Tautas sports cūku mēra laikā

Krāslavā 44 stundu piedzīvojumu sacensības cūku mēra skartajās teritorijās, Daugavpilī triatlons olimpiskajā distancē, Kuldīgā pusotrs tūkstotis velobraucēju 30 grādu svelmē un Alūksnes maratonists Brazīlijā - tas viss raksturo nedēļu tautas sportā.

Karstā laikā cilvēki meklē ēnu un ūdeņus, fiziskās aktivitātes atstājot agrām rīta un vakara stundām. Ne viens vien skriešanas treniņiem izvēlas pat nakts stundas. Peldēšana lieliski sader ar triatlonu. Aizvadītajā nedēļā Pļaviņās norisinājās krostriatlona sacensības, šonedēļ Latvijas čempionāts olimpiskajā distancē norisināsies Daugavpilī. Svētdien Latgales lielākajā pilsētā triatlonisti peldēs 1,5 kilometrus, kam sekos 40 kilometru grupas brauciens ar šosejas velosipēdiem un 10 kilometru skrējiens pa pilsētas ielām. Olimpiskā distance pateicoties savam nosaukumam ir skatāms sporta veids, kurā procentuāli vairāk aizņem peldēšana un svarīgi ir atrast saviem spēkiem atbilstošu grupu, ar kuru veikt velosegmentu.

Klasiskie šosejas riteņbraucēji savas sacensības jau paspēja aizvadīt trešdienas vakarā Biķernieku trasē, kur tika aizvadīts "Xsports" piektais posms, kas bija seriāla pirmspēdējais etaps. 13 apļu distances uzvarētājs Deins Kaņepējs kopvērtējumā pakāpās par septiņām pozīcijām līdz piektajai vietai, kas liecina, ka 6.augusta noslēdzošajā posmā cīņa par sezonas kopvērtējumu būs līdz pēdējai sekundei.

Ne tikai šosejas velosipēdistiem bija iespēja mēroties spēkiem nedēļas vidū. Kalnu divriteņu cienītāji ceturtdienas vakarā ar kartēm meklēja kontrolpunktus Tumšupes mežos pie Upesciema. Velomagnēta 8.kārtā bija iespējams orientēties 5,8, 10,6 un 15,8 km distancēs. Tikai īsākās distances uzvarētājai bija nepieciešams mazāks laiks par stundu, lai sasniegtu finišu. Velomagnēta seriālā atlikušas trīs kārtas un devītā norisināsies vienlaikus ar iepriekšminētajām šosejas velosacensībām Biķernieku kompleksajā sporta bāzē.

Orientieristiem, kas pieraduši Pierīgas mežos meklēt kontrolpunktus, pārvietojoties kājām, bez Tumšupes ceturtdienā bija iespēja pārbaudīt savas spējas arī otrdien Bādciemā Saulkrastu pusē un trešdien "Cielavās" Liepājas šosejas tuvumā.

Piedzīvojumu sacensībās neskaita kilometrus, tur noteicošie ir savāktie punkti dotajā kontrollaikā (foto: Jānis Incenbergs)

Nedēļas vidū iebrauktie dzelzs rumaki noderēs sacensībām, kas norisināsies svelmainajās brīvdienās. Piektdienā sākas vasaras nopietnākās piedzīvojumu sacensības "Latvia Adventure Raid" jeb "Vasaras LAR", kurās astoņas komandas uzdrošinājušās izaicināt sevi 44 stundu pārbaudījumos. Āfrikas cūku mēra skartajos Latgales rajonos komandas brauks ar velo, būvēs plostu, orientēsies, skries, peldēs, brauks ar kanoe laivām, kāps ar virvēm, kā arī peldēs vairākkārt pāri Daugavai.

Divas naktis Krāslavas pusē un Baltkrievijas pierobežā uzdos dalībniekiem no Latvijas un Igaunijas jautājumus par nepieciešamību sevis mocīšanai un dzīšanai izmisumā, kad bezspēkā un miega badā jāmeklē kontrolpunkti vai jārāpjas ar virvēm kādā kokā.

Papildus efektu dos nedēļas nogalē sinoptiķu solītais karstums. Tie, kuri sevi gatavi nedaudz pažēlot, ekspertu klases vietā izvēlējušies sporta klasi, kurā pārbaudījumi sarūpēti 24 stundu garumā. Šajā klasē pieteikto komandu skaits ir gandrīz divreiz lielāks. Krāslavas novada pašvaldība cūku mēra karantīnas zonās ir samazinājusi sacensību teritoriju, taču nav atcēlusi plānotās piedzīvojumu sacensības.

Aizvadītās nedēļas videoieskats Ikšķiles MTB velosacensībās

Masveidīgākais notikums tautas sportā šajā nedēļā ir "SEB MTB maratona" seriāla piektais posms Kuldīgā, kurš svētdien, 27.jūlijā pulcēs aptuveni 1500 dalībniekus 61 kilometra sporta distancē un 37,5 kilometru tautas distancē, kā arī ģimenes braucienā un bērnu sacensībās. Ierasts, ka aptuveni 9/10 dalībnieku startēs tautas klases braucienā, kas karstumā būs nopietns veselības pārbaudījums gan dalībniekiem, gan organizatoriem.

Mežaparka koku ēnā svētdien notiks skriešanas sacensības piecu un 15 kilometru distancēs. "LSC atklātā čempionāta" ceturtā kārta būs lielākās sacensības skrējējiem nedēļas nogalē, kas varētu būt viena no karstākajām pēdējo divu gadu laikā. "Latvijas skriešanas centrs" jeb "LSC" nerīko izteikti komerciālas sacensības, tāpēc jāpriecājas, ka karstā laikā nebūs daudz dalībnieku, kuri var kaitēt savai veselībai. Kokiem bagātais Mežaparks vasarā ir skriešanai piemērotāks nekā pilsētas ielas, kurās parasti rīko pusmaratonus vai citus skrējienus.

No citiem skrējieniem šajā nedēļā piemināmi ceturtdienas vakarā Ogrē aizvadītie veselības apļi un vienlaikus notiekošais Baltijas Baspēdu ultramaratona treniņš Mangaļsalas un Vecāķu pludmalē. Iknedēļas pludmales koptreniņi ir sākušies arī Jūrmalas pusmaratonam, kas kūrortpilsētā notiks 13.septembrī. Vairākkārtējie nedēļas koptreniņi Uzvaras parkā un Mežaparkā darbadienu vakaros turpinās arī labdarības skrējienam "Nike Riga Run", kas norisināsies 13. un 14.septembrī.

Alūksnietis Dins Marakešas maratona finišā, kam sekoja Telavivas un Rīgas maratoni.

Divi pieminēšanas vērti maratoni notiks ārpus Latvijas robežām. Sestdien Igaunijā notiks Mispo apvidus maratons, kura dalībnieku sarakstā redzami Latvijas pārstāvji, taču lielākā uzmanība vēršama Brazīlijas virzienā, kur svētdien notiks Riodežaneiro maratons. Kad futbola svētki ir beigušies, Dienvidamerikā ieradies latviešu puisis Dins, kuram plāns gada laikā noskriet septiņus maratonus septiņos kontinentos. Trīs maratoni ir noskrieti, šis būs ceturtais, kam sekos 42,195 kilometru skrējieni Melburnā, Ņujorkā un Antarktikā.

Mierīgākiem prātiem, kuri neraujas uz tālām pasaules malām, atliek lokāli pasākumi, piemēram, pirmdien, 28.jūlijā Biķernieku trasē notiks trešā treniņapmācība triatlonā, otrdien Rīgas pierobežā seriāla "Juglas apļi" septītā kārta. Abi ir bezmaksas pasākumi, un var būt kā solis lielāku sasniegumu virzienā, jo pat olimpieši reiz sākuši ar vietēja mēroga sacensībām savās pilsētās un ciemos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti