Šķēršļu skrējiens «Karostas mezgls» notiks bermontiešu sagrāves zīmē

Sestdien, 27.septembrī, Liepājā, atpūtas vietā "Beberliņi" norisināsies izturības un veiklības skrējiens "Karostas mezgls", kas tiek organizēts, godinot 95.gadskārtu kopš pie Liepājas tika sakauts Bermonta karaspēks, informēja pasākuma sabiedrisko attiecību konsultants Mārtiņš Jansons.

"Karostas mezgls" būs apmēram 6,5 kilometru šķēršļu skrējiens, kas vīsies cauri atpūtas vietai "Beberliņi" un tās pieguļošajai teritorijai, kura sniedz ieskatu par dažādiem laikiem Liepājā, tostarp arī par Brīvības cīņām 1919.gada novembrī.

Trasi grūti pārvaramu un izaicinošu padarīs vairāk nekā 30 gan dabiski, gan mākslīgi radīti šķēršļi un interesanti uzdevumi, kas daļēji saistīti ar militāro tēmu.

"Vai latviešu populārās filmas "Rīgas sargi" skatītāji aizdomājas par to, kas notika ar Bermonta karaspēku, kad tas tika padzīts no Rīgas 1919.gada 11.novembrī?" retoriski jautā erudītais liepājnieks Latvijas vēsturē Juris Raķis un pats atbild uz savu jautājumu:  "Ne jau pēkšņi izgaisa! Bermonta karaspēka vienības atkāpās uz Kurzemi, lai veiktu stratēģiski svarīgu uzbrukumu Liepājai, kur varētu izveidot pagaidu bāzes vietu un veiktu savu spēku papildināšanu." 

No sacensību norises vietas netālā iela ar nosaukumu "14.novembra bulvāris" savu nosaukumu ir guvusi, tieši pateicoties 1919.gada Latvijas Brīvības cīņām.

"Pašreiz vairākas komandas strādā pie mākslīgo šķēršļu izveides. Daļu no šķēršļiem izveidos arī Zemessardzes 44.bataljons. Plānots, ka izturīgākajiem, izveicīgākajiem un stiprākajiem dalībniekiem trase būs vienas stundas pārbaudījums ārpus savas komforta zonas robežām," sacīja pasākuma organizators Reinis Rozītis. Viņš uzsver, ka arī lēnākiem skrējējiem tā gluži nebūs pastaiga pa parku:

Būs nepieciešams pielietot muskuļu spēku un sastapties ar skarbiem izaicinājumiem tajās Liepājas aizsardzības vietās, kurās tikai retais mūsdienās pabijis".

Skrējiens notiks otro gadu, un pērnā gada uzvarētājs Edgars Porciks portālam lsm.lv apstiprināja, ka 27.septembrī ceļu nevienam labprātīgi negriezīs un centīsies aizstāvēt savu titulu.

Ne visi šķēršļi dalībniekiem būs pieveicami bez citu palīdzības, tāpēc pasākumu caurvīs draudzīga sacensību gaisotne, tolerance un savstarpēja palīdzība.

Izturības un veiklības skrējienu "Karostas mezgls" organizē biedrība "Liepājas Vieglatlētikas klubs" sadarbībā ar Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldi. Pieteikties sacensībām gan individuāli, gan komandās iespējams līdz 25.septembrim. Pasākuma dienā interesentiem būs iespēja apskatīt Zemessardzes 44.kājnieku bataljona ieročus un neformālā gaisotnē aprunāties ar zemessargiem.


Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti