Taku skrējiena «Stirnu buks» rīkotāji piedāvā sacensību seriālu jeb piecpaku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Kā simbolisks veltījums Baltijas ceļa 25 gadu piemiņai, pērn augustā Šlokenbekas muižā notika skrējiens "Āžu kalna Stirnu buks", piedāvājot zīmīgu 25 kilometru garu distanci pa Milzkalnes apkārtni. 2015.gadā skrējiens pāraudzis piecu sacensību seriālā ar četrām dažādām distancēm.

Ar taku skrējienu “Garkalnes mežu Stirnu buks 2015″ 12.aprīlī aizsāksies piecu taku skrējienu seriāls “Stirnu buks″ 2015.gada sacensību sezona. Lai arī katrs no skrējieniem būs atsevišķas sacensības, Tērvetes koktēlnieku darinātos milzīgos kausus saņems seriāla kopvērtējuma uzvarētāji.

Taku skrējiena seriāla “Stirnu buks 2015″ skrējieni notiks ainaviskās vietās – Garkalnes mežā, Abavas senlejā, Pokaiņu mežā pie Zebrus ezera, Talsu paugurainē un Milzkalnes mežā. Mistēriju pilnie un ainaviski bagātie meža ceļi un taciņas skrienot ļaus izbaudīt arī pa kādam kultūrvēsturiskam objektam, neskaitāmiem pauguriem, pilskalniem, gravām, esošām un pamestām slēpošanas trasēm, mežacūku vannām un citiem "MammasDabas" izaicinājumiem.

Skrējieni notiks ārpus pilsētām pa dažāda seguma ceļiem un takām, tādējādi asfalts tajos nebūs vairāk kā 5-10% no distances kopējā garuma. Sacensību trases būs lauku ceļi ar grants segumu, aizauguši meža ceļi, reiz bijušas takas un bezceļi, kā arī meža ceļi, stigas un takas.

Februāra pirmajās dienās ir sākusies pieteikšanās sacensību posmiem, taču ir iespēja reģistrēties arī visam seriālam uzreiz, lai tas nebūtu jādara pirms katrām sacensībām, tādā veidā ietaupot arī finansiāli.

Katrā no seriāla sacensībām dalībniekiem tiks piedāvātas četras dažādas distances vairākiem meistarības līmeņiem un izturības sliekšņiem. Katrai distancei arī dots skanīgs nosaukums, piemēram, “Susurs” (0,6-1,0 km) bērniem līdz 12 gadu vecumam, “Zaķis” (6-9 km) iesācējiem un "MammaDaba" komandu skrējējiem, “Stirnu buks” (17-22 km) pieredzējušākiem skrējējiem un “Lūsis” (27-35 km) pašiem spēcīgākajiem. 

Sacensībās tiks noskaidroti arī ātrākie sprinta distances “Stirnu buka Kalnu karalis un Karaliene” veicēji un titulu iegūs tas, kurš nevis pirmais uzskries kalnā, bet konkrēto etapu 400 metrus līdz vienu kilometru garo etapu veiks visātrāk. Savukārt kopvērtējuma uzvarētāji tiks noteikti, summējot punktus, kas izcīnīti abās garākajās skrējienu distancēs – “Stirnu buks” vai “Lūsis” un sprinta etapā izcīnīto. Vērā tiks ņemti dalībnieka trīs labāko sacensību rezultātu punktu summa.

Taku skrējiena  "Stirnu buks 2015" pasākumi 12.aprīlī notiks "Garkalnes bļodā", 30.maijā Abavas senlejā ar startu un finišu “Zviedru cepure”, 28.jūnijā pie Zebrus ezera un Pokaiņu mežā, 25.jūlijā Talsu paugurainē, savukārt 22.augustā Āžu kalnā ar startu un finišu Šlokenbekas muižā, Milzkalnē.

Lai būtu interesanti visai ģimenei, ieskaitot jaunāko un vecāko paaudzi, sacensību pilsētiņā dienas pirmajā pusē darbosies mākslas un dabas izziņas meistardarbnīcas un rotaļas mazākajiem dalībniekiem. Tikmēr garāko distanču skrējējus finišā sagaidīs kādas iepriekš neizpaustas muzikālās apvienības priekšnesums ("The Secret Show") un “Stirnubuka loterija” pirms apbalvošanas ceremonijas. 

Savukārt tiem, kuriem nepatīk skriet vienatnē un kuri vēlas pacīnīties par īpašo komandu balvu, varēs piedalīties “MammaDaba komandu skrējienā” un trijatā varēs noskriet distanci “Zaķis”. Komandai būs jābūt trīs cilvēku sastāvā, kur vismaz vienam no dalībniekiem jābūt sievietei vai jaunietim līdz 14 gadu vecumam. Komandas dalībnieki skrējiena dalībnieku tradicionālo numuru vietā saņems personalizētus komandu nosaukumus un distances laikā nedrīkstēs atrasties tālāk par 50 metriem no pārējiem komandas dalībniekiem, kā arī reizē būs jāsasniedz taku skrējiena “Zaķis” finišs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti