Slēpojumā «Apkārt Alaukstam» uzvar Muižnieks; Madonā triumfē baltkrievs

Vienā nedēļas nogalē tika aizvadīti abi Latvijas lielākie tautas slēpojumi. Pēc gada pārtraukuma Piebalgas pusē vairāk kā 900 distanču slēpotāju sacentās 24.sacensībās "Apkārt Alukstam", kurās uzvarēja bijušais biatlonists Oskars Muižnieks. Savukārt 260 dalībnieku piedalījās Madonas tautas slēpojumā, kur uzvaru izcīnīja Baltkrievijas pārstāvis Leonīds Kornijenko no Minskas.

22 kilometru slēpojumā "Apkārt Alaukstam" pirmais finišu Vecpiebalgā sasniedza Oskars Muižnieks (49:46,33), par 2,7 sekundēm pārspējot citu bijušo biatlonistu Raivi Zīmeli (49:48,96). Cīņa par trešo vietu nebija tik spraiga, un Juris Damškalns (51:53,97) bija nedaudz ātrāks par saviem komandas biedriem Kārli Vanagu (52:14,17) un Gintu Lūsi (52:59,77).

„Distance viegla, jo reljefs vienmērīgs, kāpumu maz. Pāris pēdējos kalnos centos atrauties no sekotājiem. Raivis Zīmelis gan turpat visu laiku bija, bet zināju, ka finišā esmu ātrāks, tāpēc biju drošs par uzvaru,” pēc uzvaras pastāstīja Oskars Muižnieks.

Sieviešu konkurencē uzvarēja Anda Muižniece (56:36,39), apsteidzot Ingu Paškovsku (1:00:02,00) un Inesi Zvirgzdiņu (1:01:45,08).

Interesanti, ka ātrāk par stundu distanci veica arī motobraucējs Kaspars Stupelis (56:11,02), ierindojoties 21.vietā starp 588 finišētājiem. Noslēdzošie sacensību centrā ieradās pēc 202 minūtēm jeb trim stundām un 22 minūtēm.

Tautas klases deviņu kilometru garajā distancē uzvarēja talsenieks Renārs Birkentāls (18:39,34) un 11 gadus vecā Ieva Vaļska (24:00,83).

Dienu vēlāk tautas slēpojumā "Madona" tikt līdz finišam bija lielāks izaicinājums, jo sporta distancē trase bija garāka un tā vijās pa kalniņiem, nevis apkārt samērā gludajam ezeram. 28,5 kilometru distancē Soču olimpisko spēļu dalībnieku Arvi Liepiņu (1:23:14,65) pārsteidza 2007.gada pasaules vicečempions baltkrievs Leonīds Kornijenko (1:22:39,60), kurš, kā pats atzina sacensību organizatoriem - piedalījies apstākļu sakritības dēļ, jo atradās Latvijā. Savukārt dienu iepriekš Alaukstā ārpus labāko trijnieka palikušais Kārlis Vanags (1:25:05,65) no Talsiem Madonā uzrādīja trešo labāko laiku.

Sieviešu slēpojuma kopvērtējumā nepārspēta palika Laima Klauža (1:46:35,90) no Carnikavas, kura dienu iepriekš Vecpiebalgā palika ceturtā. Otrajā vietā ierindojās Ļubova Pavļukova (1:50:35,40) no Daugavpils, bet trešā Ieva Mauliņa (1:57:52,90), kas uz ceturto vietu atbīdīja savu radinieci Ingu Mauliņu.

22 kilometru tautas klases distancē, kas spēku ziņā prasīja vairāk kā "Apkārt Alaukstam" līdzenā sporta klases trase, vīriešu kopvērtējumā uzvarēja Raimo Vīgants (1:08:29,30) no Madonas un Inese Zvirgzdiņa (1:20:07,60) no Pļaviņām, kura dienu iepriekš noslēdza labāko trijnieku slēpojumā "Apkārt Alaukstam".

Tikmēr 8,5 kilometru slēpojumā uzvarēja vietējie madonieši Ilvars Bisenieks (0:27:33,35) no un Elizabete Paura (34:15,00).

Tautas slēpojums "Madona" aizsāka "Dion Sportlat balva" 2015.gada multisporta sezonu, kurā dalībnieki neskaitāmās vecumgrupās sacentīsies 10.reizi. Jubilejas gadā tautas sporta cienītāji sacentīsies slēpošanā, skriešanā, riteņbraukšanā, triatlonā un orientēšanās sacensībās, lai rēķinātu iegūtos punktus gan individuālajā, gan komandu vērtējumā.

Nākamais posms - tautas slēpojums Alūksnē plānots 28.februārī ar Latvijas labākā biatlonista Andreja Rastorgujeva līdzdalību. Arī tur distanču slēpošanas trase būs samērā kalnaina un katrs tās finišētājs varēs lepoties ar savu veikumu.