«SUP» dēļošana kļūst populāra Latvijā, Lucavsalā notiek pat sacensības

Aktīvākie interesenti Liepājas aktīvās atpūtas parkā Beberliņos izmēģina jaunos "SUP" airu dēļus, kas salīdzinoši īsā laikā kļuvuši populāri gan citviet Latvijā, gan visā pasaulē. Rīgā, Lucavsalā, uz tiem notiek pat atsevišķas sacensības. 

Lucavsalas airēšanas seriālā, kas norisinās Rīgā ceturtdienu vakaros septiņas reizes vasaras periodā, ir pat atsevišķa ieskaite "SUP" sacensību klasē. Arī ikdienā Zaķusalas un Lucavsalas apkārtnē novērojami daudzi aktīvisti uz "SUP" dēļiem, kuri tver saules starus. Tāpat šīs aktīvās atpūtas cienītājus var sastapt Mežaparkā Ķīšezera krastā, kur atsevišķos laikos notiek pat speciāli grupu braucieni. 

"SUP" dēļotāji šovasar manīti arī citās Latvijas ūdenstilpnēs. Vieni labprāt dēļus nomā, citi tos iegādājas. Tad svarīgi, vai dēlis ir cieta materiāla un aizņem daudz vietas, vai tas ir piepūšams un pēc lietošanas salokāms somā.

Vēsturiski "SUP" dēļu airēšana aktīvi aizsākusies Havaju salās kā atvasinājums sērfošanai. Milzīgo viļņu sērfotāji, dodoties okeānā, sāka ņemt līdzi airi, kas pavēra iespēju nokļūt okeānā tālāk nekā iepriekš, kā arī vienkārši airēt pa ūdeni stāvus. "SUP" airu dēļi savu popularitāti piedzīvo kopš 2005.gada un tā nosaukums radies angļu valodā saīsinot “Stand Up Paddle”, kas nozīmē airēšanu, stāvot kājās uz dēļa.

“Galvenais ir sākumā koncentrēties un stāvus uz dēļa noturēt līdzsvaru. Iesākumā var arī tupus uz ceļiem, lai būtu vieglāk. Tālāk atliek airēt un doties izraudzītajā virzienā. Pēc brauciena aprunājoties ar atpūtniekiem, esmu uzklausījusi tikai pozitīvas atsauksmes, ka iepriecinājis tieši braukšanas process un jaunā izzināšana, kā arī iespēja reizē pasauļoties,” atklāj Liepājas aktīvās atpūtas un veikborda parka pārstāve Santa Vēvere.      

"SUP" airu dēļus Beberliņu ūdenstilpē ar interesi izmēģina gan pieaugušie, gan bērni. Saņemot instrukciju par airu dēļa vadību, ikvienam izbrauciens izdodas jau pirmajā reizē, novērojusi “BB wakepark” vadītāja Santa Vēvere.

Aktīvās atpūtas un veikborda parks “BB wakepark” piedalījās Liepājas domes izsludinātajā konkursā uzņēmējiem, pēc kura bija iespēja iegādāties divus "SUP" airu dēļus, lai Beberliņu ūdenstilpē turpinātu attīstīt tūrisma pakalpojumus. Šīs vasaras jaunums ir arī airu laivas, bet visaktīvāk aizvien apmeklētāji izmanto kabeļa veikborda trasi un atpūšas kafejnīcā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti