«Skrien Latvija» ceturtajā sezonā triumfē Rolands Kaimiņš un Anita Kažemāka

Sestdien ar Siguldas pusmaratonu noslēdzās skriešanas seriāla "Skrien Latvija" ceturtā sezona. Siguldā 21.0975 kilometru distancē uzvaras izcīnīja Renārs Roze un Anita Kažemāka, bet sezonas kopvērtējumā triumfēja Rolands Kaimiņš un Anita Kažemāka, informēja organizatori.

Vīriešu konkurencē viss praktiski bija izšķirts jau pirms šī posma – Rolanda Kaimiņa pārsvars bija un pārliecinošs, lai viņš varētu nesatraukties par savu uzvaru kopvērtējumā. Iespējams, tāpēc par uzvaru Siguldā cīnījās citi, no kuriem ātrākais izrādījās viens no vadošajiem valsts gargabalniekiem Renārs Roze – 1:09:01. Vēl pēc pusdistances ar 26 sekunžu pārsvaru vadībā bija Kaimiņa sīvākais konkurents kopvērtējumā Kristaps Bērziņš, bet pēdējos divos apļos Roze ne tikai panāca Bērziņu, bet arī pārliecinoši viņu apsteidza, finišējot 22 sekundes ātrāk. Trešo vietu izcīnīja Jānis Višķers, ceturtais savā pusmaratona debijā bija Reinis Hartmanis, kurš kļuva par 10.55 kilometru distances sezonas uzvarētāju, bet piektajā vietā ierindojās Kaimiņš.

Sezonas kopvērtējumā triumfēja Kaimiņš, kurš par 24 punktiem apsteidza Bērziņu. Trešo vietu izcīnīja Rolanda vecākais brālis Kristaps. 2013.gada čempions un 2012.gada vicečempions cīņā par uzvaru šogad neiesaistījās, jo veica vien trīs pusmaratonus.

Sieviešu konkurencē lielākā intriga bija vai Anitai Kažemākai izdosies apsteigt līdzšinējo kopvērtējuma līderi Jolantu Liepiņu. Kažemākas uzdevumu atviegloja Liepiņas nestartēšana Siguldā. Anita ar misiju tika galā lieliski, uzvarot ar jaunu personisko rekordu (1:17:41) un apsteidzot Jolantu kopvērtējumā. Siguldā otro vietu izcīnīja Jeļena Ābele, trešo Kitija Valtere, kura ierindojās arī trešajā vietā kopvērtējumā.

10.55 kilometru "Nike" distances kopvērtējuma uzvarēja Reinis Hartmanis un Ilona Marhele, bet komandu vērtējumā par sezonas uzvarētājiem kļuva "Adidas & VSK Noskrien" (Jeļena Ābele, Normunds Runčs, Renārs Roze, Kristaps Kaimiņš, Rolands Kaimiņš, Ilona Marhele, Mareks Šīrants).

"Skrien Latvija" 2014.gada sezonā tika aizvadīti septiņi posmi, kas notika Rēzeknē, Rīgā (Biķerniekos), Ventspilī, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un Siguldā. Cīņā par uzvaru sezonas kopvērtējuma kopējā ieskaitē tika rēķināti pieci labākie posmi.