Skadiņš uzvar taku maratonā Igaunijā, Neimandei rekords Vācijā

Maratoniste Lelde Neimande Frankfurtes maratonu Vācijā noskrēja 2 stundās 52 minūtēs un 14 sekundēs, labojot savu personīgo rekordu un kļūstot par ātrāko Latvijas skrējēju 2017.gada rudens ciklā. Identisku panākumu vīriešu vērtējumā šajā 42,195 kilometru trasē guva Kristaps Kaimiņš (2:28:23). Tikmēr ultramaratonists Laimonis Skadiņš otro gadu pēc kārtas triumfēja Hānjas taku maratonā.

No Cēsīm nākusī Lelde Neimande šogad rudens maratona startam izvēlējās zelta līmeņa (IAAF Gold Label) Frankfurtes maratonu, kur pirms diviem gadiem pirmo reizi klasisko 42,195 distanci pieveica ātrāk par trim stundām (2:54:18). Šoreiz aizpērno sniegumu vējainajā trasē izdevās labot par divām minūtēm.

Skrējiens (ar vidējo tempu 4:05 min/km) bija samērā vienmērīgs, jo otrā puse bija vien par minūti un septiņām sekundēm lēnāka par pirmo daļu. Starp aptuveni 27 000 dalībniekiem seriāla “Skrien Latvija” pērnā gada uzvarētājai izdevās finišēt pirmā tūkstoša vidū un izcīnīt 41.vietu sieviešu konkurencē.

Izcīnītais rezultāts (2:52:14) ir labākais sniegums starp Latvijas sievietēm šī gada rudens ciklā. Neklātienes cīņā Neimandei 29.oktobrī Frankfurtē izdevās pārspēt Ingas Zālītes maratona rezultātu (2:59:45) mēneša sākumā Džersijas salā, kā arī Valmieras maratona uzvarētājas Lienes Neimanes (3:05:40) sniegumu septembra vidū.

Ātrāk par Leldi Neimandi šogad augusta sākumā Londonā skrēja pasaules čempionāta dalībnieces Ilona Marhele (2:37:40) un Anita Kažemāka (2:44:49), kā arī Jolanta Liepiņa (2:49:34) Vīnes maratonā aprīlī.

Leldes Neimandes 12.vietai vecumgrupā identisku sniegumu Frankfurtes trasē demonstrēja 

Kristaps Kaimiņš (2:28:23), izcīnot 66.vietu kopvērtējumā. Arī ogrēnietim izdevās vienmērīgs skrējiens, otro pusi noskrienot vien par pusotru minūti lēnāk nekā pirmo. Skrējējam maratona laikā vidējo tempu izdevās noturēt ap 3:31 minūtes kilometrā.

2017.gads Kaimiņam bija veiksmīgs, jo Rīgas maratonā izdevās sasniegt jaunu personisko rekordu (2:25:59) un par viņu ātrāk Latvijas čempionātā skrēja vienīgi rekordists Valērijs Žolnerovičs (2:14:23) un Jānis Girgensons (2:20:56), kā arī Valmieras maratona uzvarētājs Dmitrijs Serjogins (2:24:32), kurš ar visai līdzīgu rezultātu marta sākumā Maltā pirmo reizi atzīmējās maratonistu pulkā.

lsm.lv vēstītja, ka maratonists Reinis Tops pirms nedēļas, 22.oktobrī, Magdeburgas maratonā Vācijā izcīnīja trešo vietu (2:43:08).

Vienā nedēļas nogalē ar Frankfurtes maratonu Igaunijā Hānjas augstienē netālu no Baltijas augstākā punkta Munameģa risinājās 100 kilometru ultramaratons “Haanja 100”. Pamatdistancē Latvijas skrējējiem šogad sekmes izpalika un pilno distanci veica tikai Kaspars Adijāns (10:52:54, 7.vieta) un Mārtiņš Sirmais (12:40:47, 24.vieta).

Taču papilddistacē – 42,2 kilometru taku maratonā otro gadu pēc kārtas pirmo vietu izcīnīja Laimonis Skadiņš (3:58:52) no Babītes.

Trīskārtējs Spartatlona finišētājs jau pirmajā sasnigušajā biatlona trases aplī izvirzījās vadībā un ātrāko sekotāju līdz finišam nepielaida tuvāk par četrām minūtēm. Dienu pirms savas vārda dienas Laimonis uzvarēja sacensībās, par 39 sekundēm atpaliekot no sava pērnā rezultāta (3:58:13).

Ja milzīgajā Frankfurtes maratonā bez Leldes Neimandes un Kristapa Kaimiņa maratonu noskrēja vēl 20 Latvijas pārstāvji, tad nelielajā taku maratonā Igaunijā finišēja pieci skrējēji no Latvijas. No visiem 96 dalībniekiem 100 kilometrus 15 apļos spēja pieveikt 47 ultramaratonisti. Augstummetriem bagātais maratona skrējiens bija vieglāks, to finišēja teju visi 26 dalībnieki.

Nākamajā nedēļas nogalē, 5.novembrī, risināsies pasaulē zināmākais Ņujorkas maratons, kurā divreiz uzvarējusi Latvijas skriešanas leģenda Jeļena Prokopčuka. Nedēļu vēlāk Latvijas skrējēji piedalīsies autentiskajā Atēnu maratonā Grieķijā ar startu Maratonā un finišu Atēnu stadionā. Savukārt vairāki vadošie Latvijas skrējēji turpina gatavoties 19.novembra Valensijas maratonam Spānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti