Sportiska atpūta vasarā – augsto šķēršļu trases

"Supervāveres trase" - tā sauc vietu pie Cēsīm, kur iespējams izkāpelēt pa dažādiem šķēršļiem 16 metru augstumā no zemes. 

 

Supervāveres trase ir augsto šķēršļu objekts kokos trīs dažādos līmeņos, kuram katram ir sava sarežģītības pakāpe. Ozolkalnā ikviens interesents var pārbaudīt savus spēkus un paskatīties no augšas uz Gauju.

"Vienmēr ir jābūt piesprādzētai vienai karabīnei, un šādi jūs trasi varat iziet 100% droši, bez jebkādām traumām un starpgadījumiem," klāstīja atpūtas parka "Ozolkalns” pārstāve Līga Rokpelne.

Bez instruktāžas un neliela eksāmena kārtošanas neviens apmeklētājs trasē netiek ielaists.

"Trasē ir apmēram 60 šķēršļi un elementi. Fizisks spēks ir vajadzīgs, bet drīzāk vairāk vajadzīga domāšana un tad nav tik grūti nemaz," uzskata Rokpelne.

"Visvairāk patīk bļaut braucot, jo tas ir šķērslis, kas liek pārvarēt sevi. Parasti, kas ir švakāki pulveri, atnāk līdz mazajam tarzānam, apskatās, padomā un aiziet atpakaļ, Tā ir vienīgā vieta, kur var aiziet atpakaļ," norādīja atpūtas parka instruktors Modris Atslēga.

Katram elementam trasēs ir savs nosaukums. Atrakcijās piedalīties var gan bērni, gan pieaugušie. 

"Ienāk iekšā trīs dāmas – mēs trīs ģimenes un vecaistēvs. Dāmām ap 45.

Es prasu - cik vecamtēvam? 84. Tarzānā gājis, Meža kaķī gājis, Ventspilī gājis, te vēl neesot bijis, ir jāpamēģina. Viņš izgāja pirmos divus līmeņus, bet trešajā sarkanajā trasē negāja. Saka nevis tāpēc, ka nevarētu, bet viņam vienkārši apnika," stāstīja Atslēga.

Augstākais trases punkts atrodas 16 metru augstumā, savukārt garākais nobrauciens izveidots 250 metru garumā. Latvijas Televīzijas raidījuma "Rīta Panorāma" sastaptais Eduards kāpelēt pa Supervāveres trasi dodas regulāri. 

"Man nav bail tāpēc, ka te nevar nokrist. Es nāku tāpēc, ka man te patīk," noteica Edgars. 

"Sarežģītākās ir pašas beigas, lai gan - no malas šķiet, kas tad tur. Vienam otram tieši šajā vietā dūša saskrien papēžos, bet atpakaļ jau arī vairs netiek," atzina Atslēga.

Staigājot pa trasi, parasti meitenes spiedzot, bet puiši sāk runāt lielās kaimiņvalsts valodā, bet visi ir laimīgi par piedzīvoto.

Šādas trases Latvijā ir vairākas, un katrs pats var izvēlēties savu sarežģītības pakāpi. Bet jebkurā gadījumā tas būs brīnišķīgs piedzīvojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti