Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jelgavā sacenšas ziemas peldētāji

Soļotājam Jānim Daliņam - 112

Soļotāja Jāņa Daliņa dzimšanas dienas skrējienā dodas 30 sportisti

Soļotājs Jānis Daliņš savulaik uzstādīja vairākus pasaules un vairākus desmitus Latvijas rekordu soļošanā. Viņa vārdā Valmierā nosaukts sporta stadions, izveidota piemiņas vieta, bet pat viņa paša dēls tikai tagad, tēva 112. dzimšanas dienā, pirmoreiz ieraudzīja Jāņa Daliņa dzimto māju netālu no Valmieras esošajā Brenguļu ciemā – uz to veda slavenajam soļotajam veltīts skrējiens.

Jāņa Daliņa 112. dzimšanas dienā aptuveni 30 sportisti devās skrējienā no Daliņa stadiona Valmierā līdz viņa dzimtajām mājam netālajā Brenguļu ciemā.

Skrējienu atklāj slavenā soļotāja dēls, arī Jānis Daliņš, viņš ar kundzi tieši šajā laikā no savām mājām Austrālijā atbraucis uz Latviju. Skrējienu viņš vērtē kā lielu pagodinājumu tēvam, bet pašam jaunatklājums ir tēva dzimtās mājas Brenguļos, tur viņš iepriekš nav bijis.

“Par Brenguļiem vairāk neko nezinu, kā tikai, ka tēvs tur ir dzimis. Tā ir mana pirmā dzirdēšana tagad, ka tās mājas ir zināmas. Tas man ir interesanti ļoti un paldies par to," sacīja soļotāja dēls Jānis Daliņš.

Līdz šim Daliņa vārds vairāk saistīts ar Valmieru, kur viņš pavadījis lielāko mūža daļu. Gar Daliņa mājām Valmierā ved arī teju 12 kilometru garais skrējiens, tālāk caur meža takām uz Brenguļiem. “Pagājušajā gada bija pirmais šis skrējiens. Mums bija kādi 13-14 dalībnieki, bet nu cilvēku šogad ir krietni vairāk," norāda skrējiena organizatore Sandra Kaufmane.

Šis skrējiens ir arī kā sezonas noslēgums Valmieras vieglatlētikas klubā, kaut piedalīties jau otro gadu var ikviens, un arī šodien trasē devušies gan pieredzējuši vīri, gan mazi bērni.

Pie Jāņa Daliņa dzimtajām mājām Brenguļos sestdien, 5.novembrī, atklāja soļotājam veltītu piemiņas plāksni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti