Dienas ziņas

Vidzemē gatavojas pavasara lauku darbiem

Dienas ziņas

Loka šaušanas sacensībās «medī» 3D dzīvniekus

«Cīruļputenis» Preiļos jau devīto gadu

Skrējienā «Cīruļputenis» uzvar Kažemāka un Jesko

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ap 300 skriešanas entuziasti Preiļos izmantoja saulainu dienu gan no Latvijas dažādām vietām, gan arī no kaimiņvalstīm, lai devīto gadu piedalītos skriešanas sacensībās Cīruļputenis. Par uzvarētājiem kļuva latgalieši Anita Kažemāka un Andrejs Jesko.

Lai rosinātu arī Latgales reģiona mazpilsētu iedzīvotājus iesaistīties fiziskās aktivitātēs un ļautu sportistiem veiksmīgi sagatavoties šī gada sacensību sezonai, Preiļos Raiņa bulvārī tika dots starts tradicionālajam skrējienam "Cīruļputenis".

Uzvarētāju vidū bija spēcīgi pārstāvji no Latvijas un skrējēji no Lietuvas pilsētām. Trīs ātrākās sievietes sešu kilometru distancē bija Anita Kažemāka no Preiļiem, Valērija Linkeviča no Daugavpils un Ruta Trimonīte no Viļņas. Savukārt vīru konkurencē astoņu kilometru distancē pirmās divas vietas ieņēma rēzeknieši Andrejs Jesko un Rolands Jierkis, savukārt trešais bija Justins Križinauskis no Šauļiem.

Taču ieguvēji bija visi dalībnieki, kas gaidīs nākamgad jau desmito skrējienu Preiļos. "Tā kā man pašam patīk skriešana, tad skrienot kādreiz draugu pulkā bieži es esmu ieminējies, ka katrai sevi cienošai mazpilsētai arī vajadzētu savu skrējienu," par pasākuma idejisko rašanos stāsta Preiļu novada sporta pasākumu organizators Leonīds Valdonis.

Regulāru treniņu programmas ievērošana un māka pirms skrējiena pareizi ievingrināt muskuļus ir tikai daži no priekšnosacījumiem, kas veido skrējiena veiksmes formulu. Skrējēja Nikola zina, ka no sākuma nevajag skriet ātri un ir jāiesildās.

Skrējienā piedalījās arī Anita Kažemāka, kas ir viena no spēcīgākajām Latvijas garo distanču veicējām.

Pēc viņas un citu sportistu domām astoņu kilometrus garā Preiļu distance bija pietiekami ātra un līdzena. "Distancē veicās ļoti labi. Es izbaudīju šo pasākumu. Man šodien tā kā tādi svētki," pastāstīja Preiļu novada iedzīvotāja un sportiste Anita Kažemāka.

"Skriet bija diezgan grūti, bet pēc skriešanas jau tāds gandarījums un prieks," sacīja Preiļu iedzīvotājs Aleksandrs.

Skrējiens "Cīruļputenis" notika divos posmos: meistarklasē vīriešiem un sievietēm, kā arī tautas klasē. Daži no tautas klases dalībniekiem bija parūpējušies arī par īpašiem saukļiem un tērpiem.

"Mēs izdomājām, lai būtu sarkani tērpi, tāpēc, ka tas ir spilgti un, lai nebūtu tā kā visiem," sacīja Preiļu 2.vidusskolas 9.klases skolniece Jekaterina. "Mēs esam ātrie klauni. Un mēs ejam tikai un vienīgi uz uzvaru," skriešanas biedrus uzmundrināja Preiļu iedzīvotāja Ilga.

Gaidāms, ka skriešanas entuziasti no visas Latvijas nākamā gada aprīlī pulcēsies vēl kuplākā skaitā, jo skrējiens pa Preiļu pilsētas ielām svinēs 10 gadu jubileju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti