Tautas sports no Sieviešu skrējiena līdz divu nakšu spriedzei XXL izmēra sacensībās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pēdējos gadus maija svētku brīvdienas pasākumu rīkotāji izmanto cilvēku pulcēšanai vienā vai otrā vietā. Arī aktīvā dzīvesveida piekritēji ir uzķērušies uz ēsmas un, protams, maija pirmajās dienās atrodīsies ārpus četrām sienām.

Tomēr neaizmirsīsim, ka nedēļa sākās vēl aprīlī, kad daudzi vēl bija pārņemti ar iespaidiem no iepriekšējās nedēļas nogales. Sestdien Baložos notika iecienītā velokrosa otrais posms, kamēr Ādažos savu sezonu uzsāka "xRace" piedzīvojumu sacensības. Savukārt svētdien riteņbraucēju jūra devās "SEB MTB maratons" atklāšanas tūrē gar Gauju no Cēsīm uz Valmieru. Tikmēr Biķerniekos Latvijas rekordistam Valērijam Žolnerovičam divu tūkstošu cilvēku klātbūtnē neizdevās pārspēt pirms pāris gadiem paša noskrieto trases rekordu. Visticamāk, pietrūka plānotā un sacensībām pieteiktā baltkrievu kolēģa, kurš skrien ne lēnāk par mūsu zvaigzni no Ventspils.

Sieviešu skrējiens un individuālā velobraukšana

Šogad darba svētku brīvdienas sakrīt tik fantastiski, ka lielie notikumi sākas jau nedēļas vidū un pat tās sākumā. Galvaspilsētas sirdī Vecrīgā trīs dienas norisinās "Sieviešu skrējiena Expo", kur daudzu acu priekšā notiek dalībnieku numuru izņemšana un daudzas citas aktivitātes. Skrējiens un jauno māmiņu, un pat grūtnieču gājiens notiks ceturtdien, 1.maijā Mežaparkā, kur tāpat kā pērn visas dienas garumā norisināsies arī "Veselīga dzīvesveida diena". To rīkos "Rīgas meži" sadarbībā ar Latvijas sporta federācijām, sporta klubiem un citām organizācijām. Rīkotāji demonstrēs un piedāvās bezmaksas dalību 40 sporta veidos. Velobrauciens "Kritiskā masa" vedīs rīdziniekus pa ielām un iespējams kādu aizvizinās arī līdz minētajām aktivitātēm Mežaparkā.

Tikmēr jau trešdienas vakarā daudzi pa taisno no savām darba vietām dosies uz velosacensībām ar šosejas divriteņiem. Vieni Biķernieku trasē startēs "Vipsport veloapļi" trešajā posmā, kur sākums 19:00, otri Salaspilī "Filter velokauss I posmā" rādīs savas prasmes individuālajā braukšanā. "Ironman" tipa triatlona sacensību cienītāji zina, ka individuālā braukšana ir īpašs fizisko un psiholoģisko spēju pārbaudījums, jo ir brauciena gaitā vairāk izjūtama cīņa ar sevi, ne konkurentiem. Viņu varējumu objektīvi ierauga tikai rezultātu tabulās.

Tiem, kuriem interesē braukšana ar kalnu divriteņiem, īso darba nedēļu jānoslēdz Baložos, kur notiks "Velomagnēts" otrais posms. Dalībnieki ņems karti un orientēsies ar velosipēdiem. Sanāk lielisks treniņš vienam no piedzīvojumu sacensību pamatelementiem.

Ja nepārstāvi daiļo dzimumu, taču vēlies skriet sacensību režīmā tieši 1.maijā, kad  atzīmējam Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas dienu, tad jādodas uz Siguldu, kur tiks atklāts "Sigulda UP CUP 2014".

Pirmajā posmā tiks noskaidroti ātrākie Serpentīnceļa skrējēji un dalīti tituli – Kalnu karalis un Kalnu karaliene. Dāmām jāizvēlas, vai piedalīties sieviešu skrējienā, vai tomēr pacīnīties par skanīgu titulu.

Ceturtdien bez skriešanas gaidāmi divi velobraucieni, viens Preiļos, otrs Aizkrauklē. Pirmā nosaukums "Preiļupītes līkloči", otram – sporta kluba "Garām ejot" kauss MTB maratonā.

Superultramaratons Latvijā un velobrauciens apkārt ezeriem

Piektdiena daudziem brīvdiena, jo brīvprātīgā kārtā strādājama būs nākamās nedēļas sestdiena. Vecpiebalgas pusē piektdienas rītā Taurenē piekto gadu pēc kārtas startēs "Gauja XXL".

Otru tādu sacensību Eiropā nav, to apstiprinot pat Ginesa rekordu grāmata.

420 kilometru distance komandām un 310 kilometri individuāli vienatnē vai divatā līdz Carnikavai. Divas naktis Gaujā un bezkompromisa cīņa par katru metru tuvāk finišam. Vājprātīgās sacensības ir iecienījuši lietuvieši, poļi, igauņi un pat divreiz šīs sacensības apciemojis pat kāds anglis. Šogad dalībnieku sarakstos ir atrodama spēcīgs somu kanoe divnieks un kāds ASV pārstāvis.

Divi drošsirdīgie piekrituši organizatoru izaicinājumam, startēt jaunajā distancē "XXL Ultimate", kas 420 kilometrus stiepjas burtiski visas Gaujas garumā. Atšķirībā no stafetes, kur komandas biedri mainās astoņos posmos, Ultimate distancē upe pieveicama vieniem pašiem.

Šogad ūdenslīmenis ir tik zems, ka pat ātrākajai komandai prognozētais finiša laiks ir vismaz pēc upē pavadītām divām garām dienām un naktīm.

Riteņbraucēji Kurzemes pusē dosies uz "Priekules MTB" velomaratonu, kuram paredzētas 60 un 35 kilometru distances. Tiesa, centrālais velosacensību notikums šajā nedēļas nogalē norisināsies turpat Vecpiebalgā, kur dienu iepriekš savas gaitas gaujā būs uzsākuši "Gauja XXL" airētāji. "Volkswagen Trek kauss 2014" ir pēdējais no riteņbraukšanas sacensību seriāliem Latvijā, kurš uzsāk savu sezonu ar braucienu apkārt Ineša un Alauksta ezeriem. Organizatori piedāvās sešus posmus dažādās Latvijas vietās, divas distances, komandu cīņas,  kopvērtējuma rēķināšanu un bērnu sacensības. Bez sacensībām neatņemamās apbalvošanas ceremonijas, starp visiem dalībniekiem katrā posmā tikšot izlozēts velosipēds.

Foto: Publicitātes attēls

Uzņemot apgriezienus pusmaratonu sezonai, sestdien 3.maijā Aizkrauklē notiks mēģinājums šo skriešanas disciplīnu iedzīvināt arī šajā pilsētā. Tiem, kuri būs piedalījušies velosacensībās divas dienas iepriekš, varēs mierīgi iepazīt pilsētu un ar dienas pauzi sportiski izpausties Aizkrauklē vēlreiz. Skaitot pēc kārtas, šis būs jau ceturtais pusmaratons, kas Latvijas skrējējiem tiek piedāvāts. Piecus gadus atpakaļ sezonas gaitā pusmaratonu bija mazāk, kā šobrīd iespējams noskriet aptuveni mēneša laikā.

Popes rogainings un Stipro skrējiens kinopilsētiņā

Sevi mocītgribošie airētāji nebūs vienīgie, kas nakti pavadīs pārdomās ar sevi vai komandas biedru.

Ventspils virzienā dosies rogaineri, lai piedalītos sešu un 12 stundu Popes rogainingā.

Īsajai distancei starts tiks dots 16:00, garajai 19:00. Simts kvadrātkilometru teritorijā būšot izmētāti 50 kontrolpunkti ar dažādām vērtībām. Vairāk kā simts komandām tie būs jāapmeklē izvēles secībā un jācīnās gan ar konkurentiem, gan nogurumu un miegu, gan tulznām un apetīti naktsvidū.

Interesanti, ka rogaininga saime vienojusies par "Latvijas kauss rogainingā 2014", kurš šogad apvienos četras sacensības, no kurām vienas būs pat Latvijas čempionāta godā. Šī sporta veida cienītāji varēs kalkulēt punktus katru otro mēnesi līdz pat novembrim.

Skrējiens Skrundas pilskalnā būs kā alternatīva tiem, kas vēlas sestdienā izbaudīt krosu dažāda garuma distancēs.

Mēnesis pagājis kopš pirmās kārtas skriešanas seriālā "Ielūdz Ozolnieki". Svētdien, 4.maijā daudzi neaizmirsīs ierasties sacensībās pēc sezonas kopvērtējuma punktiem.

Nedēļas lielākais notikums būs "Stipro skrējiens", kurš pulcēs vislielāko dalībnieku skaitu.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā astoņi kilometri un 33 šķēršļi kinopilsētā "Cinevilla" katru gadu pulcē gan tādus, kas speciāli trenējušies šim pasākumam, gan tādus, kas vēlas pašu veidotās komandās doties cauri trasei, lai būtu kopā dubļos un pārējos šķēršļos.

Krastmalas kauss un atgriešanās realitātē ar Juglas apļiem

Valsts svētku dienā Rīgā notiks "Krastmalas kauss 2014" un "Sporta diena Lucavsalā". 11. novembra krastmalā laikā no 12:00 līdz 16:00 rīdzinieki un pilsētas viesi sacentīsies 24 sportiskās aktivitātēs. Basketbols, futbols, handbols, fotoorientēšanās Vecrīgas ielās, kartings, skriešana, kāpšanas siena, dambrete, novuss un citos sporta veidos pilsētniekiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus. Šahā un galda tenisā būs iespēja mēroties spēkiem ar pasaules lielmeistariem. Būs arī paraugdemonstrējumi no ielu vingrotājiem un karsējmeitenēm.

Paralēli notikumiem Krastmalā, svētdien Lucavsalā notiks sporta diena, kurā rīdzinieki drīkstēšot ierasties bez treniņtērpiem. Bērniem un viņu vecākiem tiks piedāvāti dažādas sacensības gan stafetes, gan sprinta distancēs. Labākie Latvijas veikbordisti rādīs trikus uz ūdens, kur arī apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt dažādus peldlīdzekļus.

Neatkarības atjaunošanas svētku dienā notiks "Velorealitāte #3", kas varbūt tās dalībniekiem būs pat lielāks pārbaudījums, kā divu diennakšu airēšanās Gaujā.

Šajās garajās brīvdienās būs gandrīz neiespējami izvairīties no masu pasākumiem un atslēgt sevi no tiem citos realitātes augstumos, tāpēc apsveicama ir katra iniciatīva par neierastu pasākumu rīkošanu. Brīvdienu velobraucēji "Čaiņiki" un viņu cienītāji mīsies neskaitāmus kilometrus pa bezceļiem, lai pārbaudītu sevi un iepazītu vēsturi. Galvenais organizators Velomens sociālajos tīklos sola, ka iepriekšējos braucienos neesot bijis viegli un šoreiz arī nebūs.

Nākamā nedēļa netipiski sāksies ar brīvu pirmdienu, kurai sekos pirmā darba diena pēc piecām garām brīvdienām. Lai arī atgriešanās darbavietās bieži sagādā grūtības, jātceras, ka otrdien 6.maijā sāksies ilgi gaidītā skriešanas seriāla "Juglas apļi" pirmā kārta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti