Skriešanas organizators Valerts: Tikai strādājot un pelnot naudu, nebūsi laimīgs

Maratona organizētājs Andris Valerts par skrējēju kļuva sliktas veselības dēļ, bet skriešanas klubu Ventspilī savulaik noorganizēja, lai palīdzētu arī citiem. Viņš uzsver, ka laimīgai dzīvei ir nepieciešams hobijs, bet skriešana dod laimes hormonus.

Pirms 10 gadiem Valerts noskrēja Rīgas maratonu, bet iepriekš viņš svēra 100 kg un cīnījās pret augstu asinsspiedienu ar ārstu izrakstītām dārgām zālēm. Tieši mediķi rosināja Valertu izvērtēt savas dzīves kvalitāti. Pamudināja, lai izģērbjas pliks un padomā, vai tāds varētu patikt savai sievai.

Valerts pārliecinājies, ka veselība nav zālēs, bet ir jābūt fiziski aktīvam un jāsporto. Svaru viņš nometis pamazām pa vienam kilogramam mēnesī un veselība uzlabojās ļoti strauji. 

Skrējēju klubs Ventspilī tika dibināts krīzes laikā, un ar masveidību tika panākti labāki nosacījumi gan skrējienu dalības maksām, gan skriešanas inventāram. Valerts vēlējās, lai klubā labi justos arī tie, kam dzīvē nav paveicies ar profesiju vai ģimeni.

Klubs jau ir piepildījis mērķi arī sagatavot pasaules līmeņa sacensībām ratiņmaratonistu. Valerts tikmēr gatavojas Stambulas maratonam un saka, ka skrien laimes hormonu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti