Siguldas kalnu maratonā kronēs kalnu karali un karalieni

Sestdien, 25.oktobrī, Siguldā pulcēsies vismaz 755 skrējēji, lai piedalītos vienā no ekstrēmākajiem Latvijas skrējieniem - Siguldas kalnu maratonā. Sarežģītā trase un oktobrim netipiskie laika apstākļi ir piesaistījuši ne vien pēc piedzīvojumiem izslāpušos, bet arī prasmīgākos gargabalskrējējus. Sacensībās notiks cīņa ar sevi un konkurentiem, kā arī tiks noskaidroti labākie gan kalnu skrējienu sezonā, gan sprinta skrējienā uzgšup Ziediņa kalnā.

Siguldas kalnu maratona trasi veidos 18,1 kilometru aplis, tas skrējējus vedīs pa Gaujas senleju augšup un lejup, sakrājot vairāk kā 713 augstummetru summu. Aplī būs divi dzeršanas punkti, Krimuldā trase metīs astotnieku.

54,7 kilometru distances skrējēji veiks trīs apļus un finišā tiks pie sacensību centrā kalēja Jāņa Bankas darinātām medaļām.

Virtuāli katrs finišētājs saņems arī vienu Monblāna skrējienu kvalifikācijas punktu, ko varēs izmantot piesakoties pasaulē populārākajiem kalnu skrējieniem Alpos un citviet.

Ja pirmo reizi skrējiens apkārt Monblānam notika 2003.gadā, tad Latvijas senākā kalnu maratona pirmsākumi sniedzas līdz 2004.gadam. Respektīvi, abi skrējieni ir vienaudži un piedāvā daudziem zināmas vērtības. Tiesa, 2014.gads varētu palikt atmiņā ar vienām no asinsriti stindzinošākajām sacensībām, jo papildus vertikālajam efektam dienas garumā būs jārēķinās ar gaisa temperatūru dažus grādus zem nulles

Dalībnieku sarakstā atrodas 212 skrējēji, kas vēlas Siguldā sevi izaicināt ar sinoptiķu solīto aukstumu un 2224 augstummetriem. 

Iepriekšējos 10 gados bijuši septiņi uzvarētāji un astoņas uzvarētājas, kas liecina par to, ka Siguldas trasē daži mēdz triumfēt vairākkārtīgi. Vīriešu konkurencē divas uzvaras ir Kasparam Kursinskim, Igoram Kazakevičam un Mārtiņam Puriņam, no kuriem šogad dalībnieku sarakstā atrodams vien orientierists Puriņš, kurš abas uzvaras izcīnījis tieši pēdējos divos gados.

Viņam ir iespēja kļūt par vienīgo, kurš uzvarējis trīsreiz. Par divkārtēju uzvarētāju var kļūt Artūrs Veics, taču 2014.gadā konkurence kļuvusi nopietnāka salīdzinot ar 2008.gadu.

Favorītu statusā cīņā par uzvaru var nosaukt rindu uzvārdu, starp kuriem ir gan orientieristi, gan maratonisti, gan triatlonisti, gan ultramaratonisti.

Starta sarakstā ir gan trīskārtējs otrās vietas ieguvējs un pašreizējais vicečempions klasiskajā maratonā Arnis Rumbenieks, gan pērngad otro vietu izcīnījušais Jānis Kūms, gan lieliskā formā esošais Spartatlona dalībnieks Valdis Ņilovs, gan Kalnu karaļa reitinga līderis Kristaps Broks, gan Latvijas garāko skrējienu kopvērtējuma "Kefīra kauss" līderis Edgars Rencis, gan daudzi citi skrējēji, kas ir īpaši gatavojušies šīm sacensībām. Dalībnieku sarakstā ir arī vairāki Krievijas un Lietuvas pārstāvji.

Dāmu konkurencē divas uzvaras ir Baibai Ozolai un Dacei Traniņai.

Orientēšanās kluba "Mona" pārstāve Baiba Ozola 2014.gadā ir pieteikusies skrējienam 36,5 kilometru distancē ar 1511 augstummetru summu. Pēdējo gadu uzvarētājas vēl divas dienas pirms starta nav pieteikušās sacensībām un izskatās, ka pirmā finišu sasniegs iepriekš nekronēta dāma.

Starp 36 sievietēm dalībnieku sarakstā redzamas vismaz 10 skrējējas ar Monblāna kalnu taku skriešanas pieredzi, taču par favorītēm uzskatāmas orientieristes Irita Puķīte un Ilze Lapiņa.

Viņām var patraucēt Dace Banga, kalnu karalienes reitinga līdere Baiba Močāne un citas garo distanču skrējējas, kuras neprot piekāpties grūtībām un radītajiem apstākļiem distancē. Protams, pastāv iespēja, ka sacensību dienā skrējienam ar 10 stundu kontrollaiku pieteiksies kāda skrējēja, kas var droši cīnīties par goda pjedestālu.

Jāpiebilst, ka pēdējos septiņus gadus dāmu pjedestāls nav izticis bez sievietes vārda Dace, tāpēc pastāv cerība, ka kāda no trim Dacēm  turpinās tradīciju.

Saprātīgākiem skrējējiem organizatori piedāvā izvēlēties skriet divu apļu 36,5 kilometru distanci vai vienu 15,1 kilometru apli (688 augstummetri) ar septiņu stundu kontrollaiku. Arī šajās distancēs startēs orientieristi, skrējēji, slēpotāji, triatlonisti un pat riteņbraucēji, lai noskaidrotu ātrākos.

Starts sestdien plkst. 11 visām trijām distancēm būs vienlaicīgs Ziediņa kalna pakājē, kur jau pašā sacensību sākumā tiks noskaidroti Ziediņa kalna karalis un karaliene, par kuriem kronēs pirmos virsotnes sasniedzējus pēc 85 vertikālo metru pieveikšanas, atskanot starta šāvienam.

Par slīpumā noskrietiem 250 metriem organizatori Ziediņa kalna karalim un karaliene pasniegs balvu - kedu pāri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti