Siguldas pusmaratons noslēgs «Skrien Latvija» sezonu

Sestdien, 11.oktobrī Siguldas pusmaratons pulcēs vismaz 1300 skrējējus četrās distancēs seriāla "Skrien Latvija" sezonas noslēguma posmā. Siguldā ātrākajiem Latvijas garo distanču skrējējiem būs viena no pēdējām iespējām parādīt savu labāko sniegumu un pacīnīties par sezonas kopvērtējuma punktiem.

Pirms seriāla "Skrien Latvija" sezonas noslēdzošā posma, kopvērtējuma līderi ir abi Valmieras maratona uzvarētāji Jolanta Liepiņa un Rolands Kaimiņš. Viņi trīs nedēļas pirms Siguldas pusmaratona Valmierā kļuva par valsts čempioniem maratona distancē.

Lai arī vīriešu konkurence sportā allaž bijusi lielāka, Rolands Kaimiņš par savu vietu var justies drošāks nekā Jolanta Liepiņa, jo viņai tuvojas sezonas pirmos posmus izlaidusī Anita Kažemāka un Siguldas pusmaratonam pieteikusies spēcīgā Jeļena Ābele, kura nevar pretendēt uz augstu vietu kopvērtējumā. 

Arī ceturtdaļmaratona jeb "Nike" skrējiena ieskaitē uzvarētājs ir jau zināms vīriešu konkurencē. Grobiņniekam Reinim Hartmanim, kurš sestdien, 4.oktobrī triumfēja "Liepājas stunda", uzvara kopvērtējumā ir garantēta pat tad, ja viņš Siguldā izvēlēsies citu distanci. Dāmu konkurencē pēdējā posmā par uzvaru sezonas kopvērtējumā cīnīsies Ilona Marhele un Diāna Panovska.

Daudzi tautas sporta pārstāvji Siguldā pārbaudīs savus spēkus pēc treniņiem un sacensībām sezonas garumā. Sagaidāms, ka pusmaratona distancē uz starta līnijas nostāsies vairāk kā 600 skrējēji.

Tāpat kā individuālajā vērtējumā, arī komandām septiņos posmos tiek vērtēti pieci labākie sniegumi. Šobrīd vadībā atrodas "VSK Noskrien / Adidas", taču Siguldā norisināsies cīņa gan par uzvaru, gan iekļūšanu labāko sešu komandu vidū, kuras tiks apbalvotas sezonas noslēguma pasākumā.

"Aicinu visus Latvijas iedzīvotājus, tai skaitā arī visus siguldiešus, kuri atbalsta veselīgu dzīvesveidu un kustību prieku, piedalīties noslēdzošajā skriešanas seriāla "Skrien Latvija" posmā – Siguldas pusmaratonā, kas notiks 11.oktobrī! Lai skrējiens Siguldas ielās vieno Latvijas sportiskākos cilvēkus!" sacīja divkārtējs Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs Martins Dukurs.

Seriāla "Skrien Latvija" sezonas noslēguma pasākums notiks 19:00 Siguldas novada Kultūras centrā. Tajā apbalvos pirmo triju vietu ieguvējus pusmaratona distances vecumgrupās, sešus labākos absolūtajā vērtējumā gan pusmaratona, gan "Nike" skrējiena ieskaitē. Balvas tiks arī labākajām komandām.

Ieskats 2013.gada Siguldas pusmaratonā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti