Dienas ziņas

Gulbenes–Alūksnes bānītim 113. jubileja

Dienas ziņas

Jaunais mācību gads sākas arī studentiem

Snēpelē sacenšas pludmales tenisā

Snēpelē aizvadītas starptautiskas pludmales tenisa sacensības

Tas ir demokrātisks sporta veids, kuru viegli ir iemācīties jebkuram – tā par pludmales tenisu saka tā spēlētāji. Latvijā tas ieņem arvien lielāku vietu, un arī spēlētāji kļūst arvien profesionālāki. Svētdien, 4.septembrī, Kuldīgas novada Snēples pagastā  tika aizvadītas pēdējās spēles starptautiskās pludmales tenisa sacensībās.  

Pludmales tenisu Latvijā sāka iepazīt pirms sešiem gadiem, bet tā pamatīgāk pirms diviem, kad izveidota arī Latvijas Pludmales tenisa savienība un sāka rīkot arī sacensības. Tās galvenokārt notikušas Rīgā, bet šogad pirmo reizi arī reģionos – Liepājā un Kuldīgas novada Snēpeles pagastā, kur "Mazsāliju" saimnieki tenisa kortus ierīkojuši jau pērn, jo arī pašiem šis sporta veids iepaticies. Šogad kortu skaits ir palielināts un te jau tiek rīkotas starptautiskas sacensības.

 Biedrības „Act Smart Beach Tennis” pārstāvis Raimonds Grants stāsta, ka starptautisko turnīru posmi notiek pa visu pasauli, “spēlētāji brauc, jo, šeit uzvarot vai izcīnot attiecīgo vietu, viņi krāj reitinga punktus un tādā veidā attiecīgi kāpj augstāk tabulā”.

Šis pašlaik tiek dēvēts par vienu no straujāk augošajiem sporta veidiem, kas iegūst popularitāti. Pludmales teniss aizsācies pērnā gadsimta septiņdesmito gadu beigās Itālijā. 2007. gadā Starptautiskā Tenisa federācija oficiāli atzina jauno tenisa veidu un uzsāka pasaules tūres sacensību programmu.  

Latvijā pērn bija aptuveni 60 pludmales tenisistu, kas aktīvi piedalījās sacensībās, bet šogad jau 120.

“Latvija jau trīs reizes ir piedalījusies pasaules komandu čempionātā, juniori  - divas reizes. Ceram, ka nākamgad pie sevis uzņemsim Eiropas vai pasaules čempionātu, šobrīd par to notiek sarunas, ļoti ceram,” atklāj Latvijas Pludmales tenisa savienības prezidente Marina Trefilova.

Šoreiz sacensībās piedalījās spēlētāji no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas u Krievijas.

Latvijas izlases kapteine Natālija Tumševica stāsta: “Šogad jau bijām aizbraukuši arī uz Maskavu, uz pasaules čempionātu, tāda liela pieredze, redzējām, kā strādā citas komandas.”

Turnīrā kopumā piedalījās 28 komandas – 14 vīriešu un tikpat sieviešu. Un šķiet, ka pasaulē nebūs daudz tādu pludmales tenisa laukumu, kur līdzjutējos ir arī dambrieži no līdzās esošā "Mazsāliju" briežu dārza. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti