā un citviet. Sestdien Mežaparkā, kur savu varējumu piecu un 10 kilometru distancēs varēs pārbaudīt "LSC" čempionātā.

Jāpiezīmē, ka 10km sacensības Latvijā notiek retāk kā pusmaratoni, un diskusijas nesen izraisīja "Nordea" Rīgas maratons, kurā 10km distance bija puskilometru īsāka, kā solīts.

Vasarsvētkiem piedien netradicionāli pasākumi, tāpēc sestdienas vakarā Dobelē notiks nakts skrējiens "Prieks kopā skriet" 2,5 un 5km distancēs. Garākās distances starts 20:30, lai pēc apbalvošanas dalībnieki paspētu ierasties koncertā.

Svētdien Carnikavā notiks "Zibens skrējiens", kurš piedāvās skriet gan pa asfaltu, gan pa meža celiņu, gan pa pludmali gar jūru trīs dažādās distancēs no trim līdz 15 kilometru garumā. Tajā pašā dienā Siguldā notiks popularitāti guvušais "Divu tiltu skrējiens", kurš skrējējus trijās dažādās distancēs vedīs gar Gauju un piedāvās gan skatiem bagātas taciņas, gan skriešanu pār tiltiem.

Riteņbraucējiem četri ievērojami notikumi nedēļas garumā, no kuriem pirmais aizvadīts trešdien Biķernieku trasē, lai Rīgas velomaratona dalībnieki varētu "Vipsport" veloapļos atsildīties un izdzenāt muskuļos uzkrātās pienskābes.

"Velobrauciens apkārt Burtnieku ezeram" piesaista uzmanību jau ar teiksmaino nosaukumu.

7.jūnijā šis tautas riteņbrauciens būs arī seriāla "Trek kauss" otrais posms, kurš no citiem atšķiras ar 14km vienātrumu sacensībām un zivju zupu, ar kuru parasti tiek cienāti sacensību dalībnieki pēc finiša sasniegšanas.

Kamēr vienam riteņbraukšanas seriālam otrās sacensības, otrajam dalībnieki svētdien pulcēsies trešajā posmā no Burtnieku ezera samērā netālajā Smiltenē. "Vivus MTB maratons" organizatoriem ir lieliska pieredze rīkot pasākumus kristīgās pasaules svētku dienās. Pirmais posms Lieldienās un trešais Vasarsvētkos to arī pierāda. Velosacensību cienītājiem atliek nedēļas nogalē uzkavēties Vidzemē, lai vienu dienu brauktu apkārt Burtniekam, kamēr otrajā pacīnīties ar Smiltenes puses kalniņiem.

Olimpiskais vicečempions Martins Dukurs svētdien solījies ierasties Ķekavā un piedalīties šosejas velomaratonā.

Sociālajos tīklos redzētie foto no distances gan neliecina, ka ar trases segumu būs apmierināti visi dalībnieki 80 un 45 kilometru distancēs. Organizatori piedāvā arī braucienu ģimenēm un bērniem, taču jārēķinās, ka svētdien Ķekavā būs satiksmes ierobežojumi un aptuveni tūkstotim dalībnieku sacensību vietā jāierodas laicīgi.

Video ar trases iepazīšanās braucienu

Nedēļas vidū Kalngalē notika "Piedzīvojumu magnēts" pirmā kārta, kurā dalībnieki iesildījās nedēļas lielākajam notikumam tautas sportā - Eiropas čempionātam rogainingā, kas 24 stundu garumā sestdien un svētdien notiks Igaunijā.

Bieži negadās, ka vairāk par simts dalībniekiem no Latvijas dodas ārpus valsts robežām, lai cīnītos par kontinenta medaļām nedaudz ekstrēmajā sporta veidā.

Foto: Jānis Incenbergs

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti