Tautas sports gada noslēgumā

Sācies laiks, kad atskatāmies uz aizvadīto gadu, tāpēc portāls lsm.lv piedāvā Tautas sporta sezonas TOP7. Triatlonam, airēšanai un balsojumiem sekos nākamie sporta veidi, bet tikmēr dzīve neapstājas un aktivitātes turpinās, gaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu.

Pašu mājās viņi spīd, taču Eiropas mērogā ir jācīnās par nepalikšanu pēdējiem. Tā varētu saudzīgi izteikties par Latvijas krosa skrējēju sekmēm Eiropas čempionātā, kas 14.decembrī tika aizvadīts Bulgārijā.

Labāk klājās rogainistiem Kanāriju salās, jo dažādās vecumgrupās izdevās kāpt uz pjedestāla.

Kross notika arī pašu mājās - Četrcīņas kross Valkā, kur astoņos kilometros uzvaru svinēja Alberts Blajs (30:06). Sieviešu konkurencē ātrākā bija Egita Stahovska (19:52).

Latvijā joprojām tiek sveikti dažādu tautas sporta seriālu sezonas labākie. Carnikavā notika multisporta sacensību "Sportlat Balva" sezonas noslēguma pasākums, kurā tika apbalvoti labākie, kas slēpojuši, braukuši ar riteņiem, skrējuši un piedalījušies triatlona sacensībās. 16 vecumgrupās bija daudz apbalvojamo, tāpēc vieglāk nosaukt "Talsu biatlona klubu", kurš uz varēja 14 komandu konkurencē.

Ja 2013.gadā šajā multisporta seriālā notika 17 sacensības, tad 2014.gadā to bija mazāk - 11. Nākamgad plānots sacensību skaitu samazināt līdz astoņām. Klātesošie bija teju pirmie, kas uzzināja jaunumus no netālās pils "Ziemeļblāzma" par Rīgas pilsētas 2014.gada sporta laureātiem. Augustā notikušais "Rīgas triatlons" uzvarēja nominācijā "Gada notikums sportā" un pārspēja pat "Nordea Rīgas maratonu".

Skriešanas klubs "LSC" arī rīkoja savu centīgāko dalībnieku apbalvošanas pasākumu. Tas notika dienu pēc veselības skrējiena Grīziņkalnā, kur 15 kilometros uzvarēja Mihails Seļivanovs (58:30). Nedaudz īsākajā distancē (10km) visus vīriešus noskrēja Ināra Lūse (41:02), savukārt piecos kilometros pirmais finišu sasniedza Deniss Gorba (20:40).

Gatavojoties nākamai sezonai, aizvadītajās brīvdienās no Rīgas līdz Valmierai aizskrēja ultramaratonists Laimonis Skadiņš. 

Par nedēļas vidus lielāko notikumu var minēt pieteikšanās sākumu Monblāna kalnu skrējieniem, kuri ir vieni no prestižākajiem kalnu skrējieniem pasaulē. Tikmēr turpinās pieteikšanās arī citiem pasaules līmeņa skrējieniem, kas atrodas Eiropā. Viens no tiem ir "Grand Canaria". Latvijā sākusies pieteikšanās seriālam "Skrien Latvija". Taču Ziemassvētku dāvanās tiekot meklētas iespējas arī pārsteigt draugus ar dalību skrējiensoļojumā "Rīga-Valmiera". Arī riteņbraukšanas seriāli piedāvā iespēju apdāvināt Ziemassvētkos tuviniekus ar seriālu abonomentiem.

Pēdējās adventes nedēļas nogalē minami divi lielāki notikumi. Skrējēji sestdien, 20.decembrī, piedalīsies Tallinas Vecgada maratonā, savukārt riteņbraucēji tradicionāli satiksies piektdienas vakarā pl. 22 pie Dailes teātra un dosies nakts izbraucienā pa Rīgas ielām. Bet tie, kuri turpinās atskatīties uz aizvadīto sezonu, svinēs Saulcerītes un ceps picas Ziepniekkalnā. 

Sestdiena un svētdiena allaž noslogota būs orientieristiem, kuri meklēs paslēptos kontrolpunktus Carnikavā un Mežaparkā.

Ziemassvētku nedēļā būs daudz brīvdienu, kurās var būt kopā ar tuvākajiem, kā arī izkustēties. 

24.decembrī Rīgas ielās notiks Ziemassvētku skrējiens Miera iela-Mežaparks-Miera iela-Mežaparks-Miera iela. Pietiek ar ierašanos 8:00 vai 9:00, un svētku sajūta neizpaliks. Ja ir pa spēkam piecelties agrāk un noskriet 20 kilometrus, tad ierašanās laiks ir astoņos no rīta. 10 kilometru skrējēji Brīvības un Miera ielu krustojumā pievienosies stundu vēlāk.

25.decembrī Pokaiņu apkaimē notiks gada pēdējās rogaininga sacensības "Ziemassvētku izvēle". Ja iepriekšējā vakarā ir pārāk brangi ēsts, tad nav grūti saprast, kurā virzienā jādodas, lai izkustētos.

26.decembrī - Otrajos Ziemassvētkos pl. 18 pie Brīvības pieminekļa tiksies "Ziemassvētku kritiskā masa" dalībnieki, lai galvaspilsētas iedzīvotājiem atgādinātu par velobraucējiem.

Pēc Ziemassvētkiem sestdienā un svētdienā orientēšanās draugi satiksies Bumbukalnā pie Buļļupes un Mežaparkā, lai piedalītos "Ziemas magnētā".

No gadu mijas aktivitātēm izceļami ir divi skriešanas pasākumi, viens no tiem - virtuāls.

30.decembra vakarā Tallinā ieradīsies autobuss ar Latvijas ultramaratonistiem, lai sagaidītu Jauno gadu skrienot, kas ir viņu iecienīta nodarbe. Kamēr gada pēdējā dienā lielākā tautas daļa steigsies uz veikaliem pēc pēdējiem obligātajiem pirkumiem, aptuveni simts fanātiķu sagaidīs pusdienas laiku un pl.12 uzsāks jūras krastā riņķot pa puskilometru garu meža taciņu. Pēc 12 stundām klāt būs gadu mija un kilometru skaitīšanas procedūra. Iepriekšējos divos gados uz Latviju pārvesti astoņi no deviņiem medaļu komplektiem.

Noslēdzoties 2013.gadam, šajās 12 stundu sacensībās uzvarēja Uldis Kļaviņš, noskrienot 132,2 kilometrus.

Virtuālais Krievijā tapušais projekts, protams, tiks realizēts 2015.gada 1.janvārī un būs veltīts šajā dienā noskrietajiem kilometriem, kas reģistrējami speciālā mājaslapā. Iepriekšējos gados mazās Latvijas skrējēji bijuši gana aktīvi kilometru reģistrētāji, jo statistika vairākkārt uzrādījusi augsto otro vietu tūlīt aiz pašas Krievijas veikuma. Jāpiebilst, ka katru gadu pieaug gada pirmajā datumā noskrieto kilometru daudzums un pašu skrējēju skaits, kas reģistrē savu veikumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti