Dienas ziņas

PVD seko biodrošībai mājputnu saimniecībās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Talsu orientēšanās klubs rīko starptautiskas sacensības

Talsos pirmo reizi sarīko starptautiskas orientēšanās sacensības

Aprit 10 gadu, kopš izveidots orientēšanās klubs “Ziemeļkurzeme”. To, ka orientēšanās sports kļūst populārāks, jūt ne tikai vietējie kluba dalībnieki. Par to varēja pārliecināties sezonas pirmajās sacensībās Latvijas orientēšanās čempionāta pirmajā posmā.

Talsu apkārtnes paugurainais reljefs ir ļoti pateicīgs orientēšanās sportam. Orientēšanās klubs „Ziemeļkurzeme” 10 gadu laikā ir audzis ne tikai biedru skaita ziņā, bet arī meistarībā, radot grūtas, interesantas un daudzveidīgas trases. Ir kluba biedri, kuriem orientēšanās ir atpūta, ir tādi, kuri aktīvi trenējas, lai sasniegtu augstus rezultātus ne tikai Latvijas, bet arī pasaules mēroga sacensībās.

Talsinieks Andris Leja ar orientēšanās sportu nodarbojas kopš 16 gadu vecuma un jau vairākus gadus ar šo hobiju cenšas aizraut arī bērnus un jauniešus, organizējot orientēšanās pulciņu.

„Tas ir tāds piedzīvojums. Būtībā tā ir dārgumu meklēšana. Tu katru kontrolpunktu meklē kā tādu dārgumu. Tev ir karte, un tu zini, kur tev viņi ir, un tev viņi jāatrod. Tas ir reāli forši. Okey, tas ir auksti, tas ir slapji, tas ir dažreiz lietus, aukstums, sniegs, bet tas ir forši,” uzsver orientēšanās kluba “Ziemeļkurzeme” biedrs Andris Leja.

Orientēšanās kluba „Ziemeļkurzeme” biedri reizi nedēļā tiekas pašu veidotā seriālā „Zig Zag”, kurā piedalīties var ikviens interesents. Pateicoties vietējiem entuziastiem, šogad 15.Latvijas orientēšanās čempionāts „Kurzemes pavasaris” kā pasaules ranga sacensības varēja notikt tieši Talsu paugurainē.

Divu dienu sacensībās startēja 800 dalībnieki no 11 dažādām valstīm.

„Trase bija interesanta, jo varēja izvēlēties dažādus ceļa variantus un tagad varbūt nebija tik grūti, jo vēl zaļais mežs nav tik brikšņains un varēja visur labi paskriet,” uzsver orientierists no Jelgavas Endijs Titomers.

„Bija daudzi cilvēki, kas teica, ka tas reljefs ir tāds ne tik izteikts un kartē grūti saprotams. Tā kā ļoti viegli nomaldīties un tas, protams, dod to azartu un tādu papilds interesi to distanci veikt,” uzsver orientēšanās kluba “Ziemeļkurzeme” valdes priekšsēdētājs Aigars Vārna.

Pateicoties Latvijas čempionāta sacensībām, Talsos tika izveidotas speciālas kartes, kas turpmākajos gados būšot noderīgas arī vietējam klubam, veidojot savu seriālu un citas sacensības.

Talsu puses apvidus ir ļoti līdzīgs Igaunijas apvidum, kur šogad notiks pasaules čempionāts. Taču jau nākamajā gadā pasaules čempionāts notiks Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti