Tautas sporta ceļvedis patriotiskajā nedēļā

Skrējieni, riteņbraucieni, pārgājieni, laivu tūres un ierastie lāpu gājieni izdaiļos Latvijas patriotisko nedēļu arī 2015.gada novembrī. Šogad svētkos mazāk brīvdienu, tāpēc daudzi notikumi risināsies vienlaicīgi un būs jāspēj izvēlēties, kurā virzienā doties un kādās aktivitātēs iesaistīties.

Lāčplēšu kross Mežaparkā bija tikai sākums gada patriotiskākajam mēnesim. Tuvākās nedēļas laikā aktīvas dzīvessveida piekritējiem būs virkne iespēju izkustēties, kaut sportiskā sezona ir šķietami noslēgusies.

Vairāk nekā 300 skriešanas cienītāju sestdien, 14.novembrī, tiksies Ložmetējkalnā, lai skrējienā “Patriots” pieminētu Ziemassvētku kaujās kritušos latviešu strēlniekus. 24 un 10 kilometru distances vīsies pa grantētiem celiņiem, stigām, vedīs pāri grāvjiem un dalībniekiem jebkurš šķērslis šķitīs viegls, salīdzinot ar domās uzburto ainu - kad Tīreļpurva apkārtnē cīnījās strēlnieki. 

Pēc skrējiena dalībniekus priecēs vīru kopa “Vilki” un svētku uzkodas. Taču ne mazāk vērienīgs pasākums Ložmetējkalnā risināsies tieši Latvijas 97.dzimšanas dienā - 18.novembrī, kad desmitiem riteņbraucēji Velomena vadībā ieradīsies no Brīvības pieminekļa.

Šķēršļotā apvidū tiks apskatīts gan Ložmetējkalns un kāpts skatu tornī, gan apmeklēta Padomju armijas bāze, taču nokļūšana līdz tiem nesolās būt no vieglākajām - taisni un nogurdinoši grants un meža posmi, kā arī smiltis, mežacūku uzarti celiņi, purvs, brikšņi, gari asfalta posmi, norāda brauciena rīkotājs Krišjānis Jansons-Ratiniks (Velomens), piebilstot, ka “90% no maršruta veiksim pa vietām, kur reti kāds pārvietojas ar auto”.

Velomena rīkotais brauciens notiks sesto reizi un šoreiz dalībnieki pie Brīvības pieminekļa ar divriteņiem pulcēsies 18.novembra rītā plkst.8.30. Prognozēts, ka 97 kilometru brauciens pa dažāda seguma ceļiem noslēgsies vien pēcpusdienā ap plkst.16.

Pirmo reizi Liepājā tiks skrieta Latvijas kontūra un 8,25 kilometru trase radījusi necerēti lielu interesi. Pasākums “Izskrien Latviju Liepājā!” sociālajā tīklā “Facebook” radījis interesi vairāk nekā pustūkstotim pilsētnieku dzintarkrastā, kuri 18.novembra rītu gatavi sākt plkst.9 Jūrmalas ielas galā, izrotājušies ar Latvijas karoga atribūtiku.

Valsts dzimšanas dienā būs tradicionāla iespēja izskrieties arī sacensību režīmā. “Rembates aplis” Ķeguma novadā piedāvā 10,8 un 3 kilometru skrējienus divos dažādos apļos ar startu pusdienas laikā plkst.12, savukārt “Skrējiens pa Ubaglīci” piecās dažādās distancēs notiks stundu agrāk Līvānos - pilsētā, no kuras nāk 2015.gada čempione maratonā.

Ne tik iespaidīgs Latvijas kontūskrējiens kā Liepājā risināsies arī Rīgā. Galvaspilsētas skrējēji trešo gadu skries 27,4 km maršrutu pa ielām, daudzdzīvokļu māju pagalmiem un pat cauri tirgum. Nu jau par tradīciju kļuvušais koptreniņš pulcēs dalībniekus svētdien, 15.novembrī pie Latvijas Mākslas muzeja trīs laikos - plkst.8.30, 11.30 un 14.30.

Aktīvākajiem trijos apļos būs iespēja noskriet 97 kilometrus, neuztraucoties par kompānijas trūkumu gandrīz visu 3,5 apļu garumā. Savukārt citi dienu iepriekš būs paspējuši noskriet “Patriotu” Ložmetējkalnā un divās dienās noskries vairāk nekā 50 kilometrus.

Pērn iespaidīgajam koptreniņam Rīgas ielās pievienojās arī riteņbraucēji un arī šogad plāno ņemt dalību, lai ar savām modernajām tehnoloģijām iezīmētu kartē Latvijas kontūru. Paredzēta pat zupas pauze kafejnīcā. Riteņbraucēju alternatīva ir lielāks kontūrbrauciens, taču 65 kilometri braucami tālāk no pilsētas centra un pagaidām nav guvuši gana plašu atsaucību.

Precīzus 97 kilometrus varēs izbraukt Latgales pusē vienlaikus ar Velomena rīkoto pasākumu, jo 18.novembrī plkst.8.30 būs iespēja braukt maršrutā Jēkabpils - Līvāni - Spunģēni un brauciena organizatori sola apskatīt Latvijas pārceltuves, lidlaukus un tiltus, pārvietojoties pa grants ceļiem.

Gaismas festivālu “Staro Rīga” vēros tūkstoši, taču netrūks arī tādu, kas 18.novembra vakaru pavadīs laivās, lai noskatītos svētku uguņošanu no cita leņķa. Desmitiem laivu atradīsies pilsētas kanālā un priecāsies par starojošo galvaspilsētu un uguņošanas laikā likteņupē iebrauks gan smailītes, gan kanoe, gan gumijas laivas, gan cita veida peldlīdzekļi.

Neierastu akciju piedāvā laivu iznomātājs “Laivinieks.lv” - katrs brīvprātīgais, kurš piedalīsies 17.novembra pilsētas kanāla tīrīšanas talkā, saņems atlaidi braucienam valsts dzimšanas dienas svētku vakarā.

Ja kādam šķiet, ka novembris nav piemērots laivošanai, tad atliek pieminēt, ka šajā nedēļas nogalē Lietuvā būs 160 kilometru nakts airēšanas sacensības no Viļņas līdz Kauņai.

Un naktis ārpus komforta zonas novembrī pavada ne tikai laivotāji. Ja 1919.gada novembrī retais neatkarības cīņu kareivis domāja par laikasptākļiem, tad 2015.gada novembra trīsdienu pārgājiena dalībnieki gatavojas izaicinājumam un piedzīvojumiem Igaunijas pierobežā.

Piektdien, 13.novembrī pārgājiena dalībnieki ar teltīm ieradīsies Valkā - pilsētā, kuru dēvē arī par Latvijas neatkarības šūpuli, jo tajā 2017.gada novembrī tika dibināta Latviešu Pagaidu Nacionālā padome.

Paredzēts, ka piektdienas vakarā plkst.18.37 tiek kāpts vilcienā Rīga-Valga, pēc tam iebraukts Igaunijā 40 kilometrus un ap plkst.22 uzsākts deviņu kilometru gājiens līdz nakšņošanas vietai. Pa grants un meža ceļiem trijās dienās plānots veikt 65 kilometrus un divas naktis nakšņot teltīs. Pārgājiens noslēgsies Latvijas mazpilsētā Apē, no kurienes iecerēts mājupceļš ar autobusu, kurš Rīgā atgriezīsies vēlā svētdienas, 15.novembra, vakarā.

Pārgājiena dalībniekiem jārēķinās ar sabiedriskā transporta izdevumiem (ap 20 eiro) un mainīgiem laikapstākļiem no sinoptiķu solītā lietus līdz gaisa temperatūrai - dažiem grādiem virs nulles.

Sildīties var lāpu gājienos, par kuru trūkumu Lācplēša dienā un valsts dzimšanas dienā nevar sūdzēties. Taču ar lāpām rokās var skriet pat ultramaratonu. Sestdien, 14.novembrī,  risināsies 83 kilometru lāpu skrējiens apkārt Jaunjelgavas novadam. Patriotiskais stafetes skrējiens notiks trešo reizi, un tas sāksies plkst.9 pie Brīvības cīnītāju piminekļa Jaunjelgavas kapsētā un noslēgsies plkst.17.30 Seces pagasta Stalānu kapos pie Neatkarības cīņās kritušo pieminekļa.

Ja ar patriotiskajiem notikumiem Latvijā ir par maz, tad Lāčplēša dienu var pavadīt Polijas galvaspilsētā Varšavā, kur notiek daudzu iecienītais 10 kilometru Neatkarības skrējiens. 15 000 dalībnieku starts 11.novembrī plkst.11.11. Ja šī iespēja kaimiņvalstī nokavēta, tad Lāčplēša dienas vakarā kopības sajūtu tverama lāpu velobraucienā pa Rīgas ielām.

Lāpu velobrauciena dalībnieki plkst.19 pulcēsies pie veikala "Brūklene" (Kuģu ielā 11, pretim Nacionālajai Bibliotēkai) un 19.30 dosies nesteidzīgā maršrutā līdz Brīvības piemineklim un 11.novembra krastmalai, kur noliks svecītes Brīvības cīņās kritušo piemiņai. Lāpas un velosipēdi jāgādā pašiem, lai kļūtu par vienu no 200 brauciena dalībniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt