Skrējējs Dins Vecāns gatavojas 18 dienās apskriet apkārt Latvijai

Gaidot Latvijas simtgadi, tautas klases maratonu skrējējs Dins Vecāns dosies izturības skrējienā apkārt Latvijai. Projektā “Apskrien Latviju” skrējējs aicina pievienoties arī iedzīvotājus pierobežas novados un kādus distances posmus mērot kopā. Ik dienu plānots noskriet 100 kilometru posmu un iepazīt Latvijas tālākās vietas, kā arī iedrošināt iedzīvotājus īstenot savus kvēlākos mērķus.

Dins Vecāns ir 28 gadus vecs arhitekts, kas tautas sporta līmenī ir skrējis ne mazums maratonu. Šajā valsts svētku mēnesī Dins apņēmies apskriet Latviju 18 dienās. Savu izturības skrējienu viņš novēlējis Latvijai nākamajā dzimšanas dienā jeb simtgadē, tāpēc katrā dienā noskriet plānots 100 kilometru distanci.

Kopumā ceļš caurvīs 43 Latvijas novadus pierobežā.

“No manas puses tā ir arī dāvana Latvijai svētkos. 18 dienas tādēļ, ka Latvijas valsts dibināšanas gads ir 1918., un 100 kilometri dienā tāpēc, ka Latvijai paliks 100 gadu. Ja bērnībā ar vecākiem mēdzām ceļot pa Latviju, tad tagad vairāk ar ceļošanu saistās ārzemes, taču par Latvijas vietām zinām arvien mazāk un mazāk.

Tas ir viens no maniem mērķiem – pa īstam ieraudzīt un saprast Latviju.

Protams, es to apvienoju ar kārtīgu izaicinājumu sev, ar ko savukārt gribu iedrošināt citus, ka nav neiespējamu mērķu,” saka Dins.

Dina mērķis ir arī skrējiena laikā pabūt kopā ar savas valsts iedzīvotājiem Latvijas tālākajos punktos. Katrā novadā tiks izveidoti kontrolpunkti, kā arī iepriekš izziņoti aptuveni laiki un vieta, cikos un kur iedzīvotāji var pievienoties. Skrējiena posmu veidošanā arī īpaša uzmanība pievērsta tam, lai dalībniekiem ceļš būtu interesants. Latvijas tālākie punkti un augstākā bāka, zvejnieku ciemati, dažādi neparasti objekti, piemēram, Sapņu trepes vai Velna ala. Tas iecerēts, lai ļautu katram pašam pārliecināties un novērtēt to, cik skaista un daudzveidīga ir Latvijas daba.

“Ja tā ir nedēļas nogale, arī ģimenes var pievienoties, gan ar velosipēdiem, gan skrienot kaut vai 50 metrus vai pāris kilometrus kopā. Katru dienu maksimāli cenšamies ieplānot, lai ceļā būtu arī vairāk apskates objektu. Protams, tas ir arī svarīgs apkārtējo atbalsts, jo vienam to paveikt nav vienkārši,” saka skrējējs.

Jāpiebilst, ka Dins Vecāns iepriekš skrējis maratonus un vairāku dienu izturības skrējienus, tostarp 28 dienu maratonu, kur arī dažādās valstīs ik dienu bijis jānoskrien garākas distances. Tiesa gan, distances bijušas uz pusi īsākas par šo Latvijas izturības skrējienu.

Dinu skrējienā pavadīs īpaša atbalsta komanda. Tāpēc arī tiem, kas skrējienā pievienosies, ir pašiem jāizvērtē savas iespējas veikt kādu distanci. “Ārsti un citi speciālisti, ar kuriem es strādāju, man tic, un tas man ir vissvarīgākais, bet nav arī tā, ka es nekad nebūtu skrējis garas distances. Gadu garumā skriešanas bāzi sev esmu audzējis. Un es katram Latvijā novēlu atrast to lietu, ko mīl un kas rada gandarījumu,” saka Dins.

Projektu “Apskrien Latviju” īsteno kopā ar “Ghetto Games” un fondu “1836”. Dins Vecāns savu 18 dienu skrējienu sāks 18.maijā pie Brīvības pieminekļa pulksten 7 no rīta un arī finišs pagaidām ieplānots turpat Rīgas sirdī 4.jūnijā ap pulksten 22.

Par izturības skrējienu, kas apmīļos Latviju, komanda arī veidos dokumentālu videostāstu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti