Dienas ziņas

«Ghetto Games» Ventspilī

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sporta festivāls vieno ģimenes

Sporta festivāls Ādažu novadā vieno ģimenes

Jau trešo reizi Ādažu novada Garkalnē norisinājās sporta festivāls, kuru organizē paši iedzīvotāji. Šogad tajā aptuveni divsimt dalībnieku izmēģināja spēkus ierastajās komandu spēlēs, kā arī iepazina jaunus sporta veidus. Piemēram, tautas krosfitu jeb neparastus spēka vingrojumus, kanikrosu un citus. Festivāla  galvenais mērķis gan nav sportiskas uzvaras, bet visu paaudžu ģimenes locekļu saliedēšana.

Bijusī kolhoza traktoru bāze, bet tagad Garkalnes ciems ir viena no Ādažu novada apdzīvotajām vietām, kur dzīvo sportiskas aktivitātes mīloši cilvēki. Pirmoreiz sporta festivāls rīkots pirms trim gadiem, kad sakārtots vēsturiskais sporta laukums, bet tagad tā jau kļuvusi par tradīciju, kurā ģimeniska atpūta saplūst ar sportisku cīņas garu.

Biedrības ''Garkalnes olimpiskais centrs'' pārstāvi Jāni Vaivadu visvairāk priecē, ka izdodas pārliecināt bērnus uz stundu vai divām nolikt malā datoru vai mobilo telefonu un iznākt ārā. "Pirmajā gadā mums bērnu nebija, mums bija paaudze, kas stipri izaugusi no aktīvā sporta vecuma. Tagad  redzot, ka nodarbojās tēvi, vectēvi un mammas arī piedalās šajā pasākumā, viņi vairs nav pat jāskubina," sacīja Vaivads.

Otrs festivāla mērķis ir paplašināt sanākušo zināšanas par sporta veidiem, tāpēc līdzās tradicionālajam futbolam, volejbolam un šaušanai,  ikviens var uzzināt, kā sportot kopā ar četrkājaino draugu, iepazīt zorba volejbolu vai laisties zumbas ritmos. To novērtē arī no citiem novadiem sabraukušie.

Priecājas festivāla dalībniece no Krimuldas novada Ināra Rubīna: "Brīnišķīgi! Es esmu kopā ar saviem bērniem, mazbērniem un tā aktīvā atpūta... un laiks arī patīkams. Ļoti jauki."

Savukārt festivāla dalībnieks Kaspars Lismanis no Babītes novada apbrīno organizatorus, kas uzņēmās pasākuma vadīšanu. "Tas ir milzīgs darbs un vajadzīga milzīga enerģija un laiks, un es tiešām apskaužu šo novadu, ka viņiem ir tādi cilvēki," viņš saka.

Kamēr viesi no apkaimes novadiem un pat Liepājas un Ventspils prāto, kā ko līdzīgu  noorganizēt arī pašu mājās, garkalnieši smej, ka festivāla noslēpums slēpjas vienkāršībā un vēlmē darboties, ko nevar nopirkt ne par kādu naudu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti