Senās uguns nakts datumā startēs trešais Baltijas Baso pēdu ultramaratons

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Jau trešo reizi Kurzemes jūrmalā notiks Baltijas Baso pēdu ultramaratons, kas ikvienam interesentam piedāvā iespēju pārbaudīt savus spēkus trīs distancēs. Sestdien, 29.augustā, baspēdu skriešanas cienītājiem būs retā iespēja sacensties savā starpā un tikt vērtētiem atsevišķi no tiem, kuri skrien apavos. Sacensībās gar jūras krastu Senās uguns nakts datumā piedalīsies arī nūjotāji.

Baltijas Baso pēdu ultramaratons ir pirmās skriešanas sacensības Baltijā, kuras sāka dalībniekiem piedāvāt startēt atsevišķā vērtēšanas kategorijā – skrienot basām kājām, tādējādi cenšoties pievērst cilvēku uzmanību dabiskai, veselīgai sportošanai un fiziskām aktivitātēm dabā.

Skriešanai ar basām pēdām ir īpaša nozīme veselīga dzīvesveida uzturēšanā – tā tiek uzskatīta par vienu no mazāk traumatisko, turklāt arī par visdabiskāko, visekonomiskāko un videi draudzīgāko skriešanas veidu, informē Latvijas Baskāju skriešanas biedrība, kurā šobrīd apvienojušies 82 basās skriešanas entuziasti, kas piedalās skriešanas sacensībās gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Baltijas Baso pēdu ultramaratons ir kļuvis par ikgadējām sacensībām un dalībniekiem tiek piedāvātas trīs distances: 53, 34 un 11 kilometri gar Baltijas jūras krastu posmā no Mazirbes līdz Rojai. Skrējēji, kas distanci veiks basām pēdām, tiks vērtēti atsevišķā kategorijā.

„Ar katru gadu dalībnieku skaits turpina ievērojami pieaugt, par ko mums ir īpašs prieks, jo cilvēki arvien vairāk interesējas par veselīgu sportošanu dabā. Turklāt šogad skrējienam pieteikušās daudzas ģimenes – vecāki ar bērniem, brāļi un māsas. Esam lepni, ka uz mūsu sacensībām dalībnieki dodas kuplā pulkā ar ģimeni un draugiem, tādējādi motivējot arī savus tuviniekus sportot un pavadīt laiku pie skaistās Latvijas dabas krūts. Ceram, ka ikviens dalībnieks šīs sacensības uztvers arī kā iespēju apciemot skaisto Kurzemes jūrmalu un izbaudīt dienu pie jūras”, saka Latvijas Baskāju skriešanas biedrības dibinātājs Edgars Rencis.

Sacensības tiek rīkotas vienā datumā ar Senās uguns nakti, tādā veidā cenšoties uzsvērt un atgādināt Baltijas jūras nozīmi Baltijas valstu vēsturē un arī ikdienā, kā arī pievērst uzmanību vides saudzēšanai un aizsardzībai.

Šogad Baltijas Baso pēdu ultramaratons ir iekļauts multisporta seriāla "Volkswagen kauss" vērtējumā, kā arī Latvijas ultragaro distanču kopvērtējumā. Savu dalību apstiprinājuši visi ultramaratonu kopvērtējuma favorīti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti