Tautas sporta nedēļa ar meža dīvainīšiem un LČ duatlonā

Ja cāļus skaita rudenī, tad valsts čempionus dažādās distancēs noskaidro septembra otrajā pusē, kad astronomiski iestājas pieminētais gada laiks. Pēc labāko maratonistu noskaidrošanas aizvadītajās brīvdienās kārta pienākusi duatlonistiem. Šajā nedēļas nogalē uzmanību pievērsīs arī meža dīvainīši jeb rogaineri.

Svētdien Tartu norisinājās vienas no lielākajām kalnu divriteņu sacensībām Baltijā. Vairāki tūkstoši riteņbraucēji no vismaz sešām valstīm sacentās 89 un 40 kilometru distancēs. Lielākā daļa riteņbraucēju kaimiņzemē uzskata par goda lietu startēt garajā distancē. Pirmās divas vietas igauņi atdeva kurzemniekiem Andžam Flaksim un Andrim Smirnovam.

Aizvadītajā nedēļas nogalē par Latvijas čempioniem maratonā Valmierā kļuva Rolands Kaimiņš no Ogres un Jolanta Liepiņa no Salacgrīvas. Jaunā valsts čempione no 42,195 kilometru distanci skrēja pirmo reizi, tāpat debitante šajā disciplīnā bija vicečempione Karīna Helmane no Tukuma. No pirmā četrnieka vīru konkurencē tikai viena vieta nepiederēja ogrēniešiem.

Vicečempions Arnis Rumbenieks no Ventspils radīja romantiskākos mirkļus Valmieras maratonā, finišā nokrītot ceļos savas meitenes priekšā, bildinot viņu un pasniedzot saderināšanās gredzenu.

Pēc svinīgās apbalvošanas ceremonijas soļotājs Rumbenieks portālam lsm.lv atzinās, ka nākamais mērķis ir uzvara Siguldas kalnu maratonā, kas notiks 25.oktobrī. Viņu neapmierina 2012.gadā sasniegtā astotā vieta vienā no prestižākajiem un garākajiem tautas skrējieniem.  

Starp 2454 dalībniekiem bija viens, kurš noskrējis visus Valmieras maratonus. Pēteris Cābulis svētdien Valmierā finišēja astoto reizi pēc kārtas!

Ērgļos noslēdzās piedzīvojumu sacensību "xRace" sezona. Par piektā posma uzvarētājiem kļuva vīriešu komanda "Isostar", kuri plūca laurus arī sezonas kopvērtējumā. Tautas klasē, kur sacentās trīsreiz vairāk komandu, vislabāk veicās komandai "Dzinējs", taču kopvērtējumā labākie izrādījās "Mežā galvenais". Organizatori piedāvā arī bonusa sacensības - "xRace velo", kas Jūrmalā notiks vēlēšanu dienā, 4.oktobrī. Pēc sacensībām plānota arī sezonas apbalvošanas ceremonija, kurā godinātas tiks labākās komandas vīriešu, sieviešu un jauktajās klasēs.

Nākamās piedzīvojumu sacensības notiks 11.-12.oktobrī Kurzemē. Tad 24 stundu garumā jauktajās komandās tiks noskaidroti labākie "Bike Adventure Raid" jeb "BAR 2014" sacensībās, kas uzskatāmas par rudens velopiedzīvojumu klasiku. Dalībnieku sarakstos reģistrēta jau pirmā komanda no Igaunijas, kas Latvijas komandām būs papildus izaicinājums savstarpējā cīņā un rēķinu kārtošanā.

Sezona noslēgusies arī velokrosa seriālam "Gruzis acī". Par kopvērtējuma uzvarētājiem elites grupā kļuva Konstantīns Smotrovs un Lāsma Ozola. Arī šis sacensību seriāls nespēj mierīgi atvadīties no saviem cienītājiem, tāpēc 19.oktobrī tiks rīkots bonusa velokross Rēzeknē.

Šī ir otrā nedēļa no trim, kad Pierīgas aktīvie iedzīvotāji var nedēļas vidū spodrināt savas prasmes orientēties tumsā, jo "Magnēts" darba dienu vakaros piedāvā "nakts orientēšanos" no otrdienas līdz ceturtdienai.

Šonedēļ tā notiek Priedkalnē, Beberbeķos un Berģos, savukārt nākamnedēļ nakts orientēšanās prieki noslēgsies Mežaparkā, Kleistos un pie Mašēnu ezera.

21.septembrī Valmierā nebija manāms viens no labākajiem triatlonistiem Andrejs Dmitrijevs. Viņš bija devies uz Balkāniem, kur Bulgārijā norisinājās Eiropas līmeņa triatlona sacensības sprinta distancē. Dmitrijevs finišēja ātrāk par stundu (59:34) un 46 sportistu konkurencē ierindojās 10.vietā. Peldēšanā Latvijas pārstāvim bija 17.vieta, ar velosipēdu 13.vieta, bet skriešanā - augstā otrā vieta. Jāpiebilst, ka uzvarēja Serbijas pārstāvis, kurš Rīgas triatlonā izcīnīja sesto vietu.

Sestdien, 27.septembrī, triatlonisti noslēgs sezonu duatlona sacensībās Biķernieku trasē, kur tiks sadalītas Latvijas čempionāta medaļas šajā disciplīnā, kur peldēšana aizvietota ar vēl vienu skriešanu. Vienlaikus šīs sacensības būs arī astotais Baltijas kausa posms. Izrādās, reizēm Baltkrieviju var pieskaitīt Baltijai, jo četras valstis sezonas gaitā organizēja pa divām sacensībām. Latvija šajā kausā piedalījās ar Rīgas triatlonu augustā un Rīgas duatlonu septembrī.

Sezonas kopvērtējumā vairāki Latvijas pārstāvji var cīnīties par uzvarām savās vecumgrupās, viņu vidū arī iepriekšējā gada Rīgas duatlona uzvarētājs Andrejs Dmitrijevs. Pieteikšanās sacensībām vēl nav beigusies, taču dalībnieku skaits starta sarakstos krietni pārsniedz divus simtus. 

Maljorkas "Ironman" triatlona sacensībās sestdien piedalīsies vismaz viens dalībnieks no Latvijas.

Nedēļas lielākais tautas sporta notikums risināsies Tukumā un arī tajā būs jāgriež pedāļi. "SEB MTB maratons" nav Tartu kalnu riteņbraukšanas sacensības - Latvijas populārākajā tautas sporta veloseriālā lielākā daļa brauc nevis garo distanci, bet gan īso. Dienu pirms pieteikšanās slēgšanas sezonas noslēguma posmam 54 kilometru distancei reģistrējušies 131 dalībnieks, savukārt 37 kilometru distance var lepoties ar 1078 dalībniekiem, kas ir 8,2 reizes vairāk.

Lielāks notikums par "SEB" riteņbraukšanas noslēgumu Tukumā būs tikai "Olimpiskā diena", kas piektdien,26.septembrī, visā valstī liks aizdomāties par sportu. Plānots, ka 95 000 skolēni piektdienas rītu (10:00) sāks ar vienlaicīgu vingrošanu 168 Olimpiskās dienas norises vietās.

Skolēni tiksies ar Latvijas olimpiešiem un sportos visas dienas garumā. 

Olimpiskā diena notiek daudzās valstīs un to atbalsta Starptautiskā Olimpiskā komiteja. 

"Sports, tu esi miers!" sauklis atgādina padomju laikus un Seno Grieķiju.

Senā Grieķija daudzu prātos piektdien būs arī kāda cita iemesla dēļ. Pēc 17 gadiem Latvija atgriežas Spartatlonā, kas ir 246 kilometru skrējiens ar 2500 gadu senu vēsturi. Latvijas Spartatlona komandu pārstāvēs seši ultramaratonisti, kuru līderis Jānis Actiņš vairāk domā nevis par trīs iepriekšējo gadu uzvarētājiem, bet gan par ASV skrējēju Džnatanu Olsenu (Jonathan Olsen). Abi pērn tikās pasaules čempinātā diennakts skrējienā, kur latvietis izcīnīja augsto 16.vietu, savukārt amerikānis kļuva par sacensību uzvarētāju.

Abi gaida starta šāvienu un tikšanās mirkļus trasē.

Lielākā daļa būs laimīga, ja spēs sasniegt finišu

Ja aizsākta skriešanas tēma, tad jāteic, ka septembra pēdējā nedēļas nogale Latvijā ir sacensībām pārbagāta. Grūti pat saprast, kā pasākumu rīkotāji spēs sadalīt dalībniekus. Kā papildus elements sacensību apmeklēšanai ir dalības maksas, un tās šajā nedēļas nogalē ir gana draudzīgas vai pat nekādas. 

Sestdien, 27.septembrī, Salaspilī notiks pusmaratons Nacionālajā botāniskajā dārzā. Bezmaksas pasākums "Noķer vēju 2014" piedāvā arī 10 un piecu kilometru distances.

Bet pats galvenais, ka skrējiens ir ekskluzīvs ar savu trasi botāniskā dārza teritorijā.

Pusmaratona distance tajā pašā datumā būs pieejama arī Nidā, kur risināsies Lietuvas valsts čempionāts šajā distancē. Lētākās dalības maksas gan vairs nav pieejamas.

Mežaparkā sestdien, samaksājot pāris eiro, būs iespējams sacensību režīmā noskriet piecus vai 10 kilometrus "Latvijas skriešanas centra" jeb "LSC" atklātajā čempionātā. Lokāli skrējieni notiks arī Ādažos ("Rudens krosa skrējiens apkārt Vējupei") un Ilūkstē. Ogrē šajā nedēļā noslēdzās "Veselības apļu" sezona ar 19.kārtu, taču Zilo kalnu kross būs arī nākamotrdien.

Lētas dalības maksas un samērā plašu balvu fondu svētdien, 28.septembrī, piedāvā "Jūrmalas skriešanas svētku" rīkotāji. 10 un piecu kilometru distancēs, kā arī stafetes skrējienos nolikums paredz naudas balvas pirmo 20 rezultātu īpašniekiem. Iespējams, ka tas piesaistīs papildu dalībniekus.

Kalnu skrējēji svētdien satiksies Priekuļu biatlona trasē, kur sacentīsies sešu kilometru garā un nedaudz paugurainā distancē.

"Priekuļu trail" dalībnieki varēs izvēlēties viena, divu vai četru apļu distanci, tādējādi noskrienot pat 24 kilometrus un tiekot pie "Kalnu karaļa un karalienes" punktiem sezonas kopvērtējumam.

Savukārt sprinteri tiksies Ozolniekos, kur skries piecus un 2,2 kilometrus.

Pasaules ātrākajā maratonā Berlīnē svētdien piedalīsies arī Latvijas skrējēji. Ja kritīs jauns rekords, tad daži latvieši varēs teikt, ka bijuši klāt vēsturiskajā mirklī.

Nestandarta skriešana būs Liepājā, kur sestdien norisināsies veiklības sacensības "Karostas mezgls". Šķēršļu skrējiens atgādinās "Stipro skrējienu" un novembrī gaidāmo "Lāčplēša krosu". Liepājnieki ar skrējiena palīdzību ieskatās vēsturē un atgādina par bermontiešu patriekšanu no Kurzemes pēc 1919.gada 11.novembra notikumiem Rīgā.

Citā Kurzemes pilsētā Ventspilī sestdien orientēšanās festivālā pulcēsies šī sporta veida cienītāji. Tas būs pirmais šāda veida pasākums Latvijas lielākajās pilsētās pirms 2018.gadā gaidāmā pasaules čempionāta, kas norisināsies Latvijā. 

Vairāk nekā 300 meža dīvainīši svētdien dosies Baldones mežos, lai sacenstos gadskārtējā "Tautas rogainingā".

"Magnēts" rīkotajās sacensībās divu orientieristu veidotās komandas sacentīsies astoņu un četru stundu rogaininga ieskaitē.

Mežā tiks izvietoti 50 kontrolpunkti ar 3-8 punktu vērtībām, kurus komandas meklēs pašu izvēlētajā laikā.

Izcīnītā vieta būs tikpat svarīga, kā punkti sezonas kopvērtējumam, ko veido četras sacensības. Būs arī 41,3 un 20,6 kilometru maratona un pusmaratona distances, kuras būs jāveic individuāli noteiktā secībā.

Airētāju sengaidīts notikums sacensību kalendārā ir Aiviekstes airēšanas maratons, kura distances garums ir 32 kilometri. Sestdien, 27.septembrī, pie Madonas Ļaudonas apkārtnē pulcēsies airētāji, lai noskaidrotu ātrākos kajakotājus, kanoe braucējus un "SUP" dēļotājus.

"Rudens kritiskā masa" jeb 300 cilvēki piektdien uz velosipēdiem būs spēks, kas mēģinās Rīgai parādīt, ka velosipēdisti atrodas pilsētā un tās satiksmē.

Plkst. 18 vairāki simti riteņbraucēji pulcēsies pie Brīvības pieminekļa. 

Taču jau četras stundas vēlāk, plkst. 22 pie Dailes teātra pulcēsies "Nightride Riga" vasaras sezonas noslēguma piekritēji. Brīvdomātāji svētdien dosies izkustināt kājas pastaigā gar jūru no Melturiem līdz Līgatnei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti