Stāsti

LU Botāniskajā dārzā gatavojas ziedēt Amerikas agave

Stāsti

Kaņepes kultūras centrs ar neparastu festivālu mēģinās atdzīvināt Daugavgrīvas cietoksni

Pašvaldības piedāvā brīvdabas bezmaksas vingrošanas nodarbības trenera vadībā

Sertificēti treneri vada bezmaksas vingrošanas nodarbības brīvā dabā

Latvijā, īpaši vasarā, arvien populārāka kļūst sportošana brīvā dabā, ārpus telpām. Reaģējot uz cilvēku interesi, virkne Latvijas pašvaldību organizē speciālas bezmaksas vingrošanas nodarbības, uz kurām aicināti dažāda vecuma un fiziskās sagatavotības cilvēki.

Kopš vakardienas, 1.jūnija, Liepājai, Jēkabpilij, Siguldai un vēl citām pilsētām pievienojusies arī Rīga, kur visas vasaras garumā trīs dažādās pilsētas vietās notiks bezmaksas vingrošanas nodarbības fitnesa trenera vadībā.

Vienu no bezmaksas vingrošanas nodarbību vadītājām Rīgā – fitnesa treneri Andu Radziņu – var sastapt sporta klubā „Veselības fabrika”. Sporta klubā skan ierasti dinamiskā mūzika, taču vismaz agrā pēcpusdienā tas ir stipri patukšs, redzams tikai kāds puisis, kurš staigā pa soļošanas trenažieri.

Anda Radziņa tikko pabeigusi uztura konsultāciju kādam klientam un stāsta, ka vasaras sezonā sportotāju skaits telpās pēdējos gadus arvien jūtamāk samazinās, jo ir tendence arvien vairāk sportot ārā:

''Pirms gadiem desmit tas bija kaut kas pilnīgi nesaprotams – ārā nodarboties grupās vai kā citādi ar sportu, – bet tagad tas viss ir stilīgi, cilvēki lepojas ar to, dalās pieredzē, pilnīgi cits process ir sācies.''

Andai Radziņai jau ir pieredze ar nodarbību vadīšanu ārā. Viņa ievērojusi, ka

ārā cilvēki jūtas brīvāk un demokrātiskāk, un trenera galvenais uzdevums ir atrast zelta vidusceļu, lai no nodarbības ieguvēji būtu visi – gan dažādu paaudžu, gan sagatavotības sportot gribētāji.

''Trenera pienākums ir paskatīties, kādi cilvēki atnākuši, kāda ir viņu fiziskā sagatavotība - to var redzēt jau iesildoties. Protams, slodzes un intensitāte tiek pielīdzināta vidējam vingrotājam,'' skaidro trenere.

Anda Radziņa un viņas kolēģis Sergejs Kims pārstāv arī biedrību „Veselībai un attīstībai”, un viņi abi arī visu vasaru vadīs bezmaksas vingrošanas nodarbības trijās Rīgas vietās.

Projektu finansiāli atbalsta Rīgas domes Labklājības departaments, tā pārstāve Ilona Segliņa stāsta, ka ideja ir ļoti vienkārša - sekmēt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu un piedāvāt bezmaksas nodarbības:

''Trīs dažādās vietās - Āgenskalnā, Māras dīķa parka teritorijā, Juglā pie Velnezera un centrā Ziedoņdārzā - reizi nedēļā notiks nodarbības no septiņiem līdz astoņiem vakarā sertificēta trenera vadībā. Jebkurš aicināts piedalīties, tikai jāierodas.''

Rīga bezmaksas vingrošanu sāk šovasar, bet Liepājā ar tās pašvaldības atbalstu Liepājas pludmalē tā notiek jau otro gadu un tiek organizētas rīta cēlienā pirms cilvēku došanās uz darbu.

Vingrošanas instruktore Zane Frickausa sazvanīta tieši pēc šīs vasaras pirmās nodarbības, viņa stāsta, ka, neskatoties uz karsto laiku, sanākuši apmēram 20 cilvēki:

''Bija mammas ar maziem bērniņiem, sportisti, pensionāri. Gandarījums, ka cilvēki nāk un var izkustēties, pamosties, uz darbu aiziet ar pozitīvi lādētu enerģiju.''

Anda Radziņa cilvēku sportošanas paradumiem seko līdzi jau 20 gadu garumā un apliecina, ka apmēram pēdējo divu gadu laikā ārkārtīgi strauji kopumā pieaugusi interese par fiziskajām aktivitātēm:

„Šobrīd ir tā, ka cilvēki jau ar to lepojas. Ja kādreiz pirmais džeks skolā bija tas, kurš smēķēja aiz stūra un slikti mācījās, tad tagad topā ir tas, kurš nodarbojas ar sportu, pareizi ēd, līdz ar to viņš ir arī veiksmīgs savā darbā”.

Rīdziniekiem bezmaksas vingrošanas nodarbības brīvā dabā, 1.jūnijā sākušās, ilgs līdz augusta nogalei un notiks trijās Rīgas vietās – Māras dīķa parka teritorijā, Velnezera atpūtas teritorijā un Ziedoņdārzā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti